WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Масаж - Реферат

Масаж - Реферат

зменшується, поки не завершується точкою. Легким натисканням у ділянці скроневої ямки масаж закінчується.
Після масажу в клієнта має залишатися приємне відчуття. Жодну фазу не можна проводити так, щоб це було неприємно, а тим більше викликало біль. Тому навіть цей класичний масаж потрібно коригувати для кожної людини, з огляду на її індивідуальні особливості.
Класичний масаж має займати не менш 15 хв і не більше 30 хв. При масажуванні зони декольте процедура триває 35-45 хв.
Пластичний масаж застосовується у випадках, коли клієнтові у віці після 40-45 років масаж проводиться вперше, при старіючій
Рис. 9.11. Завершальне погладжування (1, 2)
шкірі обличчя з надлишковою кількістю жирової клітковини, низьким тургором шкіри.
Протипоказання ті самі, що й при класичному масажі.
Пластичний масаж справляє сильний вплив на тканини, у результаті чого поліпшуються лімфо- і кровообіг, зміцнюється м'язова тканина, підвищується тургор шкіри.
Пластичний масаж складається з погладжу-вальних, притискаючих, вібраційних і фіксуючих рухів, виконуваних по масажних лініях (рис. 9.12). Рухи, в основному, виконуються так само, як і в класичному масажі. Принци-пова відмінність полягає в розминаннях, які безупинно проводять по колу зворотно-пос-тупально, без зміщення
шкіри. Виконують масаж із використанням тальку, обома руками одночасно, починаючи з обличчя і закінчуючи шиєю.
Тривалість процедури становить 10-15 хв, кількість сеансів - 10-15 через день або щодня.
Після зміцнення тканин можна перейти до класичного масажу чи поєднати елементи пластичного масажу з класичним. Пластичний масаж можна поєднувати й з іншими процедурами.
1. Погладжування виконують за основними масажними лініями, починаючи зверху, і закінчують фіксацією наприкінці ліній.
2. Розминання - поверхневе виконують долонними поверхнями других - четвертих пальців. Уздовж кожної масажної лінії рухи виконують у вигляді кіл, спіралеподібне вписаних одне в інше, закінчуючи фіксацією. Роблять усього по 6-8 кіл уздовж кожної лінії, повторюючи по 3 рази. Усі перехідні рухи виконують дрібними пунктирними натисканнями кінцевих фаланг пальців від місця фіксації до місця початку наступного руху. Розминання проводять за такими лініями:
- від середини підборіддя до мочки вуха;
- від кутика рота до козелка вуха;
Рис. 9.12. Пластичний масаж:
погладжування (1); розминання (2); розминання м'язів шиї (З)', глибоке розминання м'язів обличчя (4); стакато (5)
- від кореня носа до скроні (по нижньому краю кругового м'яза ока);
- по зовнішньому краю кругового м'яза ока через перенісся до середини чола і далі по надбрівній дузі до скроні (розминання кругового м'яза ока проводять легкими натисканнями);
- від середини чола до скроні (6-8 кіл).
Після розминання м'язів чола і фіксації в скроневих ямках тиснучими рухами, по поверхні щік спускаються до кута нижньої щелепи. Потім по верхньому краю нижньої щелепи підходять до середини підборіддя пунктирними натисканнями і виконують рухи 3-7.
3. Розминання м'язів шиї виконують:
- від підщелепної ділянки до мочки вуха;
- від кута нижньої щелепи по бічній поверхні шиї до ключиці, м'язів підключичної ділянки і грудей;
- від грудини передньо-бічною поверхнею шиї вгору до кута нижньої щелепи, закінчуючи фіксацією;
- після фіксації під мочкою вуха пунктирними натисканнями переходять до середини підборіддя, звідки починають наступний рух.
4. Глибоке розминання м'язів шиї й обличчя. Розминання виконують усіма долонними поверхнями пальців і частково долонею від середини підборіддя по тих же лініях, що і рух 3. Глибоке розминання, як і поверхневе, закінчують на підборідді.
5. Стакато - постукування. Коловий рух виконують кінчиками пальців по масажних лініях знизу вгору (від підборіддя), потім спускаються вниз, переходять на шию, груди і повертаються до середини підборіддя. Від середини підборіддя постукування проводять вгору випрямленими пальцями (не колами), спускаючись на груди.
6. Вібрація. Рух виконують усіма долонними поверхнями пальців від середини грудей у сторони:
- по бічній поверхні шиї від середини ключиці до мочки вуха;
- за основними масажними лініями, піднімаючись угору. Закінчують у скроневій ділянці.
