WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Основні види апаратної косметології. Вакуумний масаж. Дермотонія. Пресотерапія. Вапоризація. Кріогенна терапія. Гальваніка та електрофорез (іонофорез) - Реферат

Основні види апаратної косметології. Вакуумний масаж. Дермотонія. Пресотерапія. Вапоризація. Кріогенна терапія. Гальваніка та електрофорез (іонофорез) - Реферат

також від того, які процедури планується проводити надалі. Пара позитивно впливає на в'ялу втомлену шкіру. Якщо у клієнта жирна пориста шкіра, вапоризація може тривати 10 хв., а якщо суха - не більше 5 хв. У холодну пору року не можна виходити, на вулицю відразу після закінчення вапоризації. Потрібно почекати, поки температура обличчя знизиться до нормальної.
Вапоризація протипоказана при серцево-судинних захворюваннях, гіпертонії, бронхіальній астмі, шкірних захворюваннях, зокрема при куперозі.
Кріогенна терапія
З розвитком високих технологій у галузі кріогенної (низькотемпературної) техніки став можливий зручний доступ до носіїв низьких і наднизьких температур. Ці носії являють собою зріджені гази з певними температурами (при атмосферному тиску): повітря - мінус 180°С, кисню - мінус 183°С, азоту - мінус 19б°С, гелію - мінус 269°С, а також вуглекислий газ у вигляді "сухого льоду" - мінус 79°С. У косметології найчастіше застосовують рідкий азот, оскільки він не токсичний, не вибухонебезпечний і хімічно інертний. Для його зберігання використовують спеціальні посудини Дьюара.
Місцеву кріогенну терапію застосовують в основному для руйнування деяких новоутворень шкіри (доброякісних пухлин, базаліом, гіперкератозів, бородавок, кондилом, келоїдних рубців, вугрів та ін.), а іноді при хронічних запальних процесах тривалого перебігу. Кріовплив здійснюється за допомогою накладення ватно-марлевих аплікаторів після занурення їх у рідкий азот. Процедура має ефект пілінгу, нормалізує гемо- й лімфоциркуляцію, підвищує тонус колагенових і еластичних волокон шкіри.
Створено системи загальної кріотерапії для лікування патологій шкіри тіла і волосся. Це камери з температурою повітря мінус 120°С. За 10-12 процедур невеликої тривалості (1-3 хв.) досягається стійкий ефект загартовування організму, м'язової релаксації. У пацієнтів підвищується життєвий тонус, знімається синдром хронічної втоми, активізується метаболізм. Процедури мають протизапальний вплив при себореї, акне, розацеа.
Кріовплив використовується і для деструкції деяких утворень шкіри: бородавок, кератом, контагіозного молюска та ін.
Дарсонвалізація
Дарсонвалізація - метод апаратної косметології, що ґрунтується на використанні змінного імпульсного струму високої частоти (110 кГц), високої напруги (20 кВт) і малої сили (0,02 мА). Діючим фактором є електричний заряд, що виникає між електродом і тілом пацієнта. Інтенсивність розряду можна змінювати в межах від "тихого" до іскрового. Імпульси струму, подразнюючи периферичні нервові закінчення, сприяють розширенню артеріальних і венозних судин, збільшенню проникності судинних стінок, стимуляції обмінних процесів, тонізують шкіру, мають підсушувальну і протизапальну дію, підсилюють крово- і лімфообіг. Тепловий ефект виражений незначно, що пояснюється малою силою й імпульсним характером діючого струму.
Дарсонвалізація застосовується при лікуванні вугрової хвороби, при себореї, що супроводжується дифузним порідінням волосся на голові, при ліквідації застійних явищ, набряку після пластичних операцій і входить у комплекс таких косметичних процедур, як гігієнічне і лікувальне очищення обличчя, догляд за в'янучою шкірою.
Протипоказаннями для дарсонвалізації є наявність штучного стимулятора серцевого ритму, індивідуальна непереносимість струму, вагітність.
Апарат для дарсонвалізації випускають у вигляді окремого приладу і складової частини комбайна (стійки) вітчизняного або закордонного виробництва (рис. 8.13). Усі прилади виконані за першим класом захисту, тобто вимагають заземлення. На панелі керування обов'язково є сигнальна лампочка, вимикач і регулятор потужності, може бути таймер.
До апаратів додаються комплекти скляних вакуумних електродів різної форми. Найчастіше використовується грибоподібний - для обличчя і шиї, та електрод-гребінець для впливу на волосисту частину голови.
Перед процедурою електрод попередньо дезінфікують спиртом. Обличчя клієнта очищують лосьйоном і припудрюють тальком. Потім, установивши (при виключеному апараті) мінімальну потужність, електрод прикладають до шкіри, включають апарат і плавно збільшують потужність до бажаної інтенсивності. Повільними круговими рухами, не відриваючи електрод від шкіри, водять ним по обличчю і шиї за масажними лініями. Для припікання пустул електрод слід трохи відірвати від поверхні шкіри, щоб одержати іскру. Чим більша відстань електрода від шкіри, тим сильніша припікальна дія.
Дарсонвалізацію волосистої частини голови можна проводити при положенні клієнта сидячи чи лежачи. Перед процедурою слід видалити всі шпильки для волосся.
Гребінцевим електродом повільно і плавно виконують рухи, що імітують розчісування, від чола до потилиці, а при короткому волоссі - й у зворотному напрямку. Потужність впливу - до слабких відчуттів поколювання. Тривалість процедури - 8-10 хв., щодня чи через день.
Гальваніка та електрофорез (іонофорез)
Гальваніка та електрофорез (іонофорез) - методи апаратної косметології, що застосовуються для активізації периферичного кровообігу, стимуляції імунної системи і введення лікарських речовин у глибокі шари шкіри.
Гальванізація та електрофорез - це вплив на організм постійного електричного струму малої сили і низької напруги через накладені на тіло електроди різної форми і розмірів. Постійний струм, проходячи через тканини організму, викликає в них певні фізико-хімічні зміни. Він поширюється переважно кровоносними і лімфатичними судинами, м'язами, оболонками нервових стовбурів, міжклітинним простором, вивідними протоками потових залоз. При гальванізації насамперед подразнюються рецептори шкіри. При цьому в ній підсилюються окисні процеси, утворюються біологічно активні речовини, активізується мітоз епітеліальних і сполучних тканин, змінюється проникність біологічних мембран і через них збільшується пасивний транспорт великих білкових молекул та інших речовин.
Джерелом гальванічного струму служить апарат, що являє собою випрямляч змінного струму освітлювальної мережі. Він має фільтр, вихідний регулювальний потенціал, вимірювальний прилад і два виходи - позитивний і негативний. Апарат для гальванізації забезпечує одержання на виході стабільного постійного струму силою 50 мА і напругою 30-80 В.
Гальванізація показана для усунення проблем жирної і сухої себореї, сухої в'янучої шкіри, післявугрових рубців. Протипоказаннями для гальванізації є:
- онкологічні захворювання;
- гнійні процеси шкіри й органів;
- великі порушення цілісності шкіри;
- вагітність;
- системні захворювання шкіри;
- інфекційні та вірусні захворювання;
- хронічна серцева і ниркова недостатність;
- психічні захворювання;
- наявність металевих зубних протезів;
- непереносимість електричного струму.
Техніка проведення процедури гальванізації полягає в підведенні постійного струму за допомогою двох електродів до потрібних ділянок тіла. Щоб уникнути хімічногоопіку продуктами електролізу,

 
 

Цікаве

Загрузка...