WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Мистецтво спілкування з клієнтом - Реферат

Мистецтво спілкування з клієнтом - Реферат

салоні.
Базовими процедурами для флегматиків є детоксикація, глибоке зволоження і тонізація тканин, а також відновлення ліпідної мантії. Для цього застосовуються апаратні методики, наприклад, мікроструми, фонофорез, масажні техніки з акцентом на лімфодренаж і т. п. Процедури на тілі повинні поєднуватися з дієтами, спрямованими на зниження маси тіла і нормалізацію обміну речовин. Слід застосовувати активні апаратні методики і масажні техніки, але з урахуванням схильності пацієнтів до ураження вен нижніх кінцівок. Головне завдання косметичних процедур - активізувати і прискорити виведення продуктів обміну, стимулювати регенерацію тканин, перешкодити відкладенню жиру і затримці рідини.
Холерики - цей тип можна вважати еталоном сучасного уявлення про красу. Це жінка з гармонійною дещо видовженою будовою тіла, струнка, але не худа. Вроджена грація сполучається в ній з чоловічими рисами характеру.
Обличчя - овальне, плечі - вузькі і прямі, груди - гарної форми, пружні, але не занадто великі. Талія добре виражена, пропорційні стегна, довгі ноги. На жаль, така будова тіла не виключає целюліту і порушення венозного кровообігу.
Клієнткам-холерикам властива висока фізична і психічна витривалість, що пов'язано з вираженою функцією залоз внутрішньої секреції. У них діяльний характер. Залежно від ситуації вони можуть бути вольовими творчими особистостями або сімейними тиранами. Маючи організаторський талант, вони відчувають потребу постійно його застосовувати; працездатні, педантичні... Але при цьому їм важко визнавати свої помилки і невдачі, часом їм бракує такту і витримки. Косметологу буває складно з такими па-цієнтками.
У спілкуванні з ними варто уникати фамільярної зверхньої інтонації, що опікує, зменшувально-пестливих зворотів. Навпаки, відверта, чітка, докладна аргументація справляє на них позитивне враження. Уникайте нездійсненних обіцянок. Якщо клієнтка-холерик вирішить, що її обдурили, вона може дуже різко перервати подальші взаємини. Таких жінок не можна змушувати чекати, якщо вони прийшли в призначений час. Закінчивши процедуру, потрібно аргументувати доцільність наступного візиту і чітко визначити його терміни.
Косметичний догляд за обличчям у холериків спрямований насамперед на нормалізацію функції сальних залоз, підвищена активність яких пов'язана з високим рівнем секреції статевих гормонів. Крім того, у клієнтів такого типу досить часто помітні порушення пігментації. У цьому випадку доречні пілінги різних видів, механічна чистка шкіри обличчя. З апаратних методик застосовують дарсонвалізацію, іонофорез, мікрострумову терапію, різні масажні техніки, особливо масаж за Жаке.
Відомо, що при активній функції залоз внутрішньої секреції на тілі утворюються "розтяжки". З віком розвивається целюліт локального характеру без жирових відкладень, який дуже важко піддається корекції.
Нервовий тип характеризується видовженою будовою тіла, худорлявістю, яка часом може доходити до виснаженості. Стан організму жінок нервового типу свідчить про перевагу нервової системи у загальному його функціонуванні, що призводить до передчасного старіння і ранньої втрати шкірою життєвого тонусу.
Обличчя має трикутну форму, кутики губ злегка опущені навіть у молодих дівчат. Шкіра - тонка, недостатньо пружна, схильна до ранньої появи мімічних зморшок. Плечі і груди вузькі, талія майже не виражена. Груди найчастіше не розвинуті, маленькі, згодом утрачають тонус, що призводить до їх опущення. Стегна також вузькі, ноги тонкі.
