WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Основні види апаратної косметології. Вакуумний масаж. Дермотонія. Пресотерапія. Вапоризація. Кріогенна терапія. Гальваніка та електрофорез (іонофорез) - Реферат

Основні види апаратної косметології. Вакуумний масаж. Дермотонія. Пресотерапія. Вапоризація. Кріогенна терапія. Гальваніка та електрофорез (іонофорез) - Реферат

електроди покриваються гідрофільною прокладкою. Товщина прокладки - не менше 1 см; прокладка має виступати на 1 см за краї електрода, щоб уникнути його контакту зі шкірою. Перед процедурою гідрофільні прокладки змочують теплою водою, щоб зменшити початковий опір.
Під час проходження електричного струму анод і катод викликають різні реакції шкіри:
АНОД (+) КАТОД (-)
1. Кислі реакції шкіри 1. Лужні реакції шкіри
2. Закриває пори 2. Відкриває пори
3. Звужує кровоносні судини 3. Розширює кровоносні судини
4. Викликає всмоктування кислих розчинів 4. Викликає всмоктування лужних розчинів
5. Заспокоює нервову систему 5. Стимулює нервову систему
6. Розм'якшує сальні пробки
Електрод, яким здійснюють вплив на шкіру, є активним. Пасивний електрод знаходиться в руці пацієнта чи закріплюється на тілі. Для проведення деяких процедур використовують кілька електродів. Можливе приєднання двох електродів до однієї клеми. У косметології використовуються овальні, сферичні, конусоподібні електроди, що дають змогу обробляти всі ділянки обличчя.
При проведенні звичайної гальваніки (коли застосовується вплив гальванічного струму) можна використовувати фізіологічний розчин.
Введення в організм різних лікарських чи косметичних речовин за допомогою постійного електричного струму називається електрофорезом. Розрізняють катафорез - введення позитивно заряджених іонів і анафорез - введення негативно заряджених іонів. Усі негативно поляризовані речовини вводяться з катода, позитивно поляризовані - з анода. Коли електричний струм пропускають через іонізований розчин, іони переміщуються до протилежних полюсів. Проходячи через тканини обличчя, вони проникають у епідерміс і верхні шари шкіри, накопичуються там і через якийсь час надходять у капіляри й лімфатичні судини.
Залежно від того, які лікарські чи косметичні засоби використовуються при іонофорезі, процедура може мати розсмоктувальну, підсушувальну, дезінфікуючу і тонізуючу дію. В анотації до засобів для іонофорезу має бути зазначена їхня поляризація.
Протипоказаннями до електрофорезу є всі протипоказання до застосування електричного струму, а також індивідуальна непере-носимість речовини, що вводиться.
Мікрострумова терапія
Тривалі дослідження американських і японських фахівців у галузі косметичного мікроліфтингу підтвердили цілковиту справедливість закону Арндта-Шульца: "Слабкий електричний стимул підвищує фізіологічну активність клітин, сильний - гальмує або блокує її".
Таким чином, найбільш тривалий і сильний ефект досягається при використанні субсенсорної (підчутливої) стимуляції, за якої сила струму становить кілька десятків мікроампер, а видимі скорочення м'язів відсутні. Зовнішні мікроструми в 2-3 рази прискорюють накопичення клітинами АТФ, інтенсифікують синтез білків, іонний обмін, абсорбцію поживних речовин і виведення відходів, тоді як застосування традиційної ЕМС (електроміостимуляція) гальмує ці процеси.
Результати впливу мікростимуляції особливо помітно виявляються в тих зонах, де власні електричні струми клітин ослаблені, тобто у в'ялих м'язах і на старіючих ділянках шкіри. Класична стимуляція блокує здатність клітин до відновлення нормальної активності, тому забезпечує лише короткочасне підвищення м'язового тонусу і не впливає на шкіру та лімфатичну систему.
Мікрострумова стимуляція зі змінною частотою послідовно діє на м'язи, лімфатичні судини, дерму й епідерміс, забезпечує зволоження глибоких шарів шкіри, поліпшення кровообігу, виведення токсинів і, найголовніше, стимулює відновлення нормальної фізіологічної активності клітин, за рахунок чого досягається стабільний косметичний ефект.
При цьому самі процедури справляють приємний розслаблюючий вплив і вважаються нешкідливими й безпечними. Мікрострумова терапія абсолютно фізіологічна, тому вона виключає можливість ушкодження м'язів, збільшення мімічних зморшок і обвисання шкіри, що є перевагою порівняно з традиційною міо-стимуляцією. Уже перша процедура забезпечує помітний ефект ліфтингу і поліпшує стан шкіри. Зазвичай курс включає 10-12 процедур.
Особливо слід відзначити блискучі можливості профілактичних процедур із застосуванням цього методу. М'який фізіологічний вплив мікрострумів корисний як у молодому, так і в літньому віці і є чудовим засобом запобігання старінню шкіри й утворенню зморшок. Крім суто естетичних процедур, апаратуру мікрострумової терапії успішно застосовують з лікувальною метою, наприклад, для лікування проблемної шкіри, вугрової висипки, пігментації, розацеа, випадання волосся.
Чудові результати досягаються при використанні мікрострумів для прискореного загоєння ран та опіків, а також лікування шрамів. Особливо слід відзначити процедуру лімфодренажу, засновану на безпосередньому впливі мікрострумів на лімфатичні вузли і судини. Цей метод дуже ефективний для лікування целюліту, ожиріння, зняття набряків різної природи. Зокрема у США цей метод широко застосовується для реабілітації після косметичних операцій. Висока ефективність мікрострумового лімфодренажу й відсутність протипоказань забезпечують можливість ширшого його використання порівняно з іншими методами лімфатичного дренажу.
Існують також спеціальні схеми для лікування целюліту, що сполучають лімфодренаж і стимуляцію локальної мікроциркуляції. Разом з тим, необхідно відзначити, що мікрострумова терапія є одним із найскладніших методів апаратної косметології, за якого дуже важливі правильний вибір апаратури і якісна підготовка фахівців, які на ній працюють.
Цілий ряд фірм, рекламуючи своє устаткування, свідомо чи неусвідомлено вводять покупців в оману. Наприклад, в рекламі електроміостимулятора стало модним вказувати: "Апарат працює на мікрострумах"; вважається, що це підвищує попит на нього, а безпосередньо виміряти струми може тільки фахівець.
Однак навіть якщо апарат генерує струми в діапазоні 11000 мА, його лише формально можна назвати мікрострумовим.
Апаратура мікрострумової терапії коштує досить дорого. Якщо хтось пропонує її за 1000-1500$, то, швидше за все, це лише підробка. Але й дорогі апарати дуже часто бувають малоефективні.
Можна навести кілька ознак, що вирізняють сучасну апаратуру мікрострумової терапії. Це наявність не менш як двох каналів, розмаїтість аксесуарів (проби, рукавички та електроди), інверсія полярності, регулювання форми хвилі і двох частот - базової і додаткової для забезпечення частотної інтерференції. До таких апаратів належать Е 275, Е 1000, Е 2000 виробництва фірми "Віо Therapeutic Computers" (США) - лідера в розробці мікрострумової терапії, Facialtone 2000 і Facialtone 3000 ("Slim Images", Великобританія), Dermolifting ("Cerri", Італія). Серйозні виробники обов'язково пропонують спеціальну косметику для мікрострумової терапії, а також дуже докладні інструкції з описом методики її застосування.
Освоєння цього методу вимагає значного часу й обов'язкового кваліфікованого тренінгу, без якого навітьнайкраща апаратура залишиться лише дорогою

 
 

Цікаве

Загрузка...