WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Масаж - Реферат

Масаж - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Масаж
Масаж - це комплекс різних за характером, напрямком і силою механічних рухів, які здійснюють виражений вплив на шкіру, тканини та на їх кровопостачання.
Якість мануального масажу є вищим підтвердженням кваліфікації косметика. Масаж за допомогою того чи іншого апарата є тільки доповненням до професійного мануального масажу, але не може його замінити.
Для оволодіння технікою масажу потрібна тривала підготовка, тільки тоді він буде результативним. Головне завдання при проведенні масажу - не завдати шкоди шкірі. Для цієї процедури необхідні абсолютний спокій, м'язи - розслаблені, очі - заплющені.
Техніки масажу постійно змінюються, вдосконалюються, розвиваються. Сьогодні існує безліч методик виконання масажів, але загальновизнаними, класичними є три:
- класичний масаж (косметичний, по крему);
- пластичний масаж;
- масаж за Жаке.
Під час процедури масажу шкіра стає теплішою, рожевіє, збільшується приплив крові до шкіри і тканин, поліпшується відтік лімфи, нормалізується сало- і потовиділення. З поверхні шкіри механічно усуваються ороговілі залишки клітин - шкіра набуває свіжого вигляду. За допомогою механічного тиску сальні та потові залози звільнюються від секрету, підтримується обмін речовин і полегшується екскреція продуктів метаболізму тканин. Прискорення метаболізму тканин призводить до зменшення кількості підшкірного жиру. Завдяки легкому впливу на мімічні м'язи масаж усуває втому і благотворно впливає на нервову систему. Регулярний масаж може виправити невеликі порушення кровообігу, зменшити застій крові і тканинної рідини; через нервові волокна він здатний впливати й на інші органи.
До масажу слід підходити індивідуально, відповідно до стану шкіри клієнта, типу обличчя і тих цілей, яких треба досягти. Існують, однак, і загальні правила.
1. Починати масаж треба з легких погладжувальних рухів долонями і пальцями. Спокійні рухи знімають напругу, а швидкі, енергійні рухи на початку масажу бувають неприємні.
2. Інтенсивність масажних рухів (як швидкості, так і тиску) спочатку потрібно поступово збільшувати, а до кінця сеансу знижувати.
3. Масажні рухи завжди мають бути спрямовані знизу вгору і від центру до периферії.
4. Під час масажу обидві руки працюють одночасно, то у по-вільнішому, то у швидшому темпі.
5. Масаж обличчя обов'язково поєднують з масажем шиї, де зморшки, як правило, утворюються раніше, ніж на обличчі. Одночасно з масажем обличчя і шиї масажують зону коміра. Від ділянки шиї поступово переходять до обличчя, носа і вгору до чола.
6. Шкіру навколо очей масажують ніжно-ніжно. Протипоказання для проведення масажу: гноячкові ураження
шкіри, виражена розацеа, екзема.
Класичний масаж проводять після очищення шкіри. Ця процедура допомагає клієнту розслабитися. Масажний засіб наноситься на обличчя у достатній кількості невеликими порціями і рівномірно розтирається легкими повільними рухами в напрямку знизу вгору і від центру до периферії. Для класичного масажу використовуються олії і масажні креми (емульсії).
Класичний масаж складається з кількох послідовних етапів, що взаємно доповнюють один одного.
Перша фаза - погладжування. Це легкі погладжувальні рухи, призначені для підготовки шкіри до енергійнішого масажу. Погладжування знімає напругу з мімічних м'язів, створюючи відчуття спокою. Якщо не робиться масаж зони декольте, то починаємо з ділянки шиї, масажуючи її поперемінно легкими горизонтальними і вертикальними рухами всією площиною пальців і долонь (рис. 9.7). Потім переходимо до масажу м'язів, що підтримують голову, зовнішнього шийного м'яза і нижньої частини підборіддя.
На шиї рухи мають бути дуже ніжними. Продовжимо масаж обличчя (рис. 9.8, 1). Навколо рота, носа і брів робимо рухи, показані на рис. 9.8, 2. Щоб знову повторити цей рух, спускаємося легким додатковим рухом по краю обличчя до підборіддя. На рис. 9.8, 3 показані масажні рухи в ділянці носа і чола. Останній рух цієї фази - масаж кругового м'яза ока: круговий рух подушечкою вказівного чи середнього пальця навколо ока. Рухи навколо очей повинні бути дуже ніжними. Усі рухи проводимо відповідно до напрямку стрілок.
