WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Практична косметологія - Реферат

Практична косметологія - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Практична косметологія
Професійний догляд за шкірою передбачає комплекс заходів, які проводяться фахівцями з відповідною освітою. Професійний догляд не виключає щоденного догляду за шкірою, який виконує кожна людина в домашніх умовах. Але все-таки до професіонала звертаються тоді, коли звичайного домашнього догляду виявляється недостатньо, коли з'являються перші ознаки в'янення шкіри або коли виникають серйозні проблеми: надмірна сальність, висипання вугрів, гноячків, порідіння волосся чи, навпаки, його надмірний ріст.
Косметик має надавати такі послуги:
- догляд за здоровою шкірою;
- профілактику передчасного старіння шкіри;
- воскову депіляцію;
- макіяжу і нанесення декоративної косметики.
Для виконання цих послуг косметик повинен вміти оцінювати стан шкіри, робити гігієнічне очищення обличчя з попереднім розпарюванням шкіри чи накладанням пом'якшувальної маски, виконувати косметичний масаж, накладати маски різних типів, виконувати воскову депіляцію, фарбувати брови і вії, наносити макіяж, знати способи косметичного догляду за тілом. Крім того, косметик дає рекомендації щодо домашнього догляду за шкірою, оскільки максимальний ефект досягається тільки при поєднанні професійних процедур з правильним домашнім доглядом.
Нерідко косметик помічає, що проблема, яка турбує клієнтку, може бути розв'язана тільки за допомогою дерматолога чи лікаря іншої спеціальності. Тому необхідна тісна співпраця з ними.
Спеціальність косметика вимагає постійного вдосконалення. Потрібно постійно підвищувати професійний рівень, відпрацьовуючи техніку виконання процедур, відстежувати появу нових косметичних засобів і методик, відвідувати фахові симпозіуми, конференції, семінари, майстер-класи. Освоюючи нові технології, кожний фахівець підбирає свою індивідуальну палітру прийомів, комбінацією яких і створюється індивідуальний, неповторний, авторський стиль роботи.
Але для того, щоб зробити клієнта "своїм", професіоналізму мало. З першого моменту спілкування необхідно створити обстановку довіри, психологічного комфорту, виявити до клієнта повагу без улесливості чи зарозумілості. Сеанс необхідно планувати так, щоб можна було спокійно поговорити з клієнткою про стан її шкіри і дати рекомендації щодо подальшого догляду за нею. Сам догляд має відбуватися в обстановці спокою і тиші, у супроводі тихої заспокійливої музики. Атмосфера релаксації збільшує позитивний ефект косметичного впливу. Зрозуміло, що в салоні має бути ідеально чисто.
На закінчення декілька слів про зовнішній вигляд косметика. Важко завоювати довіру клієнтки, якщо сам фахівець недбало зачесаний і неохайно вдягнений, не робить манікюру, а стан обличчя свідчить про те, що послугами косметолога він не користується.
Зовнішній вигляд косметика є його візитною карткою і найкращою рекламою його професійного рівня.
ЗАГАЛЬНІ ПРИНЦИПИ КОСМЕТИЧНОГО ДОГЛЯДУ
Складна будова шкіри, її участь у загальному процесі життєдіяльності організму, наявність шкідливих звичок, вплив навколишнього середовища та умови життя і, нарешті, індивідуальність кожної людини зумовлюють складність діагностики і вибору методу косметичної допомоги.
Переважна більшість людей звертаються в косметичні кабінети з приводу корекції косметичних недоліків. Причини, що їх викликають, бувають внутрішніми і зовнішніми. Генетична схильність, хронічні захворювання органів травлення, репродуктивної системи, залоз внутрішньої секреції часто призводять до проблем зі шкірою. Для досягнення найкращого результату в корекції косметичних недоліків косметологестетист має працювати в тісному контакті з лікарем-косметологом.
Підбираючи відповідний косметичний догляд, потрібно враховувати тип і вікові зміни шкіри. Розрізняють чотири основних типи шкіри:
- нормальну;
- суху;
- жирну;
- комбіновану.
У сучасних умовах косметик усе частіше стикається з таким явищем, як чутлива шкіра. Це шкіра будь-якого типу, схильна до подразнень, почервоніння, алергічних реакцій.
Нормальна шкіра характеризується збалансованістю процесів життєдіяльності. Як правило, вона майже не реагує на стреси, після
Рис. 8.1. Суха шкіра:
- лущення;
- сухість;
- зморшки
очищення досить швидко відновлює водно-ліпідну мантію. Нормальна шкіра має здоровий вигляд, пори не виражені, комедони відсутні, вона не лисніє. Така шкіра потребує тільки підтримуючого догляду з урахуванням віку клієнтки.
Для нормальної шкіри без виражених косметичних і вікових проблем можна рекомендувати таку послідовність процедур:
- демакіяж;
- тонізація;
- вапоризація;
- бросаж;
- дарсонвалізація;
- масаж;
- маска;
- нанесення зволожувального, захисного крему.
Суха шкіра в молодості дуже гарна, тонка, ніжна, але, на жаль, швидко старіє (рис. 8.1). Позбавлена правильного догляду, вона може злущуватись, ставати зневодненою, тьмяною, з червоними плямами. Суха шкіра частіше, ніж шкіра інших типів, буває чутливою. Працювати з нею дуже складно, тому що можливі непередбачені алергічні реакції. Суха шкіра реагує на часту зміну препаратів, а також на застосування дуже активних методик. При призначенні тих чи інших засобів і процедур слід пам'ятати, що сухій шкірі не вистачає не так жиру, як води. Тому застосування жирних кремів без гідратації не призведе до поліпшення, а навпаки.
Особам із сухою шкірою можна рекомендувати таку схему послідовності процедур у косметичному салоні:
- демакіяж;
- тонізація;
- пілінг (без використання абразивних часточок);
- фонофорез зі зволожувальними субстанціями;
МЗ.СЗ.Ж,
- маска;
- вакуум-спрей;
- нанесення захисного крему.
Жирна шкіра є найпроблемнішою. Через надлишкове виділення шкірного сала обличчя блищить, воно землистого кольору, пори розширені і шкіра нагадує шкірку апельсина; можуть спостерігатися вугри, комедони (рис. 8.2). Крім надлишкового саловиділення,
Рис. 8.2. Жирна шкіра:
- великі пори;
- жирний блиск;
- комедони;
- зморшки
змінюється хімічний склад шкірного сала, кисла реакція тран-сформується в лужну, що є сприятливим чинником для розвитку гноячкової інфекції.
Клієнтам із жирною шкірою можна рекомендувати таку схему процедур у салоні:
- демакіяж;
- тонізація;
- вапоризація;
- механічна чистка;
- дарсонвалізація;
- масаж за Жаке;
- маски з дезінфікуючою та підсушувальною дією.
Звертаємо увагу на дуже важливий момент. У процесі догляду за жирною шкірою існує велика небезпека її надмірного пересушування. У випадках, коли косметолог, маючи якнайкращі наміри, перетворює жирну шкіру клієнтки на суху і чутливу, проблем стає ще більше. Тому дуже важливо вчасно підключати активні зволожувальні процедури.
Комбінована шкіра зустрічається дуже часто. Жирні ділянки зазвичай локалізуються в Т-зоні, а нормальна чи суха шкіра - по овалу обличчя (рис.8.3). Це треба враховувати при проведенні косметичних процедур. Наприклад, після очищення тільки на Т-зону

 
 

Цікаве

Загрузка...