WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Косметичний догляд за шкірою обличчя - Реферат

Косметичний догляд за шкірою обличчя - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Косметичний догляд за шкірою обличчя
Косметичний догляд за шкірою обличчя забезпечує привабливий зовнішній вигляд, запобігає виникненню ознак передчасного старіння і розвиткові захворювань шкіри. Максимальний ефект від косметичного догляду за шкірою як удома, так і в салоні можливий тільки в поєднанні зі здоровим способом життя, раціональним харчуванням і БІДОВОЮ від шкідливих звичок.
Косметичний догляд поділяється на домашній і салонний, або професійний. Незалежно від типу шкіри він включає очищення, тонізацію і накладення відповідного крему.
Догляд за нормальною шкірою. У домашніх умовах шкіру очищають з використанням гелю і води кімнатної температури.
Після умивання корисно сполоснути обличчя прохолодною водою - це робить шкіру стійкішою проти негативних впливів навколишнього середовища.
Після тонізації на шкіру наноситься легкий денний крем, що містить сонцезахисні фактори (до 15 SPF взимку, до ЗО SPF влітку), і засоби декоративної косметики. Увечері після тонізації наноситься зволожувальний крем, 1-2 рази на тиждень можна застосовувати маски, що містять активні живильні, зволожувальні компоненти. Не треба забувати про делікатну шкіру навколо очей, а також шию і зону декольте. У домашніх умовах 1-2 рази на місяць можна проводити легке розпарювання шкіри обличчя з наступним застосуванням кремів-скрабів для видалення ороговілих лусочок з поверхні шкіри. Після зняття такого крему-скрабу слід обробити шкіру тоніком, нанести сироватку чи активний концентрат, а зверху - зволожувальну маску.
Салон варто відвідувати 1-2 рази на місяць.
Салонний догляд, крім обов'язкової чистки і тонізації, може включати поверхневий пілінг фруктовими кислотами, ультразвуковий пілінг, ензимний пілінг чи шліфування шкіри мікрокрис-талами, масажі, за винятком масажу за Жаке, гальваніку, іонофорез, зволожувальні та пластифікуючі маски. В салоні процедура завершується нанесенням захисного крему і легким повсякденним макіяжем.
Протокол процедури
1. Демакіяж.
2. Очищення.
3. Тонізація.
4. Ензимний пілінг.
5. Пластичний масаж.
6. Іонофорез за активним концентратом.
7. Зволожувальна маска.
8. Захисний крем.
9. Завершальний макіяж.
Догляд за жирною шкірою. Очищення жирної шкіри - дуже важлива проблема. Нерідко пацієнти, що страждають на цей недолік, розуміють процес очищення шкіри насамперед як її знежирення. Для цього вони застосовують лужні сорти мила, гарячу воду, різні засоби, що містять спирт, і досягають діаметрально протилежного ефекту - шкіра стає ще жирнішою.
Для вмивання варто використовувати рН-нейтральні сорти мила, гелі, пінки, вода має бути ледь теплуватою чи кімнатної температури: після вмивання обличчя слід сполоснути прохолодною водою. За наявності виражених ознак вугрової хвороби корисно умиватися відварами лікарських трав: ромашки, шавлії, календули, деревію. Після вмивання шкіру треба промокнути м'яким рушником і обробити тоніком.
Після тоніка обов'язково наноситься легка емульсія чи крем, що зменшує жировиділення, а також включає в себе м'які дезінфікуючі компоненти.
Увечері після очищення і тонізації можна наносити маски з легкою підсушувальною і дезінфікуючою дією (як правило, ці маски змиваються водою). Перед сном на шкіру можна нанести активну сироватку чи концентрат із себорегулюючою дією.
Клієнти з жирною шкірою повинні відвідувати косметичний салон 1 раз на 1-2 тижні, тому що навіть за відсутності ознак вугрової хвороби вони мають потребу в регулярній гігієнічній чистці шкіри обличчя. Необхідним елементом протоколу салонного догляду є масаж за Жаке, тому що цей лікувальний масаж благотворно впливає на секреторну активність сальних залоз, знижуючи її, тонізує самі залози і сприяє евакуації їхнього вмісту. Після цього масажу, як правило, виконується дарсонвалізація: вона поліпшує мікроциркуляцію й дезінфікує поверхню шкіри.
На завершення процедури на шкіру наносяться абсорбуючі маски з ефектом зволоження. Як правило, такі маски містять глини різних видів, ароматичні олії з ромашки, шавлії, календули, чайного дерева, деякі морські водорості.
Процедура завершується нанесенням захисного крему із себорегулюючим ефектом.
