WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Косметика і косметологія - Реферат

Косметика і косметологія - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Косметика і косметологія
Косметика (від грецьк. kosmetike - "мистецтво прикрашати") - це мистецтво зберігати красу і поліпшувати вигляд людини, омолоджувати її.
Косметологія - комплексна наука, головна роль у якій належить знанням основ дерматології, оскільки шкіра, її будова, функції, вікові і статеві особливості є основним предметом інтересу косметологів. Крім того, косметологія неможлива без сучасних знань у галузі загальної біології, дієтології, біохімії, біофізики, фармакології.
Незаперечною істиною є твердження, що "косметика - стара, як саме людство". Під час археологічних розкопок поселень доби печерної людини знайдено предмети, призначені для догляду за зовнішністю: шпильки, гребінці, посудини для мазей і олій. І хоча в різних народів уявлення про красу може відрізнятися, але в усі часи людина не переставала прагнути до краси. З розквітом культури Давнього Сходу косметика пережила період справжнього піднесення. У Китаї, Індії, Персії, Єгипті почали активно вико-ристовувати ароматичні олії та есенції, мазі, рослинні фарби для волосся, засоби декоративної косметики. Стало модним видаляти волосся на тілі - зародилася епіляція; виникли перші способи виготовлення мила з жиру й попелу.
Косметика Давньої Греції, а пізніше і Риму, була тісно пов'язана з гігієною й культурою тіла. Невіддільною частиною життя городян став водопровід. Дотепер збереглися чудові зразки римських терм - публічних лазень-басейнів. Саме там зародилася філософія SPA, яка є такою популярною й сьогодні.
У добу середньовіччя церква поширювала серед віруючих уявлення про тіло як про "вмістилище гріха". Лазні були повсюдно заборонені. Попередні досягнення людства у сфері косметики, здобуті знання і навички збереглися лише завдяки високому рівню арабської культури VII-XI століть, коли було досягнуто значного прогресу в таких науках, як ботаніка, хімія й медицина. Епоха Ренесансу підхопила естафету, але про зародження і розвиток сучасної косметології ми можемо говорити тільки у зв'язку з про-мисловою революцією, з новими відкриттями в галузі біології, хімії, гігієни, медицини.
У 30-ті роки XX ст. косметологія визначилася як самостійна наукова дисципліна.
Філософія SPA у салоні краси. Sanus per Aqua - здоров'я через воду, стверджували давні римляни. SPA - так нині зветься нова галузь естетичної косметології.
Розвиток SPA-індустрії став об'єктивною реальністю. Сьогодні у промислових центрах й у курортних містах відкриваються та успішно працюють усе нові й нові SPA-центри. Звернення сучасної людини до послуг SPA пояснюється комплексом причин. Серед цих причин особливе місце займають так звані хвороби цивілізації - це і "феномен індустріального стресу", й проблеми порушення харчування, й ціла низка психосоматичних розладів. Певну роль у попиті на оздоровчі послуги відіграють соціальні настанови на здоровий, активний спосіб життя й реальне збільшення середньоїтривалості життя.
Послуги, що пропонуються клієнтові в SPA-центрі, значною мірою відрізняються за своїм спектром від послуг класичного інституту краси або естетичного центру. Центр SPA - це порівняно новий напрям в індустрії краси й здоров'я. Сьогодні SPA - це високотехнологічні оздоровчі центри, де застосовуються як прості фізіотерапевтичні процедури, так і сучасні методи оздоровлення. Одною з важливих відмінностей є різноманітність водних процедур від усім відомих класичних ванн до останніх досягнень гідро-й таласотерапії.
Головним завданням SPA-центру є створення комплексної оздоровчої програми, що дає змогу ефективно та в короткий строк вирішити основні проблеми того чи іншого клієнта. При складанні програми потрібно враховувати можливості класичних SPA-курортів і так званих day-SPA (курортів одного дня). Щоб грамотно скласти SPA-програму й не зашкодити клієнту, важливо правильно оцінити стан його здоров'я, для чого в центрах SPA використовуються різноманітні методи діагностики. Сучасні SPA-заклади пропонують своїм клієнтам такі методики, як класична ант-ропометрія, артеріальний імпеданс і деякі інші. За результатами досліджень розробляються індивідуальні програми - боротьба з целюлітом чи зниження маси тіла, антистресова програма, програма anti-age. Усі програми повинні виконуватись в обстановці цілковитого комфорту.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Владимиров В., Зудин Б. Кожньїе й венерические болезни: Атлас. - М.: Медицина, 1980. - 288 с.
2. Дугін О. М., Слєпцов В. Б., Галайчук А. А. Збірник законодавчих та нормативних документів, що регламентують діяльність підприємств внутрішньої торгівлі. - К., 2004. - 304 с.
3. Калантаєвська К. А. Морфологія та фізіологія шкіри людини. - К.: Здоров'я, 1965. - 304 с.
4. Кольгуненко Й. Й. ОсновьІ геронтокосметологии. - М.: Медицина, 1974. - 224 с.
5. Косметический пилинг: теоретические й практические ас-пектьі. - М.: Косметика й медицина, 2003. - 224 с.
6. Новикова Л. В. МетодьІ физиотерапии в косметологии. - М., 2001. - 176 с.
7. Новая косметология. - М.: Косметика й медицина, 2002.
8. Озерская О. С. Косметология. - СПб.: Искусство России, 2002. - 416 с.
9. Практическое пособие для косметолога-зстетиста. Ч. 1,2/ Под редакцией Л. В. Новиковой. - М., 1999-2000.
10. Справочник по косметике / Под общей редакцией проф. М. А. Розентула: - М.: Медицина, 1964. - 336 с.
11. Фицпатрик Т., Джонсон P., Вулар К. й dp. Дерматология: Атлас-справочник. 3-є издание. - М.: Практика, 1999. - 1088 с.
12. Фержтпек О., Фержтекова В., Шрамек Д. й dp. Косметология: Теория й практика. - Прага: MAKSDORF, 2002.
13. "Les Nouvelles Esthetiques". - М.: Космопресс, 2000-2004.
14. Rassner G. und Steinert U. Dermatologie. Lehrbuch imd Atlas. - Urban&Shwarzenberg, 1992. - 384 s.

 
 

Цікаве

Загрузка...