WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Косметичний догляд за шкірою обличчя - Реферат

Косметичний догляд за шкірою обличчя - Реферат

чутливої шкіри? Передусім тривалої вапоризації перед механічною чисткою. Якщо вже вапоризації не можна уникнути, то рекомендується додати в струмінь пари заспокійливі аромаесенції: шавлію, лаванду, м'яту. Серединні та глибокі пілінги протипоказані, як і механічна дермабразія. Не рекомендується також застосовувати парафінові та інші термомоделюючі маски.
Які ж процедури потрібно проводити з обережністю? Це насамперед поверхневі пілінги. При чутливій шкірі перевагу варто віддавати ензимним видам пілінгу, а також пілінгам з низькими концентраціями гліколевої кислоти. Шліфування мікрокристалами можливе, але у вкрай делікатному режимі. Щодо компонентів, то при цьому слід дуже обережно застосовувати сироватки, маски, які містять вітамін С, активні витяжки з морепродуктів. Нагадаємо, що у людини з чутливою шкірою подразнення може виникнути у відповідь на будь-який, навіть найбезпечніший препарат, тому так важливо поговорити з клієнтом про стан його здоров'я.
Підбір косметичного засобу для домашнього догляду пацієнтам з чутливою шкірою є непростим завданням. Тут важливо не лише підібрати косметику, а й дохідливо пояснити клієнту найдрібніші деталі її застосування: який має бути епонж, по яких лініях виконувати рухи та з якою інтенсивністю, як довго; яка послідовність нанесення косметичних засобів тощо.
Порушення навіть однієї деталі клієнтом з чутливою шкірою спричиняє почервоніння, подразнення шкіри, і, як результат, доводиться відмовлятися від косметичного засобу, який міг би дати чудовий результат.
Протокол процедури
1. Демакіяж.
2. Очищення.
3. Тонізація.
4. Крем, що розм'якшує роговий шар шкіри без розпарювання.
5. Чистка (залежить від основного типу шкіри).
6. Абсорбуюча маска.
7. Дарсонвалізація (якщо у клієнта виражений купероз, процедуру застосовувати не слід).
8. Пластичний масаж з елементами масажу за Жаке.
9. Зволожувальна маска.
10. Тонізація.
11. Захисний крем.
12. Макіяж.
Догляд за в'янучою шкірою. В'януча шкіра характеризується стоншенням усіх її шарів, зменшенням секреції сальних залоз. Тому стан шкіри помітно поліпшиться при застосуванні процедур, що активно стимулюють синтез колагену та еластину, тобто активізують діяльність фібробластів, підвищують тонус м'язів обличчя, а також видаляють ороговілі шари шкіри і прискорюють поділ клітин базального шару епідермісу.
Це, насамперед, пілінги різних видів, шліфування мікрокристалами, мікроструми, іоно- й фонофорез, електростимуляція м'язів обличчя, різні концентрати, сироватки, ампульні препарати, а також пластифікуючі маски, особливо маски з термоактивним ефектом.
У комплексі подібних процедур не можна обійтися без масажних технік: класичний масаж по крему плюс сучасні масажні техніки. Протокол процедури
1. Демакіяж.
2. Очищення.
3. Тонізація.
4. Шліфування мікрокристалами.
5. Хромотерапія синім світлом.
6. Активні сироватки, концентрати, ампульні препарати.
7. Масаж.
8. Пластифікуюча маска з хітозаном.
9. Тонізація.
10. Захисний крем.
11. Денний макіяж.
Відбілювальний догляд призначається в разі бажання клієнта просто освітлити шкіру обличчя або, за необхідності, усунути пігментні плями. І тут уміння косметика мають бути спрямовані на уповільнення швидкості синтезу меланіну в меланоцитах і на видалення певної кількості шарів епідермісу, клітини якого переповнені пігментом.
У першому випадку це препарати на основі гідрохінону, препарати, що містять аскорбінову кислоту, арбутин та ін.; у другому - це пілінги різних видів, шліфування мікрокристалами, маски з бодягою. Фахівець завжди повинен пам'ятати, що призначаючи відбілювальний догляд, видаляючи пігментовані шари епідермісу, шкіру піддають активному агресивному впливу навколишнього середовища і, особливо, ультрафіолетового випромінювання. Тому в засобах, які використовує пацієнт перед виходом на вулицю, обов'язково повинен бути сонцезахисний фактор (не нижче 50% незалежно від пори року).
Протокол процедури
1. Демакіяж.
2. Очищення.
3. Тонізація.
4. Пілінг гліколевою кислотою або шліфування шкіри мік-рокристалами.
5. Нанесення активного концентрату чи сироватки, що містить вітамін С, арбутин.
6. Фонофорез по відбілювальному гелю.