7. Погладжуваннями закінчують масаж обличчя, клієнта піднімають і переходять до масажу шиї.
Масаж за Жаке - один із видів лікувального масажу, техніка виконання якого принципово відрізняється від класичного та косметичного масажу із застосуванням крему.
Він був описаний на початку XX ст. Жаке і Леруа і складається переважно з малих, середніх і великих щипків. При його виконанні використовують нейтральну пудру чи тальк, до яких можуть бути додані дезінфікуючі елементи. Очищену шкіру злегка посипають рівномірним шаром тальку (у цей час клієнту варто заплющити очі і затримати дихання, щоб не вдихнути тальк), потім його розтирають погладжувальними рухами від центру до периферії, використовуючи елементи циркулярного і точкового розтирання. Малими щипками, проведеними по всій поверхні об-личчя, від центру до країв рухаємося вгору, не торкаючись лише шкіри навколо очей. Руки працюють поперемінне з лівого і з правого бокуобличчя.
Показання для проведення масажу за Жаке:
- себорея;
- вугрова хвороба;
- постакне;
- застійні явища.
Суть даного масажу полягає в активнішому впливі на глибокі шари шкіри, особливо на сальні залози, розташовані в дермі. Основною метою масажу за Жаке е витіснення секрету з проток сальних залоз. Рухи здійснюються за основними масажними лініями з урахуванням місць залягання сальних залоз.
Основні прийоми лікувального масажу - погладжування, розминання, глибокі щипки, вібрація, а також глибокі щипки у поєднанні з вібрацією (рис. 9.13). Посилити ефект від масажу можна, якщо попередньо провести теплову процедуру: вапоризацію або гарячий компрес. Перед масажем можна зробити поверхневий пілінг чи бросаж.
Виконувати масаж за Жаке доцільно після механічного очищення обличчя, дезінкрустації чи ультразвукового пілінгу.
Масаж складається з таких етапів:
- розминання м'язів чола;
- розминання м'язів носа;
- розминання та глибокі щипки щік і підборіддя;
- погладжування. Масаж триває 10-15 хв.
Масаж зони декольте. Масаж зони декольте найкраще поєднувати з масажем шиї та обличчя. Він починається з погладжу-вальних рухів від центру, тобто від грудинної кістки, через плечі і трапецієподібний м'яз до шийного відділу хребта. Погладжування проводимо всією площиною долоні і пальців обома руками одночасно. Потім переходимо до горизонтальних рухів по черзі від одного плеча до другого і далі до горизонтальних рухів на шиї (як уже було описано). Вертикальні рухи на шиї продовжуємо на зоні декольте. Потім робимо класичний масаж шкіри обличчя. До зони декольте повертаємося вже на етапі циркулярного розтирання, рухаючися знову від центру до плечей обома руками одночасно. Точкове розтирання робимо тільки на обличчі. Далі продовжуємо розминання і постукування в цій же зоні. Якщо щипки та інші рухи залишають у клієнта неприємне відчуття, обмежуємося вібрацією і подальшим погладжуванням.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Владимиров В., Зудин Б. Кожньїе й венерические болезни: Атлас. - М.: Медицина, 1980. - 288 с.
2. Дугін О. М., Слєпцов В. Б., Галайчук А. А. Збірник законодавчих та нормативних документів, що регламентують діяльність підприємств внутрішньої торгівлі. - К., 2004. - 304 с.
3. Калантаєвська К. А. Морфологія та фізіологія шкіри людини. - К.: Здоров'я, 1965. - 304 с.
4. Кольгуненко Й. Й. ОсновьІ геронтокосметологии. - М.: Медицина, 1974. - 224 с.
5. Косметический пилинг: теоретические й практические ас-пектьі. - М.: Косметика й медицина, 2003. - 224 с.
6. Новикова Л. В. МетодьІ физиотерапии в косметологии. - М., 2001. - 176 с.
7. Новая косметология. - М.: Косметика й медицина, 2002.
8. Озерская О. С. Косметология. - СПб.: Искусство России, 2002. - 416 с.
9. Практическое пособие для косметолога-зстетиста. Ч. 1,2/ Под редакцией Л. В. Новиковой. - М., 1999-2000.
10. Справочник по косметике / Под общей редакцией проф. М. А. Розентула: - М.: Медицина, 1964. - 336 с.
11. Фицпатрик Т., Джонсон P., Вулар К. й dp. Дерматология: Атлас-справочник. 3-є издание. - М.: Практика, 1999. - 1088 с.
12. Фержтпек О., Фержтекова В., Шрамек Д. й dp. Косметология: Теория й практика. - Прага: MAKSDORF, 2002.
13. "Les Nouvelles Esthetiques". - М.: Космопресс, 2000-2004.
14. Rassner G. und Steinert U. Dermatologie. Lehrbuch imd Atlas. - Urban&Shwarzenberg, 1992. - 384 s.

 
 

Цікаве

Загрузка...