WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Основні види апаратної косметології. Вакуумний масаж. Дермотонія. Пресотерапія. Вапоризація. Кріогенна терапія. Гальваніка та електрофорез (іонофорез) - Реферат

Основні види апаратної косметології. Вакуумний масаж. Дермотонія. Пресотерапія. Вапоризація. Кріогенна терапія. Гальваніка та електрофорез (іонофорез) - Реферат

прикрасою.
Електростимуляція
Електростимуляція - це процедура тонізації м'язів та інших тканин за допомогою електричних імпульсів. Ця методика не дуже нова, але вона була і залишається дуже цінною для поліпшення силуету.
Дуже часто повнота, що турбує клієнток, є наслідком не тільки жирового шару, який відклався на стегнах, животі, боках. Вона супроводжується, як правило, недостатньою пружністю шкіри і м'язів. Іноді атонія є єдиною причиною недоліків фігури, а жінка, яка вважає, що їй потрібно скинути кілька кілограмів, повинна, головним чином, зайнятися тонізуючими процедурами, щоб повернути своєму тілу красу і гармонію.
В усіх випадках їй треба запропонувати (попередньо чи одночасно з іншими методиками) програму зміни фігури за допомогою стимулюючих струмів.
Струми та їхня дія. Прилади для зміни фігури з'явилися в 70-ті роки XX ст. паралельно з модою на міні-спідниці і незвичайну тілесну свободу.
Спочатку їхня робота в основному базувалася на застосуванні фарадичних струмів, тобто струмів, які мають збудливі властивості (іншими словами, що викликають ритмічні м'язові скорочення). Але цим типом струмів дуже складно керувати і їх погано переносять ті, на кого вони спрямовані. Струми викликають різкі й інтенсивні скорочення м'язів і, таким чином, створюють неприємні відчуття, що дуже нагадують електричний шок. У них є ще одна небажана властивість: їх не можна застосовувати пацієнтам з остеосинтезом в анамнезі (наприклад, тим, які мають металеві пластинки, вживлені в ділянці перелому) чи у випадку застосування внутрішньо-маткових протизаплідних засобів.
Тому виробники звернулися до струмів іншого типу, які не мають протипоказань. Йдеться про однополярний фарадичний струм, що не створює електричного "піку", але також має синусоїдальну форму, чи ще про один вид струму, який має експоненціальну форму, що забезпечує поступове посилення скорочення. Можна бути впевненим, що ці струми не будуть поляризованими; отже, виключається ризик перегрівання чи виникнення опіків.
Інша характеристика струмів - це їхня частота, іншими словами, кількість періодів вібраційного руху за секунду. Вимірювана в герцах, вона може варіювати від 0,5 до 60 000 Гц і більше. Але застосовувані в рамках естетичної медицини частоти суворо обмежені (звичайно між 1 і 5000 Гц), щоб гарантувати найбільший комфорт і максимальну ефективність електростимуляції.
Які ж частоти рекомендується застосовувати?
Низька частота (між 0,5 і 20 Гц) є найбільш фізіологічною. Вона забезпечує правильний ритм м'язових скорочень без надмірної втоми, дозволяючи шлакам, що утворюються при м'язовій роботі, поступово видалятися з кровотоком. Навпаки, при частоті понад 20 Гц послідовність імпульсів, що посилаються в м'яз, викликає тетанус. Це проявляється в появі судом, пов'язаних зі значним накопиченням молочної кислоти. Тому в цьому разі варто використовувати устаткування, яке дає змогу регулювати час роботи м'яза і час відпочинку. Останній має дорівнювати часу роботи для тривалого скорочення і майже удвічі перевершувати його у випадку коротких імпульсів.
