WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Основні види апаратної косметології. Електроміостимуляція. Електроліполіз. Електроепіляція. Ультразвук - Реферат

Основні види апаратної косметології. Електроміостимуляція. Електроліполіз. Електроепіляція. Ультразвук - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Основні види апаратної косметології. Електроміостимуляція.
Електроліполіз. Електроепіляція.
Ультразвук
Електроміостимуляція
Електроміостимуляція, яку ще називають гімнастикою для ледарів, більше діє на м'язові тканини. Але, викликаючи активне скорочення м'язів, вона позитивно впливає і на стан підшкірної жирової клітковини. Електроміостимуляція розбиває целюлітні горбки, поліпшує м'язовий тонус, стимулює ліполіз, виводить токсини, підвищує тургор шкіри, поліпшує кровопостачання. Як правило, курс міостимуляції складається з 10 сеансів. Але часто проводити курси не варто, оскільки висока інтенсивність впливу може призвести до обвисання шкіри.
Електроліполіз
Електроліполіз - це процедура з використанням голчастих електродів, які вводяться під шкіру клієнта і по яких пропускається електричний струм. Під впливом електричного струму відбувається "спустошення" жирових клітин, тобто зменшується їхній обсяг і маса. Електроліполіз призводить до інтенсивного розщеплення ліпідів і виведення з клітин продуктів розщеплення. Крім того, посилюються обмінні процеси, відбувається активна детоксикація клітин.
У ході процедури необхідне дотримання правил асептики й антисептики. Фахівець має працювати у стерильних рукавичках.
Недолік цієї процедури - її тривалість (триває близько години, а курс складається з 12-15 процедур з частотою 1 раз на тиждень).
Електроепіляція
Це метод видалення волосся за допомогою електричного струму і тонкої голки, яка, потрапляючи у волосяний фолікул, досягає паросткової зони волоса; там, у результаті хімічних і фізичних реакцій, відбувається руйнування волосяного сосочка.
Голки для епіляції можуть бути з нержавіючої сталі, платини, срібла з золотим покриттям. Зараз популярні голки з тефлоновим покриттям по всій довжині голки за винятком кінчика. Завдяки цьому можна уникнути утворення рубчиків через опіки устя волосяних фолікулів.
Розрізняють такі методи електроепіляції:
- термолїз - високочастотна електроепіляція; голка під дією струму нагрівається, що призводить до коагуляції волосяного сосочка і навколишніх тканин;
- електроліз - на кінчику голки (негативний електрод) у результаті хімічної реакції відбувається виділення іонів гідроксилу, що руйнують волосяний .фолікул;
- бленд - сполучення термолізу й електролізу в одному апараті: волосяний фолікул руйнується шляхом коагуляції й хімічного впливу;
- флеш - використовується змінний струм з імпульсами різної тривалості й амплітуди. Короткі імпульси дають змогу зменшити болісні відчуття, незважаючи на велику силу струму;
- секвешел - одна з найсучасніших технік епіляції. Вона нагадує метод бленд, але тут амплітуда постійного струму знижується, коли проходять високочастотні імпульси; це забезпечує високу ефективність і незначну болісність.
Ускладнення кожного з наведених методів однакові: рубці, пігментація, болісність.
Зазначимо, що для того, щоб цілком видалити небажане волосся, необхідно обробити відповідну ділянку не менше 3 разів.
Ультразвук
Ультразвук - метод, який базується на пружних коливаннях і хвилях з частотою, що перевищує верхню межу діапазону звукових частот, які може почути людина. У косметології недавно почали використовувати високу проникаючу здатність УЗ-хвиль і створювану ними мікровібрацію у клітинних тканинах. Раніше ультразвукові коливання вище 20 кГц застосовували у фізіотерапії.
