WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Косметичні процедури. Поверхневе очищення шкіри обличчя. Поверхневий хімічний пілінг - Реферат

Косметичні процедури. Поверхневе очищення шкіри обличчя. Поверхневий хімічний пілінг - Реферат

пігментованих новоутворень;
- схильність до утворення колоїдних рубців.
Залежно від наявності тієї чи іншої проблеми проводять поверхневий, серединний чи глибокий ДХП. Для цього обирається відповідний хімічний агент і його оптимальна концентрація.
Які ж механізми дерматологічного хімічного пілінгу?
Під час проведення цієї косметичної процедури:
- послаблюється адгезія кератиноцитів, що призводить до видалення певної кількості шарів епідермісу. Епідерміс швидше оновлюється і, як наслідок, вирівнюється текстура шкіри;
- гальмується синтез меланіну;
- індукується асептичне запалення, що, у свою чергу, призводить до активації фібробластів: посилюється вироблення колагену, еластину, міжклітинної речовини (глікозаміногліканів, насамперед гіалуронової кислоти). У результаті індукції асептичного запалення активізується крово- і лімфообіг, поліпшується колір шкіри, активуються обмінні процеси в епідермісі;
- полегшується проникнення біологічно активних речовин через базальну мембрану.
Поверхневий пілінг - це найпоширеніший різновид пілінгу, що дає найменший відсоток ускладнень. Ушкодження в даному випадку неглибоке, але воно зачіпає дуже важливу з біологічної точки зору зону - роговий шар. Різке зменшення рогового шару викликає активацію поділу базальних клітин і посилення синтезу епідермальних ліпідів.
Поверхневий ДХП краще застосовувати при пористій шкірі, легкому ступені акне. Він також ефективний при початкових ознаках в'янення шкіри і множинних гіперпігментаціях, які виникають з віком. Важливо зазначити, що при цьому ДХП нормалізує суху шкіру. При виконанні цього різновиду пілінгу хімічний агент не повинен проникати за базальну мембрану, тобто глибина його дії має обмежуватися епідермісом.
Явне лідерство у проведенні поверхневого ДХП належить глі-колевій кислоті. Від інших АНА-кислот вона відрізняється своїм коротким вуглецевим ланцюжком, завдяки чому глибше і швидше проникає в епідерміс. Популярність гліколевої кислоти різко зросла за останні роки, завдяки відкриттю її здатності у високих концентраціях стимулювати синтез колагену і глікозаміногліканів у дермі (ефект ліфтингу). Крім того, у гліколевої кислоти виявлені антиоксидантні та протизапальні властивості.
Іншим надзвичайно важливим показником, що визначає ступінь проникнення фруктових кислот у епідерміс, є значення рН. Чим коротший вуглецевий ланцюжок і нижче значення рН, тим швидше препарат поширюється у шкірі.
Крім злущувального ефекту, властивістю фруктових кислот є руйнування меланіну і часткове блокування його синтезу в меланоцитах. Саме в цьому і полягає перевага АНА-кислот при ДХП старіючої, в'янучої шкіри, що має надмір вікових пігментних плям. Однак результати процедур у подібних випадках не бувають стійкими. Щоб уникнути появи нових плям, рекомендується періодично повторювати процедуру поверхневого ДХП, а також постійно захищати шкіру кремами, що містять сонцезахисні фільтри.
Чим процедура поверхневого пілінгу є такою привабливою для косметолога?
1. Для її проведення не потрібно спеціального дорогого устаткування. Досить мати косметичне крісло-кушетку, віялоподібні пензлики, посуд для гліколевої кислоти, таймер, воду, епонжі, вентилятор.
2. Результат виконання процедури помітний відразу: шкіра світлішає, стає гладенькою, "оксамитовою".
3. Фінансова вигода.
Серединний ДХП рекомендується для усунення стійких гі-перпігментацій, пов'язаних з віком, пігментацій ендокринного походження, постакне, вугрової хвороби, глибоких зморшок і передчасного старіння шкіри, викликаного надмірною інсоляцією.
Серединний ДХП передбачає видалення епідермісу і сосочкового шару дерми. При цьому хімічний агент проникає за базальну мембрану і поширюється в сосочковому шарі дерми.
Глибокий ДХП застосовується для:
- вирівнювання рельєфу шкіри при явно виражених мімічних зморшках, а також глибоких вікових зморшках;
- розгладжування рубців як наслідку вугрової хвороби;
- омолодження в'янучої атрофічної шкіри;
- відновлення шкіри у хронічних курців.
Особливо вражаючий ефект на в'янучу шкіру справляють так звані "молдинг-маски", що поєднують у собі ДХП із застосуванням ензимних препаратів.