Враховуючи підвищену нервову активність, у таких жінок можуть виникати проблеми з лімфо- і кровообігом. У деяких жінок внаслідок звуження судин розвивається інтоксикація, твердий целюліт, який погано піддається лікуванню. Частіше целюліт виникає на внутрішній і зовнішній стороні стегон, але рідко доходить до стану "галіфе".
У психоемоційному плані жінка нервового складу схильна до замисленості, споглядальності, незатишно почувається у великій компанії. Це типовий інтроверт. Така клієнтка всіляко уникатиме будь-яких конфліктів, намагатиметься не вплутуватися в ситуацію, з якої важко вийти.
Косметологу необхідно будувати своє спілкування з клієнткою нервового типу так, щоб перебороти ЇЇ недовіру, а переборовши, постійно підтримувати інтерес до запропонованої методики. Клієнтка нервового типу не стане відкрито демонструвати свою незгоду, небажання співробітничати, вона знайде дуже правдоподібні відмовки, що не мають ніякого стосунку до реальної ситуації. Така клієнтка недовірлива й не почне лікування, поки не зрозуміє всіх деталей і нюансів запропонованої техніки. Щоб домогтися успіху з такою клієнткою, потрібно спробувати поставити себе на її місце, передбачити її питання і заперечення.
В умовах сучасного салону краси є великі можливості для догляду за шкірою обличчя і тіла пацієнток нервового типу. Це різні пілінги, регенеруючі, стимулюючі, тонізуючі процедури для обличчя і для тіла. Процедури неодмінно мають включати в себе апаратні методики, різноманітні масажні техніки. Чудовий ефект дають різні SPA-методики, а також використання ароматичних олій.
Сучасна концепція в косметології полягає в індивідуальному підході до кожного клієнта. Знання і розуміння сутності різних конституціональних типів дає фахівцеві змогу максимально повно виявити свою кваліфікацію і досвід у суто персональному підході до кожної клієнтки, враховувати особистісні особливості, а також особливості віку і типу шкіри, і тим самим найповніше задовольняти потреби кожної клієнтки.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Владимиров В., Зудин Б. Кожньїе й венерические болезни: Атлас. - М.: Медицина, 1980. - 288 с.
2. Дугін О. М., Слєпцов В. Б., Галайчук А. А. Збірник законодавчих та нормативних документів, що регламентують діяльність підприємств внутрішньої торгівлі. - К., 2004. - 304 с.
3. Калантаєвська К. А. Морфологія та фізіологія шкіри людини. - К.: Здоров'я, 1965. - 304 с.
4. Кольгуненко Й. Й. ОсновьІ геронтокосметологии. - М.: Медицина, 1974. - 224 с.
5. Косметический пилинг: теоретические й практические ас-пектьі. - М.: Косметика й медицина, 2003. - 224 с.
6. Новикова Л. В. МетодьІ физиотерапии в косметологии. - М., 2001. - 176 с.
7. Новая косметология. - М.: Косметика й медицина, 2002.
8. Озерская О. С. Косметология. - СПб.: Искусство России, 2002. - 416 с.
9. Практическое пособие для косметолога-зстетиста. Ч. 1,2/ Под редакцией Л. В. Новиковой. - М., 1999-2000.
10. Справочник по косметике / Под общей редакцией проф. М. А. Розентула: - М.: Медицина, 1964. - 336 с.
11. Фицпатрик Т., Джонсон P., Вулар К. й dp. Дерматология: Атлас-справочник. 3-є издание. - М.: Практика, 1999. - 1088 с.
12. Фержтпек О., Фержтекова В., Шрамек Д. й dp. Косметология: Теория й практика. - Прага: MAKSDORF, 2002.
13. "Les Nouvelles Esthetiques". - М.: Космопресс, 2000-2004.
14. Rassner G. und Steinert U. Dermatologie. Lehrbuch imd Atlas. - Urban&Shwarzenberg,1992. - 384 s.

 
 

Цікаве

Загрузка...