WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Догляд за тілом. Основи раціонального харчування - Реферат

Догляд за тілом. Основи раціонального харчування - Реферат

Високим вмістом вітаміну С характеризуються ендокринні системи (гіпофіз, гіпоталамус, надниркові та інші залози), внутрішньоклітинні мембранні системи. Найбільше вітаміну С у рибосомах та інших органелах і клітинних структурах, у яких відбувається синтез білка. Вітамін С має захисну властивість щодо деяких токсичних речовин і блокує утворення в організмі токсичних сполук.
Аскорбінова кислота - це могутній антиоксидант, який затримує процес старіння, перешкоджає виникненню раку і серцевих порушень. Цей вітамін необхідний для підтримки нормального стану зубів, ясен, кісток, хрящів, сполучної тканини, стінок капілярів. Крім того, внаслідок дії вітаміну С багато мінералів і поживних речовин проникають у клітини; він також відіграє важливу роль в утворенні колагену в організмі; попереджає утворення тромбів у венах; знижує рівень холестерину в крові; поліпшує засвоєння організмом заліза; знімає алергії і стрес, а також сприяє росту кісток і зубів.
При тривалому дефіциті вітаміну С людина захворює на цингу, її симптоми - кровотеча з ясен, випадання зубів, втрата апетиту, втома, депресія, істерія,внутрішньошкірні крововиливи, анемія. Можуть проявлятися і такі симптоми: схильність до застуди, поява зморшок на шкірі, утворення ледь помітних синців.
RDA вітаміну С становить 60-100 мг у день. Вважається безпечним застосування вітаміну навіть у великих кількостях, тому що організм легко виводить невикористані залишки.
Вітамін С легко руйнується при тепловій обробці продуктів, а також під дією світла, смогу, паління (кожна сигарета руйнує близько 25 мг вітаміну С). Патологічна мікрофлора кишечника може руйнувати вітамін С до його надходження в кров. Вітамін С поліпшує здатність організму виводити токсичні мідь, свинець, ртуть та ін.
При дефіциті вітаміну С утворюються синці, спостерігаються кровотеча з ясен, повільне загоювання порізів, ранок і ран. Опірність організму проти застуд і грипу зменшується; розвиваються втома, дратівливість, людині важко зосередитись. Спостерігаються також набряки обличчя, ламкість кровоносних судин очей, розхитуваність зубів, слабість і біль у суглобах. Захворювання супроводжується сильним випаданням волосся, носовими кровотечами, посиленою пігментацією шкіри.
Вітамін С відіграє велику роль у профілактиці передчасного старіння шкіри взагалі, а особливо в профілактиці фотостаріння.
До складу косметичних засобів вітамін С вводять як антиоксидант і відбілюючий фактор.
Значення вітамінів у харчуванні. Недостатнє надходження вітамінів до організму людини - проблема світового масштабу. У країнах, що розвиваються, вона тісно пов'язана з голодуванням чи недостатнім харчуванням значної частини населення. Однак і в розвинутих країнах споживання вітамінів населенням здебільшого не відповідає нормам. Воно достатнє для попередження глибокого дефіциту вітамінів, але недостатнє для оптимального забезпечення потреб організму.
Недостатнє споживання вітамінів знижує фізичну і розумову пра-цездатність, стійкість людини проти простудних захворювань, сприяє розвитку серйозних хвороб - серцево-судинних і ракових, утруднює лікування. У підлітків, які не одержують достатньої кількості вітамінів, затримується процес статевого дозрівання, ріст організму, вони часто хворіють на простудні захворювання, погано вчаться.
Овочі та фрукти є джерелом каротину, аскорбінової та фолієвої кислот. Проте тільки овочами і фруктами потреби організму у вітамінах задовольнити не можна. Носіями вітамінів групи А, групи В, нікотинової кислоти, вітаміну Е є такі висококалорійні продукти, як чорний хліб, вершкове масло, рослинна олія, молоко і молочні продукти, крупи. Проте вони теж не можуть покрити всю добову потребу організму у вітамінах. Тому рекомендується додатково вживати полівітамінні препарати і продукти, на упаковці яких зазначено, що вони вітамінізовані.
Мінеральні речовини і мікроелементи впливають на перебіг життєво важливих процесів в організмі людини, їхня нестача призводить до глибоких порушень стану здоров'я.
Мінерали незамінні у всіх ферментних реакціях організму людини; вони регулюють гормональний статус, нормалізують роботу мозку і нервової системи. Як і вітаміни, ці речовини надходять до організму з їжею, їхню кількість потрібно постійно поповнювати, особливо при фізичних чи психічних перевантаженнях, а також при призначенні різних дієт і очищенні організму.
З погляду косметології найважливішими є наступні мінерали.
Цинк. Входить до складу ферментних систем, що забезпечують обмін білків, жирів і вуглеводів. Прямо впливає на стан імунної системи. Нестача цинку є однією з причин вугрової хвороби, випадання волосся і ламкості нігтів.
Залізо. Входить до складу гемоглобіну, забезпечує процеси тканинного дихання, впливає на стан імунітету.
Кобальт. Стимулює виведення цукру нирками, знижує рівень зас-воєння вуглеводів організмом, тому входить до складу антицелюлітних препаратів. Крім того, є складником різних ферментних систем.
Кремній. Забезпечує міцність кісток, еластичність суглобів і зв'язок, впливає на міцність волосся і нігтів.
Усі елементи таблиці Д. І. Менделєєва тією чи іншою мірою беруть участь в обміні речовин організму. Нестача кожного з них призводить до серйозних наслідків.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Владимиров В., Зудин Б. Кожньїе й венерические болезни: Атлас. - М.: Медицина, 1980. - 288 с.
2. Дугін О. М., Слєпцов В. Б., Галайчук А. А. Збірник законодавчих та нормативних документів, що регламентують діяльність підприємств внутрішньої торгівлі. - К., 2004. - 304 с.
3. Калантаєвська К. А. Морфологія та фізіологія шкіри людини. - К.: Здоров'я, 1965. - 304 с.
4. Кольгуненко Й. Й. ОсновьІ геронтокосметологии. - М.: Медицина, 1974. - 224 с.
5. Косметический пилинг: теоретические й практические ас-пектьі. - М.: Косметика й медицина, 2003. - 224 с.
6. Новикова Л. В. МетодьІ физиотерапии в косметологии. - М., 2001. - 176 с.
7. Новая косметология. - М.: Косметика й медицина, 2002.
8. Озерская О. С. Косметология. - СПб.: Искусство России, 2002. - 416 с.
9. Практическое пособие для косметолога-зстетиста. Ч. 1,2/ Под редакцией Л. В. Новиковой. - М., 1999-2000.
10. Справочник по косметике / Под общей редакцией проф. М. А. Розентула: - М.: Медицина, 1964. - 336 с.
11. Фицпатрик Т., Джонсон P., Вулар К. й dp. Дерматология: Атлас-справочник. 3-є издание. - М.: Практика, 1999. - 1088 с.
12. Фержтпек О., Фержтекова В., Шрамек Д. й dp. Косметология: Теория й практика. - Прага: MAKSDORF, 2002.
13. "Les Nouvelles Esthetiques". - М.: Космопресс, 2000-2004.
14. Rassner G. und Steinert U. Dermatologie. Lehrbuch imd Atlas. - Urban&Shwarzenberg, 1992. - 384 s.

 
 

Цікаве

Загрузка...