Підготовчий пілінг перед глибоким ДХП проводиться, як і при серединному ДХП, гліколевою і ретиноєвою кислотами.
Мета підготовчого пілінгу, або передпілінгу, полягає у вирівнюванні рельєфу шкіри перед початком серединного або глибокого пілінгу. Це робиться для того, щоб активна діюча речовина (трихлороцтова кислота при серединному чи фенол при глибокому пілінгу) всотувались у шкіру на однакову глибину, однаково руйнували ті чи інші шари шкіри на обробленій ділянці обличчя.
Постпілінг проводиться дуже ретельно і полягає в комплексі заходів, що ліквідують неминучі наслідки штучного хімічного опіку і сприяють рівномірному відновленню шкірного покриву. Етап постпілінгу дуже важливий, оскільки недотримання простих по своїй суті правил призводить до розвитку незворотних гіпопіг-ментацій і колоїдних рубців.
У перші три дні після пілінгу на шкірі обличчя формується кірка, під якою відбувається грануляційний процес. Насильницьке видалення кірок при розчісуванні - процес загоєння супроводжується болісним відчуттям сверблячки - чи необережний рух можуть порушитипроцес загоєння первинним натягом і призвести до формування рубцевих змін.
За умови правильної обробки поверхні рани через 7-10 днів кірка відривається сама по особі й оголюється тонка молода шкіра яскраво-рожевого кольору. Вона потребує постійного захисту від сонячного проміння шляхом аплікацій спеціальних засобів з максимальним ступенем захисту і зволожувальним ефектом. Період застосування цих засобів розтягується на 5-6 міс, причому ці засоби слід використовувати і в сонячну, й у похмуру погоду.
У цей період важливо дотримуватись таких правил: клієнт повинен спати тільки на спині, уникати вживання спиртних напоїв, гарячої їжі. Крім того, для попередження зайвого припливу крові клієнтам заборонені заняття спортом, відвідування сауни, теплові процедури.
З еритемами, що виникають після пілінгу, борються за допомогою антиеритемних косметичних засобів, протизапальних і сонцезахисних препаратів.
При формуванні постзапальних гіперпігментацій рекомендується застосовувати депігментуючі засоби, а також проведення серії поверхневих пілінгів.
Безумовно, процедура проведення серединного і глибокого ДХП є прерогативою лікаря дерматокосметолога, оскільки для її виконання необхідні знання:
- анатомії і гістології шкіри;
- особливостей патологічних станів шкіри;
- дії хімічних агентів;
- процесів регенерації шкіри після ДХП.
Саме фахівці в цій галузі здатні вчасно підібрати адекватні методи профілактики і боротьби з можливими ускладненнями.
Естетисти в усьому світі широко застосовують поверхневий хімічний пілінг як високоефективну, малотравматичну й економічно вигідну процедуру.
Уміле застосування хімічних пілінгів, особливо поверхневих - чудова, ефективна, економічно вигідна методика для кожного косметолога, яку досить легко виконувати.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Владимиров В., Зудин Б. Кожньїе й венерические болезни: Атлас. - М.: Медицина, 1980. - 288 с.
2. Дугін О. М., Слєпцов В. Б., Галайчук А. А. Збірник законодавчих та нормативних документів, що регламентують діяльність підприємств внутрішньої торгівлі. - К., 2004. - 304 с.
3. Калантаєвська К. А. Морфологія та фізіологія шкіри людини. - К.: Здоров'я, 1965. - 304 с.
4. Кольгуненко Й. Й. ОсновьІ геронтокосметологии. - М.: Медицина, 1974. - 224 с.
5. Косметический пилинг: теоретические й практические ас-пектьі. - М.: Косметика й медицина, 2003. - 224 с.
6. Новикова Л. В. МетодьІ физиотерапии в косметологии. - М., 2001. - 176 с.
7. Новая косметология. - М.: Косметика й медицина, 2002.
8. Озерская О. С. Косметология. - СПб.: Искусство России, 2002. - 416 с.
9. Практическое пособие для косметолога-зстетиста. Ч. 1,2/ Под редакцией Л. В. Новиковой. - М., 1999-2000.
10. Справочник по косметике / Под общей редакцией проф. М. А. Розентула: - М.: Медицина, 1964. - 336 с.
11. Фицпатрик Т., Джонсон P., Вулар К. й dp. Дерматология: Атлас-справочник. 3-є издание. - М.: Практика, 1999. - 1088 с.
12. Фержтпек О., Фержтекова В., Шрамек Д. й dp. Косметология: Теория й практика. - Прага: MAKSDORF, 2002.
13. "Les Nouvelles Esthetiques". - М.: Космопресс, 2000-2004.
14. Rassner G. und Steinert U. Dermatologie. Lehrbuch imd Atlas. - Urban&Shwarzenberg, 1992. - 384 s.

 
 

Цікаве

Загрузка...