Друга фаза - ротаційна (обертальні рухи). Масаж поділяється на кругове і точкове розтирання. Під круговим розтиранням маються на увазі обертальні рухи, проведені від центру обличчя до периферії так, немов ми малюємо часту спіраль (рис. 9.9). При точковому розтиранні палець обер-тається на одному місці, а потім злегка пересувається далі. Рухи мають бути повільними. Вони регулюють циркуляцію крові і лімфи, діючи як лім-фодренажний масаж. Ці рухи дуже добре впливають на гі-перемійовані (почервонілі) ділянки обличчя й ділянки невеликих набряків. Точкове розтирання ефективне при рубцях деяких видів; багаторазове застосування такого масажу протягом тривалого часу дає змогу домогтися розм'якшення і вирівнювання рубцевої тканини. На шиї точкове розтирання не застосо-вується.
Рис. 9.7.
Погладжування ділянки шиї (1, 2); м'язів, які підтримують голову (3), зовнішнього шийного м'яза і нижньої частини підборіддя (4)
Рис. 9.8.
Масаж обличчя (/); навколо рота, носа і брів (2); носа та чола (3);
навколо ока (4)
Рис. 9.9. Ротаційна форма масажу:
1 - кругове розтирання;
2 - точкове розтирання
Рис. 9.10.
Розминання, або глибоке розтирання (1,2)
Третя фаза - розминання (глибоке розтирання). Воно складається із серії рухів, за допомогою яких ми масажуємо подвійне підборіддя, обвислу шкіру обличчя, опущені кутики рота і яскраво виражені зморшки, головним чином - горизонтальні зморшки на чолі (рис. 9.10). На цьому етапі масажу відбувається видалення поверхневих ороговілих клітин (злущування), поліп-шується кровопостачання, прискорюються метаболічні процеси у шкірі. При розминанні тиск на шкіру відчутніший та інтенсивніший, швидкість рухів збільшується. При цьому необхідно стежити за тим, щоб шкіра ні в якому разі не розтягувалася. Щоб уникнути розтягування, розминання на шиї не роблять; не
застосовують його тут ще й тому, що інтенсивніші рухи у більшості клієнтів викликають неприємні відчуття.
Четверта фаза - постукування (стакато). Воно здійснюється подушечками пальців, які по черзі, ритмічно і швидко опускаються на поверхню обличчя. Постукування має легкий тонізуючий вплив на м'язи обличчя, насамперед мімічні. Робити його треба обома руками по шиї і обличчю, не забуваючи і про легке постукування під нижніми повіками в ділянці зморшок утоми. Ця техніка ефективна для масажу набряклих ділянок. Постукування можна здійснювати також і тильним боком пальців. Постукування подушечками, так зване стакато, менш інтенсивне. Оскільки його інтенсивність слабша, ніж постукування тильним боком пальців і долонь, проводити його треба перед щипками.
П'ята фаза - щипки: малі, середні і великі. Під щипками мається на увазі швидке стискування шкіри двома чи трьома пальцями по черзі лівою і правоюрукою. Щипки застосовують головним чином при масажі за Жаке, показаному при себореї шкіри. Руки діють ритмічно, по черзі, дуже швидко. Щипки посилюють прилив крові до шкіри, що призводить до поліпшення обміну ре-
човин, а також регулює діяльність сальних залоз. Відбувається часткове видалення жиру і його рівномірний розподіл по шкірі. Масаж здійснюється на підборідді, під підборіддям і на щоках. На чолі шкіра захоплюється незначно.
Шоста фаза - так звані "підхльости" - постукування тильним боком пальців, почасти і долонь. При цьому досягається значний приплив крові, як і при великих щипках. "Підхльости" впливають на глибші шари шкіри, аж до підшкірної жирової клітковини, у результаті чого прискорюється тканинний метаболізм і зменшується прошарок підшкірного жиру. Тому цей вид масажу проводиться там, де накопичується підшкірний жир, - під підборіддям і на щоках. При цьому рухи не повинні бути швидкими і неприємними. Це вища фаза масажу, після якої настає заспокійлива фаза.
Сьома фаза - вібрація. Це ніжне коливання руки і пальців, що заспокоює не тільки шкіру, а й усю нервову систему організму. На цій стадії відбувається розслаблення, релаксація. Коливальні рухи робляться обома руками одночасно від центру обличчя до периферії. На чолі, однак, приємнішими будуть поперемінні рухи від однієї скроні через центр чола до іншої скроні. Вібрація вважається одним із найважчих видів рухів при проведенні масажу.
Восьма фаза - завершальне погладжування (рис. 9.11), що повторює початкову фазу погладжування. Рухи мають бути спокійними, впевненими. Рука обходить усі заокруглення обличчя, ніби моделюючи його. Масаж закінчується коловими рухами на скронях. Радіус описуваних кіл поступово

 
 

Цікаве

Загрузка...