Протокол процедури
1. Демакіяж.
2. Очищення.
3. Тонізація.
4. Вапоризація.
5. Гігієнічна чистка.
6. Підсушувальна маска.
7. Масаж за Жаке.
8. Дарсонвалізація.
9. Абсорбуюча маска.
10. Захисний крем.
11. Завершальний макіяж.
Догляд за сухою шкірою. Сухій шкірі особливо загрожує небезпека передчасного старіння, тому догляд за нею має бути повсякденним, делікатним, поєднувати в собі домашній догляд і професійні процедури.
Домашній догляд. Очищення сухої шкіри виконується спеціальними емульсіями або молочком різних видів. Після очищення на шкіру наноситься тонік і денний крем. Спеціальні засоби для зон навколо очей, шиї і декольте є обов'язковими, тому що при сухій шкірі зморшки можуть з'явитися тут уже після 20-25 років.
Вечірній догляд включає в себе стандартні етапи, але застосування активних сироваток і концентратів для сухої шкіри, що відповідають порі року (для зими - з акцентом на живлення, для літа - на зволоження), дасть змогу запобігти передчасному старінню.
Один-два рази на тиждень бажане накладення відповідних масок, один раз на місяць можна зробити розпарювання шкіри з відварами лікарських трав (липовий цвіт, ромашка) з подальшим застосуванням делікатних скрабів при відсутності явищ куперозу. Якщо ознаки куперозу мають місце, від вапоризації і скрабу слід відмовитися, використавши замість цього креми з невисоким вмістом альфа-гідроксикислот (АНА-кислот).
Ці процедури мають завершуватися нанесенням ампульних препаратів і живильних, зволожувальних масок, що залишаються на обличчі до ЗО хв, а потім їх треба промокнути косметичною серветкою.
Салонний догляд, крім традиційного очищення і тонізації, може включати ультразвуковий пілінг, поверхневий пілінг АНА-кислотами, УЗ-пілінг, масаж різних видів по крему, нанесення активних сироваток, ампульних препаратів з наступним іоно- чи фонофорезом. За відсутності куперозу дуже добрий ефект дають парафінові маски, у будь-якому випадку - живильні і зволожувальні маски.
За наявності куперозу показані маски, що зміцнюють стінки кровоносних судин (містять екстракт кінського каштана).
Завершують догляд нанесенням захисного крему з SPF (не нижче 15) і повсякденний макіяж.
Протокол процедури
1. Демакіяж.
2. Очищення.
3. Тонізація.
4. Пілінг АНА-кислотами.
5. Хромотерапія жовтим світлом.
6. Масаж по сироватці з екстрактом ікри морських риб.
7. Пластифікуюча маска зі спіруліною.
8. Тонізація.
9. Захисний крем.
10. Повсякденний макіяж.
Догляд за комбінованою шкірою. Клієнти з комбінованою шкірою становлять основну частину відвідувачів косметичного салону. Як правило, у нихпоєднуються ознаки нормальної чи жирної шкіри в центрі обличчя (середина чола, ніс з переходом на щоки, підборіддя) і сухої шкіри по овалу.
Тому у процедурі найчастіше комбінуються маски різних видів, лінії косметичних препаратів, види та інтенсивність впливу апаратних методик.
Приблизний протокол процедури для клієнтки з комбінованою шкірою
1. Очищення: гель для жирної шкіри в центральній зоні, молочко для сухої шкіри по овалу.
2. Тонізація.
3. Пілінг АНА-кислотами: препарат спочатку наноситься на зону жирної шкіри, а потім - на овал. Зона жирної шкіри додатково проробляється пензликом. АНА-кислота змивається водою спочатку із зони сухої шкіри, а потім - із середини обличчя. Таким чином, експозиція АНА-кислоти на сухій шкірі менша, ніж на жирній.
4. Мікроструми.
5. Масажна техніка, що поєднує елементи пластичного масажу і масажу за Жаке.
6. Абсорбуюча маска - на середину обличчя, зволожувальна маска - по овалу обличчя, на шию і зону декольте.
7. Тонізація.
8. Захисний крем двох видів залежно від зони накладення.
9. Завершальний макіяж.
Догляд за чутливою шкірою. Чутливою може бути шкіра будь-якого типу, і не завжди це можна визначити з першого погляду. Тому дуже важливо при першій зустрічі з пацієнтом з'ясувати, як реагує шкіра на зміни температур, на гостру і гарячу їжу, яку косметику доводилося застосовувати, і чи виникають алергічні реакції на ті чи інші препарати.
Плануючи серію косметичного догляду, перші процедури потрібно проводити по можливості нейтральні, не агресивні, оскільки на реакцію шкіри впливає занадто багато факторів, не всі можна передбачити, а негативний, хоч і тимчасовий, результат спричинить втрату клієнтів.
Яких процедур слід уникати за

 
 

Цікаве

Загрузка...