Струми низької частоти від 0,5 до 20 Гц можуть бути отримані тільки при використанні устаткування, що генерує низькі і середні частоти; останні розташовані між 3000 і 5000 Гц і відіграють роль вектора для проникнення струму низької частоти. Струм середньої частоти, крім того, позитивно впливає на поверхневі тканини: посилює мікроциркуляцію у шкірі і поліпшує обмін речовин. Низька частота може бути індукована або за допомогою модуляції середньої частоти, або шляхом інтерференції двох струмів середньої частоти, ледь зсунутих за фазою.
Ці методики дають бажані результати. Струми середньої частоти, модульовані в низькочастотні, мають ту перевагу, що їх дуже легко регулювати, а відповідний прилад має багато виходів (до десяти). Однак такого комфорту для клієнта, як у випадку інтерференційних струмів, досягти не вдається.
Інтерференційні струми справді забезпечують незвичайний комфорт і блискучі результати, але їхнє регулювання утруднене саме через те, що відчуття від них досить м'які; багато клієнтів даремно вважають, що ці "занадто ніжні" струми малоефективні. Треба вміти пояснити специфіку їхньої дії.
Електростимуляція дозволяє коригувати втрату тонусу, най-поширенішу проблему жіночого тіла, допомагає зміцнити м'язи передньої стінки живота після пологів, округлити занадто плоскі сідниці чи перетворити злегка в'ялі стегна у міцні.
Інше серйозне показання до використання цього методу - потреба у тонізації внутрішніх поверхонь стегон і рук, що дає змогу реально омолодити фігуру. Проводячи сеанси, спрямовані на роботу середніх сідничних м'язів (які, через сидячий спосіб життя, часто бувають атонічними) і зовнішніх м'язів стегна, можна досягти поліпшення при такому відомому явищі, як "галіфе" - предмет турботи номер один у жінок будь-якого віку. Але проблема целюліту складна, і це лише поширена ілюзія, що з ним можна покінчити за кілька сеансів відновлення м'язів.
Протипоказання: у зв'язку з тим, що струми нових видів безболісні та їх застосування практично не становить ніякого ризику, лікування за допомогою електростимуляції відтепер має дуже мало протипоказань. Проте воно протипоказане клієнткам з кардіостимулятором, із внутрішньоматковими протизаплідними засобами, вагітним жінкам, надмірно нервовим натурам (отут, справді, успішнішим буде мануальний метод) і тим, хто переніс хірургічне втручання менше ніж 3 місяці тому.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Владимиров В., Зудин Б. Кожньїе й венерические болезни: Атлас. - М.: Медицина, 1980. - 288 с.
2. Дугін О. М., Слєпцов В. Б., Галайчук А. А. Збірник законодавчих та нормативних документів, що регламентують діяльність підприємств внутрішньої торгівлі. - К., 2004. - 304 с.
3. Калантаєвська К. А. Морфологія та фізіологія шкіри людини. - К.: Здоров'я, 1965. - 304 с.
4. Кольгуненко Й. Й. ОсновьІ геронтокосметологии. - М.: Медицина, 1974. - 224 с.
5. Косметический пилинг: теоретические й практические ас-пектьі. - М.: Косметика й медицина, 2003. - 224 с.
6. Новикова Л. В. МетодьІ физиотерапии в косметологии. - М., 2001. - 176 с.
7. Новая косметология. - М.: Косметика й медицина, 2002.
8. Озерская О. С. Косметология. - СПб.: Искусство России, 2002. - 416 с.
9. Практическое пособие для косметолога-зстетиста. Ч. 1,2/ Под редакцией Л. В. Новиковой. - М., 1999-2000.
10. Справочник по косметике / Под общей редакцией проф. М. А. Розентула: - М.: Медицина, 1964. - 336 с.
11. Фицпатрик Т., Джонсон P., Вулар К. й dp. Дерматология: Атлас-справочник. 3-є издание. - М.: Практика, 1999. - 1088 с.
12. Фержтпек О., Фержтекова В., Шрамек Д. й dp. Косметология: Теория й практика. - Прага: MAKSDORF, 2002.
13. "Les Nouvelles Esthetiques". - М.: Космопресс, 2000-2004.
14. Rassner G. und Steinert U. Dermatologie. Lehrbuch imd Atlas. -Urban&Shwarzenberg, 1992. - 384 s.

 
 

Цікаве

Загрузка...