WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Ензимний пілінг. Дермабразія - Реферат

Ензимний пілінг. Дермабразія - Реферат

згладжування рубця відбувалося поступово.
Не всі ділянки шкіри обличчя можуть бути піддані такій процедурі: так, виключається ділянка повік. Складно шліфувати ніс; однак за умови дотримання обережності при проведенні цієї процедури результати можуть виявитися приголомшливими, особливо це стосується зморшок навколо рота. Ефективність цього методу залежить від мистецтва косметолога, що проводить дермабразію, оскільки ризик пов'язаний із процесом шліфування. Якщо шліфувати до занадто великої глибини, виникає небезпека ушкодження дерми, що спричинить утворення нерозгладжуваних рубців і незворотних депігментацій (бо в результаті шліфування можуть зникнути клітини, які синтезують меланін).
Таке втручання здійснюється в умовах операційної з дотриманням усіх санітарних норм і вимог, що висуваються до облаштування операційної, підготовки персоналу тощо. При цій процедурі можна застосовувати місцеву інфільтраційну анестезію чи загальнийнаркоз.
Крім того, це кривава операція. У наш час, коли актуальними є проблеми інфекцій, що передаються через кров - жовтяниці різних видів, сифілісу і, звичайно, СНІДу, цю методику використовують досить рідко.
Що ж стосується ускладнень, то клієнтів насамперед слід застерегти від неправильного догляду за шкірою після процедури (насильницьке видалення кірок, зловживання кремами і пудрами, перебування на сонці без сонцезахисних засобів).
Після закінчення процесу дермабразії на післяопераційне поле наноситься 5%-ний розчин перманганату калію, поверх якого накладаються спеціальні плівки, що сприяють найшвидшому загоєнню. Кірки відриваються приблизно через 8-10 днів.
І ось тоді настає найвідповідальніший момент - догляд за молодою, ніжною шкірою обличчя. У цей час обов'язковим є вживання сонцезахисної косметики незалежно від пори року й погоди, застосування регенеруючих кремів і масок, що сприяють найшвидшому відновленню епідермісу.
Шліфування шкіри мікрокристалами використовується в Європі близько 20 років. Принципом дії даного методу є видалення необхідної кількості шарів епідермісу струменем кристалів двоокису алюмінію. Кристали подаються під певним тиском, що регулюється залежно від завдання, яке стоїть перед лікарем, і відразу відсмоктуються разом з часточками рогового шару в окремий контейнер. Кристали двоокису алюмінію інертні, не викликають хімічного подразнення і мають високі абразивні властивості. Проведення процедури не вимагає якихось специфічних умов і особливої підготовки пацієнта.
Звичайно, потрібен апарат для дермабразії. Виробництво цих апаратів давно налагоджене в Англії, Франції, Італії. Зокрема, в Україні сертифікована і продається апаратура італійських, іспанських, німецьких фірм. Необхідно постійно поповнювати запас кристалів, які не підлягають повторному використанню, а також пластмасових наконечників.
Показання для процедури шліфування шкіри мікрокристалами:
- дрібні зморшки, пігментні плями;
- в'януча шкіра;
- постакне;
- рубці різних видів.
Протипоказання: наявність гноячкових запалень.
Процедура безболісна, бувають неприємні відчуття при збільшенні тиску струменя кристалів, але застосовувати анестезію не потрібно.
Перед виконанням процедур косметолог повинен очистити шкіру від засобів макіяжу та обробити антисептичним розчином. Шліфування триває до 10 хв. Процедуру виконують у рукавичках; рухи маніпулятора спрямовані вздовж масажних ліній; шкіру потрібно ретельно фіксувати. Після закінчення процедури залишки кристалів видаляють стерильним пензликом, а шкіру обробляють тоніком.
Далі косметологу надається широкий вибір таких процедур:
- нанесення композиції ароматичних олій - залежно від проблеми;
- впливати на шкіру випромінюванням різного кольору - жовтим, червоним, зеленим, синім;
- застосування легкого точкового масажу;
- накладення зволожувальних, охолоджуючих масок. Ускладненням після шліфування можуть бути синці, що виникають унаслідок підвищеної ламкості судин.
Пацієнтам подобається ця процедура, бо вона дає наочний ефект відразу ж: шкіра світлішає, стає гладенькою, "оксамитовою".
Адже, крім механічного видалення рогового шару, відбувається ще й вакуумний масаж; після закінчення серії шліфувань спостерігається ефект ліфтингу. Кількість процедур варіює від 4 до 10 сеансів. Частота - 1 раз на 10-14 днів: за цей час роговий шар цілком відновлюється. Ідеально повторювати курси двічі на рік - навесні і восени. Процедура нескладна, ефективна, має широкий спектр показань і практично не має протипоказань.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Владимиров В., Зудин Б. Кожньїе й венерические болезни: Атлас. - М.: Медицина, 1980. - 288 с.
2. Дугін О. М., Слєпцов В. Б., Галайчук А. А. Збірник законодавчих та нормативних документів, що регламентують діяльність підприємств внутрішньої торгівлі. - К., 2004. - 304 с.
3. Калантаєвська К. А. Морфологія та фізіологія шкіри людини. - К.: Здоров'я, 1965. - 304 с.
4. Кольгуненко Й. Й. ОсновьІ геронтокосметологии. - М.: Медицина, 1974. - 224 с.
5. Косметический пилинг: теоретические й практические ас-пектьі. - М.: Косметика й медицина, 2003. - 224 с.
6. Новикова Л. В. МетодьІ физиотерапии в косметологии. - М., 2001. - 176 с.
7. Новая косметология. - М.: Косметика й медицина, 2002.
8. Озерская О. С. Косметология. - СПб.: Искусство России, 2002. - 416 с.
9. Практическое пособие для косметолога-зстетиста. Ч. 1,2/ Под редакцией Л. В. Новиковой. - М., 1999-2000.
10. Справочник по косметике / Под общей редакцией проф. М. А. Розентула: - М.: Медицина, 1964. - 336 с.
11. Фицпатрик Т., Джонсон P., Вулар К. й dp. Дерматология: Атлас-справочник. 3-є издание. - М.: Практика, 1999. - 1088 с.
12. Фержтпек О., Фержтекова В., Шрамек Д. й dp. Косметология: Теория й практика. - Прага: MAKSDORF, 2002.
13. "Les Nouvelles Esthetiques". - М.: Космопресс, 2000-2004.
14. Rassner G. und Steinert U. Dermatologie. Lehrbuch imd Atlas. - Urban&Shwarzenberg, 1992. - 384 s.

 
 

Цікаве

Загрузка...