7. Масаж.
8. Відбілювальна маска.
9. Тонізація.
10. Захисний крем.
11. Макіяж.
Підготовка шкіри до пластичної операції. Хоч би як кваліфіковано працював косметик, хоч би як старанно людина виконувала рекомендації фахівця, настає момент, коли для поліпшення зовнішнього вигляду необхідне втручання пластичного хірурга.
Сучасний спектр хірургічних втручань постійно розширюється, вдосконалюються технології, проте успіх будь-якої операції значною мірою залежить саме від косметика. Бо якщо він належним чином підготував пацієнта до операції і грамотно виконував догляд за шкірою після неї, то не буде ускладнень, пацієнт швидко відновить сили і зможе продовжувати активний спосіб життя, але вже оновленим і помолоділим.
Передопераційну підготовку бажано починати за 1,5-2 міс. до операції. Пацієнтці призначають такі процедури:
- пілінгиАНА-кислотами: видаляється потовщений роговий шар шкіри, відбувається стимуляція клітин базального шару епідермісу, що надалі сприятиме найшвидшому загоєнню;
- масажі будь-якого виду. Тут головне - поєднання сприятливого впливу масажу на нервову систему з посиленням мікроциркуляції шкіри, стимулюючим тонізуючим впливом. Курс - 15 процедур;
- мікрострумову терапію, що поєднує різні програми міостимуляції, лімфодренажу, відновлення тканин (10-15 сеансів через день);
- іоно- й фонофорез з метою введення в глибокі шари шкіри активних, стимулюючих обмінні процеси, компонентів;
- маски з біостимулюючою, тонізуючою, зволожувальною дією. У цей комплекс потрібно включати й загальний масаж тіла,
який позитивно впливає на організм, а також лікарську методику під назвою "мезотерапія".
Догляд за шкірою в період реабілітації після пластичної операції. Для виведення пацієнта зі стресового стану, усунення лімфостазу, набряків, гематом, уникнення розвитку запалення, косметичний догляд слід починати практично відразу після операції.
Мікроструми. Процедури починають з другого дня після операції, встановивши апарат на максимально "делікатний" режим. При цьому м'яко усувається лімфостаз, швидше розсмоктуються неминучі в таких випадках гематоми (на курс 15-20 сеансів щодня).
Ультразвук застосовують у вигляді фонофорезу, наприклад, із траумелем: зменшуються набряк, болісні відчуття, розсмоктуються гематоми (на курс 10-15 сеансів, починаючи з третього дня після операції).
Терапевтичний лазер. Обробка шкіри в ділянці післяопераційних швів зводить нанівець небезпеку утворення рубців, шрамів.
Масажі призначаються не раніше ніж через 1,5 міс. після операції і являють собою полегшені варіанти лімфодренажу.
Маски можна застосовувати через 2 міс. після операції, оскільки їхнє видалення зі шкіри обличчя може призвести до зсуву шкірних шарів, утворення крововиливів і деформації швів. Для живлення і зволоження на шкіру наносять активні сироватки і концентрати.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Владимиров В., Зудин Б. Кожньїе й венерические болезни: Атлас. - М.: Медицина, 1980. - 288 с.
2. Дугін О. М., Слєпцов В. Б., Галайчук А. А. Збірник законодавчих та нормативних документів, що регламентують діяльність підприємств внутрішньої торгівлі. - К., 2004. - 304 с.
3. Калантаєвська К. А. Морфологія та фізіологія шкіри людини. - К.: Здоров'я, 1965. - 304 с.
4. Кольгуненко Й. Й. ОсновьІ геронтокосметологии. - М.: Медицина, 1974. - 224 с.
5. Косметический пилинг: теоретические й практические ас-пектьі. - М.: Косметика й медицина, 2003. - 224 с.
6. Новикова Л. В. МетодьІ физиотерапии в косметологии. - М., 2001. - 176 с.
7. Новая косметология. - М.: Косметика й медицина, 2002.
8. Озерская О. С. Косметология. - СПб.: Искусство России, 2002. - 416 с.
9. Практическое пособие для косметолога-зстетиста. Ч. 1,2/ Под редакцией Л. В. Новиковой. - М., 1999-2000.
10. Справочник по косметике / Под общей редакцией проф. М. А. Розентула: - М.: Медицина, 1964. - 336 с.
11. Фицпатрик Т., Джонсон P., Вулар К. й dp. Дерматология: Атлас-справочник. 3-є издание. - М.: Практика, 1999. - 1088 с.
12. Фержтпек О., Фержтекова В., Шрамек Д. й dp. Косметология: Теория й практика. - Прага: MAKSDORF, 2002.
13. "Les Nouvelles Esthetiques". - М.: Космопресс, 2000-2004.
14. Rassner G. und Steinert U. Dermatologie. Lehrbuch imd Atlas. - Urban&Shwarzenberg, 1992. - 384 s.

 
 

Цікаве

Загрузка...