Під дією ультразвуку температура у тканинах підвищується, а отже, збільшується і швидкість хімічних реакцій, що відбуваються в організмі. Наприклад, нормалізується вироблення колагену й еластину, поліпшується лімфообіг. Активізуються і захисні функції клітин. Ультразвук має також виражену протизапальну дію. Під його дією розбиваються жирові капсули і з клітин вивільнюються жири. Під впливом ультразвуку активізується також ферментативна діяльність, посилюється ліполіз і обмін речовин.
Косметологія використовує ультразвукову терапію і для "транспортування" лікарських і косметичних препаратів (фонофорез) у тканини, зменшення жирових відкладень (антицелюлітні програми), усунення фіброзу (обробка післяопераційних швів), зняття вугрової висипки, грубих рубців та ін.
Властивості УЗ-хвиль використовують у програмах з профілактики старіння шкіри, а також при проведенні оздоровчих заходів. Але не треба при цьому забувати, що спеціальні косметичні засоби помітно посилюють ультразвуковий вплив.
Сила і глибина впливу УЗ-хвиль можуть бути різними і залежать від частоти та інтенсивності коливань: чим нижча частота, тим більша глибина їхнього проникнення. Викликана УЗ-хвиля-ми мікровібрація сприяє прискоренню метаболізму, підвищується активність ферментів, змінюється структура гіалуронової кислоти. УЗ-хвилі зменшують в'язкість внутрішньо- і міжклітинної речовин, що призводить до розсмоктування набряків, зняття болючих відчуттів і ліквідації запалень. При ультразвуковій терапії температура у тканинах може підвищуватися (приблизно на один градус). Цей тепловий ефект сприяє підвищенню еластичності і зміцнює сполучнотканинні структури.
Ультразвук застосовується і як поверхневий пілінг.
Перевага УЗ-методик у тому, що ліфтинговий ефект виявляється швидко і зберігається надовго. Але жодною мірою не можна забувати, що "краще менше, та краще". Наприклад, обличчя не повинне піддаватися впливу ультразвуку більше 10 хв, а сеанс для тіла - перевищувати 15 хв. Слід ураховувати і комплекцію клієнта: час та інтенсивність впливу для худих і повних людей мають бути різними.
Протипоказання: індивідуальна непереносимість, запалення шкіри, гноячкові висипи. Не можна застосовувати ультразвук великої інтенсивності в ділянках, де жировий прошарок тонкий і кістки розташовані близько до поверхні: на кісткових виступах таза і колін, у ділянці перенісся і чола. Не рекомендується проводити УЗ-процедури за наявності кардіостимулятора, при інфекційних захворюваннях, епілепсії, флебіті, туберкульозі, вираженій гіпотонії, на ранніх термінах вагітності.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Владимиров В., Зудин Б. Кожньїе й венерические болезни: Атлас. - М.: Медицина, 1980. - 288 с.
2. Дугін О. М., Слєпцов В. Б., Галайчук А. А. Збірник законодавчих та нормативних документів, що регламентують діяльність підприємств внутрішньої торгівлі. - К., 2004. - 304 с.
3. Калантаєвська К. А. Морфологія та фізіологія шкіри людини. - К.: Здоров'я, 1965. - 304 с.
4. Кольгуненко Й. Й. ОсновьІ геронтокосметологии. - М.: Медицина, 1974. - 224 с.
5. Косметический пилинг: теоретические й практические ас-пектьі. - М.: Косметика й медицина, 2003. - 224 с.
6. Новикова Л. В. МетодьІ физиотерапии в косметологии. - М., 2001. - 176 с.
7. Новая косметология. - М.: Косметика й медицина, 2002.
8. Озерская О. С. Косметология. - СПб.: Искусство России, 2002. - 416 с.
9. Практическое пособие для косметолога-зстетиста. Ч. 1,2/ Под редакцией Л. В. Новиковой. - М.,1999-2000.
10. Справочник по косметике / Под общей редакцией проф. М. А. Розентула: - М.: Медицина, 1964. - 336 с.
11. Фицпатрик Т., Джонсон P., Вулар К. й dp. Дерматология: Атлас-справочник. 3-є издание. - М.: Практика, 1999. - 1088 с.
12. Фержтпек О., Фержтекова В., Шрамек Д. й dp. Косметология: Теория й практика. - Прага: MAKSDORF, 2002.
13. "Les Nouvelles Esthetiques". - М.: Космопресс, 2000-2004.
14. Rassner G. und Steinert U. Dermatologie. Lehrbuch imd Atlas. - Urban&Shwarzenberg, 1992. - 384 s.

 
 

Цікаве

Загрузка...