WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Ензимний пілінг. Дермабразія - Реферат

Ензимний пілінг. Дермабразія - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Ензимний пілінг. Дермабразія
Ензимний пілінг.
З пілінгом на основі дії ферментів косметологи знайомі давно. Перша письмова згадка про застосування ферментів для лікування шкіри датується античною добою. Овідій у своїй поемі "Догляд за шкірою обличчя жінки" описав спосіб лікування шкіри маскою, що містить у своєму складі слину. Нині відомо, що слина складається із різноманітних ферментів.
Ензими, або ферменти, - це біологічно активні речовини білкової природи, що каталізують хімічні реакції. У живому організмі вони прискорюють перебіг біохімічних реакцій у сотні тисяч разів. Кожен фермент є специфічним до речовин, що звуться субстратами, на які він впливає. Субстратами можуть бути білки, жири, вуглеводи. При цьому сам фермент залишається незмінним.
Усі ферменти мають кілька спільних властивостей:
- кожен фермент специфічний, розщеплює живильні речовини тільки визначеної групи і не розщеплює інші;
- ферменти діють тільки при певному рН;
- ферменти найактивніші при температурі тіла;
- невелика кількість ферменту може розщеплювати велику кількість органічної речовини.
Ферменти виробляються у клітинах тварин і рослин, їх виділяють із секретів залоз тварин, з різних частин рослин і виготовляють промисловим способом, використовуючи грибкові культури і культури бактерій. Понад 3 тис. видів ферментів ідентифіковані в організмі людини. Тільки у шкірі сотні ферментів регулюють перебіг багатьох реакцій: від побудови колагенових і еластинових волокон до постачання клітин киснем і нейтралізації вільних ра-дикалів.
Інтерес до ферментів викликав появу косметичної ензимології - одного з найсучасніших напрямів у косметології, що активно розробляється в науково-дослідних лабораторіях косметичних компаній, на кафедрах дерматології і фармакології університетів.
Косметологів найбільше цікавлять такі ензими (ферменти):
- панкреатин, який виділяють із секрету підшлункової залози свиней;
- трипсин, який одержують шляхом сепарації та очищення панкреатину; використовують для санації ран;
- бромелаїн, виділяють із соку ананасів;
- папаїн, виділяють із соку папайї.
Для косметичних цілей використовують і ферменти, які виробляють бактерії та грибки.
Професійні косметологи вже понад 50 років застосовують пілінг на основі ферментів. Проте він не такий популярний, як кислотний пілінг, особливо на основі гліколевої кислоти та інших фруктових кислот, чи пілінг на основі ретиноєвої кислоти, широко рекламованої в Америці в останні кілька років. Причина, ймовірно, в тому, що ферменти не можуть бути включені до складу косметичних засобів для домашнього догляду і призначені тільки для професійного застосування. Крім того, всі ферменти повинні бути у спеціальній упаковці. Річ у тім, що ферменти у злущувальних косметичних засобах активізуються під впливом води і після змішування з нею мають бути негайно використані. Тому ферментні маски випускаються в порошкоподібному вигляді.
Для пілінгу використовують ферменти, які належать до групи протеолітичних і розщеплюють білки. Деякі ферменти, наприклад, трипсин, впливають тільки на ороговілі, змертвілі клітини шкіри і не діють на живі клітини. Рослинні ферменти папаїн і бромелаїн впливають на змертвілі та на живі клітини.
Одним із компонентів живої клітини шкіри є лізосома. Вона сама містить ензими, призначення яких полягає в руйнуванні певних компонентів клітини в процесі їхньої трансформації на шляху від зародкового до верхнього епідермісу (кератинізація). Оскільки рослинні ферменти проникають у живі клітини, вони можуть вивільняти деструктуризуючі ферменти з лізосоми й провокувати алергію та запалення.
У сучасній практиці пілінг на основі ензимів застовується для всіх типів шкіри, за винятком, мабуть, особливо чутливої. Необхідно тільки варіювати інтенсивність і час впливу, а також підбирати комбінацію ферментів. Ензимний пілінг справляє миттєвий, відчутний і тривалий позитивний ефект на шкіру всіх типів на обличчі, кистях і всьому тілі.
При проблемній шкірі найефективішним є пілінг на основі ферментів підшлункової залози, які зазвичай містять два компоненти: протеолітичний фермент протеазу, що впливає на білки і кератин, і ліполітичний фермент - ліпазу, яка впливає на ліпіди, що знаходяться у фолікулярних пробках комедонів і в жирових клітинах. Ліпаза гідролізує ліпідне ядро комедону, а протеаза діє на внутрішню поверхню його устя і гідролізує виступаючі кліти-ни. Комедон легко видаляється при незначному натисненні. Одночасно ліполітичний компонент панкреатину благотворно впливає на жирну шкіру, розщеплюючи шкірний жир і зменшуючи жирний блиск. При цьому поверхня шкіри стає гладенькою і матовою.
При сухій шкірі в результаті ензимного пілінгу видаляються змертвілі клітини, поліпшується структура шкіри: вона пом'якшується, розгладжуються дрібні зморшки, світлішають пігментні плями. Крім того, очищуються закупорені пори, тим самим попереджується утворення комедонів і жирових кіст, прискорюється відновлення клітин.
Ферментативні реакції є оптимальними у вологому середовищі і за нормальної температури тіла, тому маска на основі ферментів має бути вологою і накладатися на теплу шкіру.
Ензимний пілінг впливає на шкіру повільно і делікатно. Його можна використовувати на тильній частині кистей, ліктях, на всьому тілі. Для кистей і ліктів застовується вища концентрація ферментів.
Косметична ензимологія стрімко розвивається і пропонує все ефективніші інгредієнти для косметології. Крім пілінгу, ензими вводять до складу регенеруючих засобів і засобів проти старіння шкіри.
Дермабразія.
Механічна дермабразія - це вирівнювання шкіри за допомогою обертової металевої фрези, що має форму циліндра чи напівсфери. Швидкість обертання фрези - до 70 тис. обертів на хвилину.
Мета процедури - стесати шкіру на глибину зморшки, щоб оброблена зона не відрізнялася від прилеглої поверхні шкіри. Коли йдеться про глибокі рубці від акне, цей метод вимагає кількох сеансів, щоб

 
 

Цікаве

Загрузка...