WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Косметичні засоби - Реферат

Косметичні засоби - Реферат

парадоксальні реакції у клієнтів.
Це, насамперед, алергічні реакції, які можуть перебігати у вигляді еритеми, кропивниці, набряку Квінке, нападів бронхіальної астми, риніту. Можливі також фототоксичні реакції, що виникають після прийому гормональних контрацептивних препаратів, антибіотиків тетрациклінового ряду, ретиноїдів, а також після зовнішнього застосування деяких ефірних олій (цитрусові, бергамот), АНА-кислот, кремів, до складу яких входить вазелін. Фототоксичний ефект можуть викликати парфуми, туалетна вода, рум'яна і пудри деяких видів. Якщо у всіх наведених вище випадках клієнта не попереджено про обов'язкове і регулярне застосування сонцезахисних засобів, то у нього можлива поява гіперемії, набряку відкритих ділянок шкіри й утворення пухирів. Надалі на цих ділянках шкіри утворюється вогнище стійкої гіперпігментації, яке майже непіддається корекції. Косметичні засоби з позначкою "гіпоалергенний препарат" не гарантують відсутності алергічних реакцій.
Раніше, згідно із статистикою, креми для обличчя майже не вважалися причиною алергічних реакцій. Сьогодні вони серед лідерів. Найбільше значення як алергени мають такі речовини: відбілювальні (пергідроль, гідрохінон, ртуть, вісмут, аскорбінова кислота, АНА-кислоти), гормони, мед та інші продукти бджільництва. Не останню роль у виникненні алергічних реакцій відіграють консерванти (ефіри параамінобензойної кислоти, пірекате-хол), емульгатори (триетаноламін, етилендіамін та ін.), а також парфумерні добавки - так звані запашки.
Нерідко алергічні реакції розвиваються після застосування кремів, масок, до складу яких входять активні грязі, морські водорості.
Можливими причинами алергії можуть бути деякі парфуми, губні помади, дезодоранти.
Сучасні парфуми мають складну формулу, елементи якої можуть діяти як алергени за контактним, інгаляційним і фототоксичним типом, останній з яких зустрічається найчастіше. Губна помада викликає ускладнення у вигляді хейліту, що проявляється у двох формах:
- сухість губ, зниження їхньої еластичності та вологості. Виникає внаслідок дії невідповідної губної помади, яка висушує. Ускладнення має неалергічний механізм розвитку;
- типовий хейліт з гострим печінням, сильною сверблячкою, запальним набряком і візикуляцією, тобто з яскраво вираженим алергічним механізмом розвитку.
Дезодоранти рідко спричинюють алергічні ускладнення, однак зустрічаються випадки контактного дерматиту від їх застосування, особливо в ділянці геніталій. Це зумовлено пухкою структурою шкіри та її підвищеною чутливістю в ділянці переходу у слизову оболонку.
Алергія є індивідуальною реакцією організму на певний подразник. Тому такою важливою є початкова бесіда з клієнтом, у ході якої з'ясовується наявність або відсутність у нього будь-яких змін шкіри, стан шлунково-кишкового тракту, наявність шкідливих звичок; назви фірм, косметичною продукцією яких клієнт користувався протягом попередніх років та який ефект це дало; які салони він раніше відвідував, з яким результатом. Необхідно встановити, чи любить клієнт засмагати, чи відвідує він солярій, чи застосовує сонцезахисні засоби.
Відомості, отримані в ході бесіди, записують у карточку клієнта.
Ці дані нададуть косметику неоціненну допомогу при визначенні тактики у вирішенні косметичних проблем, при виборі тієї чи іншої гами косметичних засобів і процедур.
При вживанні клієнтом перед візитом до салону гострої їжі, спиртних напоїв чи внаслідок стресової ситуації поза салоном може виникнути парадоксальна реакція на звичні, улюблені процедури. Тому косметик повинен бути граничне уважним до кожного клієнта, незважаючи на те, нова це людина у салоні чи добре знайомий постійний клієнт.
При виникненні алергічних реакцій необхідно негайно припинити процедуру, видалити з поверхні шкіри залишки лосьйону, крему, фарби, змивши препарат струменем прохолодної проточної води. Осушивши вогнище ураження, поверхню змазують кортикостероїдним кремом.
У салоні обов'язково повинні бути антигістамінні препарати в ін'єкціях (супрастин, тавегіл, димедрол), а також ампульні форми кортикостероїдних препаратів (кеналог, дипроспан), одноразові шприци.
При виникненні неординарної ситуації клієнт має лежати у зручній позі; забезпечують доступ свіжого повітря; під рукою має бути склянка мінеральної води.
У салоні повинен бути апарат для вимірювання кров'яного тиску.
Від прикрих випадків із клієнтами не гарантований жоден найдосвідченіший фахівець, але зібраність, адекватна, професійна реакція, наявність, необхідних умов, препаратів, інструментів дасть йому змогу гідно вийти зі складної ситуації.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Владимиров В., Зудин Б. Кожньїе й венерические болезни: Атлас. - М.: Медицина, 1980. - 288 с.
2. Дугін О. М., Слєпцов В. Б., Галайчук А. А. Збірник законодавчих та нормативних документів, що регламентують діяльність підприємств внутрішньої торгівлі. - К., 2004. - 304 с.
3. Калантаєвська К. А. Морфологія та фізіологія шкіри людини. - К.: Здоров'я, 1965. - 304 с.
4. Кольгуненко Й. Й. ОсновьІ геронтокосметологии. - М.: Медицина, 1974. - 224 с.
5. Косметический пилинг: теоретические й практические ас-пектьі. - М.: Косметика й медицина, 2003. - 224 с.
6. Новикова Л. В. МетодьІ физиотерапии в косметологии. - М., 2001. - 176 с.
7. Новая косметология. - М.: Косметика й медицина, 2002.
8. Озерская О. С. Косметология. - СПб.: Искусство России, 2002. - 416 с.
9. Практическое пособие для косметолога-зстетиста. Ч. 1,2/ Под редакцией Л. В. Новиковой. - М., 1999-2000.
10. Справочник по косметике / Под общей редакцией проф. М. А. Розентула: - М.: Медицина, 1964. - 336 с.
11. Фицпатрик Т., Джонсон P., Вулар К. й dp. Дерматология: Атлас-справочник. 3-є издание. - М.: Практика, 1999. - 1088 с.
12. Фержтпек О., Фержтекова В., Шрамек Д. й dp. Косметология: Теория й практика. - Прага: MAKSDORF, 2002.
13. "Les Nouvelles Esthetiques". - М.: Космопресс, 2000-2004.
14. Rassner G. und Steinert U. Dermatologie. Lehrbuch imd Atlas. - Urban&Shwarzenberg, 1992. - 384 s.

 
 

Цікаве

Загрузка...