WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Косметичні засоби - Реферат

Косметичні засоби - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Косметичні засоби
У сучасних умовах роботу косметика неможливо уявити без готових косметичних форм.
Часи, коли косметик сам готував необхідні для роботи маски і креми, безповоротно минули. Але виникла інша проблема: сучасний ринок пропонує таку кількість різноманітних засобів, такі методики їхнього застосування, що необхідна спеціальна підготовка. Отже, без спеціального навчання косметик не зможе розібратися в цьому розмаїтті.
Фірми-виробники, як правило, обіцяють негайний результат і вічну молодість користувачам своєї продукції; їхні опоненти доводять зворотне. Істина, як завжди, знаходиться десь посередині. Спробуємо розібратися в сучасних косметичних засобах, їхніх особливостях і шляхах впливу на шкіру.
СУЧАСНІ КОСМЕТИЧНІ ЗАСОБИ
Відомо, що, завдяки наявності ліпідної плівки і рогового шару, шкіра має дуже низьку проникність, вона захищена від несприятливих впливів навколишнього середовища, перепадів температури, вологості тощо. Основне призначення косметичних засобів полягає в збереженні і зміцненні цього захисного бар'єра. Крім того, біологічно активні речовини (БАР), що входять до складу косметичних засобів, повинні стимулювати кровообіг, сприяти зволоженню і живленню глибоких шарів шкіри.
Існують дві великі групи БАР: жиро- та водорозчинні.
Жиророзчинні БАР здатні самі проникати через ліпідний бар'єр і роговий шар епідермісу, а водорозчинні - нездатні. Для того, щоб високомолекулярні і водорозчинні БАР досягли мети, до складу косметичних засобів уводять речовини-провідники, так звані енхансери. Це такі широко відомі в косметиці препарати: димексид, гліцерол, сквален, лінолева, ліноленова, молочна і гліколева кислоти, лецитин, ліпосоми, вітамін Е, деякі ферменти, олії ши, жожоба, іланг-іланг та ін. Наявність цих препаратів у складі лосьйонів, кремів, масок передбачає глибоке проникнення всіх компонентів у шкіру.
Головним критерієм при визначенні засобу як косметичного є його вплив на шкіру чи її придатки з метою очищення чи поліпшення естетичного вигляду.
За метою застосування косметичні засоби можна умовно поділити на:
- гігієнічні;
- профілактичні;
- декоративні.
За формою випуску косметичні засоби діляться на:
- гелі;
- скраби;
- лосьйони, тоніки, молочко;
- активні сироватки;
- креми;
- маски;
- ампульні препарати.
Наведені переліки є умовними, тому що з'являються все нові й нові косметичні засоби та методи впливу на шкіру.
До групи гігієнічних засобів входять різноманітні препарати для повсякденного очищення шкіри обличчя, тіла, волосся, тобто мила, гелі, шампуні та скраби різних видів.
До групи профілактичних косметичних засобів належать тоніки, лосьйони, сироватки, креми, маски. Саме ці препарати становлять основний інтерес для косметика, тому що з їхньою допомогою можна поліпшити зовнішній вигляд шкіри і дещо призупинити природні процеси старіння.
Декоративні косметичні засоби - це помади, рум'яна, пудри, тіні, лаки для нігтів і волосся тощо. Особливе місце в цій групі займають засоби для камуфлюючого макіяжу.
1. Механізм проникнення активних компонентів косметичних засобів у шкіру
Виходячи з особливостей будови шкірного покриву, розрізняють три шляхи проникнення речовин через шкіру:
- по міжклітинних проміжках. Таким шляхом проникають тільки жиророзчинні речовини, тому що міжклітинна речовина є сумішшю ліпідів;
- через цитоплазматичну мембрану клітин епідермісу;
- через волосяні фолікули, сальні і потові залози.
Чим менша молекулярна маса речовини, тим легше, швидше і глибше вона проникає у шкіру. До таких речовин належать гормони багатьох видів, амінокислоти, антиоксиданти (вітамін Е, вітамін С), гліколева кислота, основна кількість ароматичних есенцій. Речовини з великою молекулярною масою ніби "застряють" у роговому шарі епідермісу.
2. Клітинна косметика
Вчені завжди шукали такі косметичні засоби, які могли б дати негайний ефект, а потім підтримувати його тривалий час. З цією метою лікарі використовували органи і тканини тварин. Унікальні властивості ембріональних тканин були виявлені медиками Росії і Швейцарії незалежно один від одного понад століття тому.
Протягом наступних років не припиняються фундаментальні дослідження механізмів біологічної активності ембріональних тканин. Клітини ембріонів містять величезну кількість БАР: ферменти, фактори росту та ін.
У процесі природного старіння організму поступово знижуються опірні можливості імунної системи, розвивається гормональний дисбаланс, знижується рівень обмінних процесів у клітинах. На цьому тлі препарати клітинної косметики активізують діяльність клітин, відновлюють механізм саморегуляції. За вихідний матеріал беруть овець, як "найчистіших" в екологічному аспекті тварин; риб, морських їжаків, водорості деяких видів та ін. Для обробки матеріалу і збереження його біологічних властивостей використовуються методи глибокого заморожування, ліофілі-зації, екстрагування тощо.
Біологічна дія клітинної косметики полягає у живленні, зволоженні, захисті шкіри, а також у поступовому відновленні втрачених механізмів життєдіяльності, тобто має місце не стимулюючий вплив, а регуляція налагодження власних механізмів. Саме тому клітинна косметика сьогодні - один з основних напрямків у боротьбі зі старінням шкіри.
3. Побічні дії косметичних засобів
Сьогодні кожна людина регулярно використовує 4-5 видів продуктів косметичної промисловості.
Статистичні дані про частоту ускладнень, викликаних косметичними засобами, виявляють коливання в широких межах від 2% до 20%. Дані різних авторів варіюють залежно від характеру косметичної продукції і моди на ті чи інші ЇЇ види. Так, протягом 1920-1939 pp. у перукарів виникали професійні екземи від препаратів для хімічної завивки; а нині спостерігаються актуальні ускладнення у вигляді дерматитів, спричинені фарбою для волосся, кремами для обличчя і гримом для очей.
Практика роботи в косметичному салоні засвідчує, що періодично перевірені методики і добре вивчені косметичні препарати можуть викликати

 
 

Цікаве

Загрузка...