WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Основні види апаратної косметології. Душі, ванни - Реферат

Основні види апаратної косметології. Душі, ванни - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Основні види апаратної косметології.
Душі, ванни
Душі і ванни належать до таких гідротерапевтичних методів, оздо-ровча дія яких відома ще з античних часів.
Душі - це водолікувальні процедури, під час яких на тіло впливають водою у вигляді струменя чи декількох струменів визначеної температури й тиску.
Душі бувають загального і локального застосування. Загальні душі поділяються на дощовий, голчастий, струменевий (душ Шарко), шотландський (контрастний), віяловий, циркулярний, підводний душ-масаж і паровий.
Основними лікувальними факторами душу є механічний і температурний, їхня фізіологічна дія залежить від сили механічного подразнення, що виникає під ударними струменями води, і поєднання ефектів, зумовлених впливом температурних коливань. Струмінь або струмені води, розбиваючись об поверхню шкіри, утворюють зону підвищеної іонізації, що, у свою чергу, сприяє поліпшенню кисневого обміну у шкірі. Поєднання іонізації з механічною дією струменя чи струменів води благотворно впливає на багато фізіологічних процесів: нормалізується артеріальний тиск, поліпшується мозковий кровообіг, зменшується відчуття тривоги, нівелюються наслідки стресу, поліпшується сон.
Найменш інтенсивним вважається механічний вплив дощового душу, потім ідуть голчастий, віяловий, циркулярний і, нарешті, найінтенсивніший - струменевий.
Дощовий і голчастий душі були розроблені за принципом дощу. При проведенні цих процедур вода пропускається через спеціальні наконечники і, розділяючись на безліч струменів, падає на тіло людини. Клієнт при цьому, як правило, лежить на спеціальній кушетці, найчастіше на животі. Для цього душу використовують воду різної температури: теплу, індиферентну, прохолодну і холодну. Тривалість процедури становить від 1 до 5 хв. Вода подається під тиском 1-1,5 атм. Основними результатами застосування таких душів є детоксикація організму (виведення шлаків), седативний і загальнозміцнювальний вплив. Часто ці душі використовують як завершальну процедуру після проведення сеансів грязьового чи водоростевого обгортання, і тоді дія процедури обгортання й ефективність застосування лікувальних грязей чи водоростей посилюється.
Струменевий душ називають за ім'ям відомого французького лікаря-фізіолога Жана Мартена Шарко. Вплив душу Шарко забезпечується інтенсивним напором струменя води з відстані 3-5 м. Починають процедуру з віялового струменя води, яким обливають пацієнта спочатку ззаду, а потім спереду. Потім за допомогою спеціального наконечника формують компактний струмінь і переходять до масажу, який також починають ззаду, пересуваючи струмінь у визначеній послідовності - спочатку по одній нозі знизу вгору до попереку, потім по іншій, повторюючи цей рух 2-5 разів. Потім переводять струмінь на спину, при цьому інтенсивність напору зазвичай знижують, і піднімають струмінь угору, продовжуючи рух по витягнутих руках. Після чого клієнт повертається боком, і рух струменя йде знову знизу вгору, починаючи з ноги і закінчуючи пахвовою западиною. Потім клієнт повертається обличчям, і рух струменя знову починають знизу вгору: спочатку ноги, потім живіт. При цьому живіт масажують круговими рухами струменя по ходу товстої кишки за годинниковою стрілкою. Завершується процедура віяловим струменем. Необхідно уникати попадання струменя води на голову, молочні залози і статеві органи. В міру проведення курсу лікування температуру поступово знижують (від 35-32°С до 20-15°С), а тиск підвищують. Тривалість процедури становить від 2 до 5 хв.
Душ Шарко особливо ефективний при лікуванні целюліту, у програмах схуднення і корекції маси тіла.
Шотландський (контрастний) душ. Технічно процедура проводиться так само, як і струменевий душ. При цьому використовуються два шланги. Клієнта поперемінне обливають то гарячою, то холодною водою, забезпечуючи ефективність впливу контрастом температур і силою водяного струменя. Гарячу (37-45°С) воду рекомендується використовувати протягом 30-40 с, холодну (25-10°С) - 15-20 с. Температуру води змінюють почергово 4-6 разів, загальна тривалість процедури становить 1-3 хв. Процедуру починають, як правило, гарячою водою і завершують холодною. Різницю температур поступово збільшують від сеансу до сеансу і доводять до 35 градусів. Тиск води має становити 2-3 атм. Такі душі можуть бути як загальними, так і місцевими, для вирішення якихось локальних естетичних проблем.
Віяловий душ є різновидом струменевого, але він м'якіший за інтенсивністю впливу води. Для проведення процедури на наконечник шланга надягають спеціальний розпилювач, що має форму лопаточки, при цьому створюється струмінь води у вигляді віяла. Віяловий душ звичайно призначається як загальна процедура. Клієнт, що стоїть, повільно повертається під струменем води у вигляді віяла до появи реакції почервоніння шкіри. Температура води - від 25 до 35°С.
Для циркулярного душу необхідна спеціальна установка, що складається з горизонтальних циркулярних труб порівняно невеликого діаметра, що замикаються вгорі і внизу неповним кільцем. На внутрішній поверхні труб розміщуються множинні отвори, через які вода під напором, у вигляді великої кількості горизонтальних струменів, спрямовується на тіло людини. При цьому безліч тонких струменів начебто сколюють шкіру, подразнюючи периферичні рецептори. Такий душ має виражений сти-мулюючий і збудливий ефект і тому рекомендується не всім. Зокрема, особи з астенією погано переносять подібні процедури. Циркулярний душ починають з температури води 34-36°С й, поступово знижуючи температуру, доводять її до кінця лікування до 25°С. Такий душ часто проводиться після ванни для подальшої стимуляції і тонізації організму. Тривалість процедури - 2-5 хв.
Підводний душ-масаж - найпоширеніша останнім часом процедура. Масаж проводиться у басейні чи ванні. Струмінь води від спеціального апарата спрямовується на тіло людини, яка перебуває під водою. Сучасний рівень розвитку технологій гідротерапії передбачає застосування двох ва-ріантів підводного душу-масажу: ручного й автоматизованого.
Ручний масаж проводиться за допомогою шланга із спеціальними наконечниками або насадками різної форми і діаметра. Це дає змогу спрямовувати на тіло клієнта один чи декілька струменів і створювати різні терапевтичні програми.
Автоматизований масаж проводиться за допомогою отворів у різних частинах спеціальної ванни, розміщених у певному порядку, які включаються послідовно або за конкретною програмою і створюють, таким чином, різні ефекти. Сучасні гідротерапевтичні ванни і басейни укомплектовані, як правило, автоматизованими і ручними системами підводного душу-масажу.
Загальний і місцевий підводний душ-масаж проводять у ванні місткістю не менше ніж 400-600 л або у спеціальному басейні. Рекомендована температура води у ванні - 35-37°С. Процедуру, як правило, починають після 5-хвилинної адаптації, суворо дотримуючись загальних правил масажу. Температура масажуючого струменя зазвичай така ж, як і води у

 
 

Цікаве

Загрузка...