WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Догляд за тілом. Основи раціонального харчування - Реферат

Догляд за тілом. Основи раціонального харчування - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Догляд за тілом.
Основи раціонального харчування
ДОГЛЯД ЗА ТІЛОМ
Сучасне уявлення про успішну людину передбачає нерозривне поєднання доглянутого обличчя і тіла. Тому в салоні краси, як правило, пропонуються процедури того й іншого напрямку.
Догляд за тілом включає в себе широкий спектр мануальних технік (пілінги, масаж різних видів, маски, обгортання), водних процедур (душі, ванни, плавальні басейни, сауни тощо), а також апаратних методик.
Залежно від проблеми клієнта йому призначається індивідуальний курс відвідувань. Кількість візитів і види процедур визначаються після консультації лікаря.
Якщо ті чи інші масажні техніки, основну частину апаратних методів виконують фахівці із середньою медичною освітою, то косметик може проводити пілінг шкіри тіла, накладати різні маски, робити холодні й гарячі обгортання на основі морських водоростей. Обгортання можуть бути повними (усе тіло) і частковими (наприклад, тільки ноги).
Техніка проведення процедури обгортання:
1. Перед процедурою обгортання необхідно зробити пілінг тіла: нанести на шкіру спеціальний крем, що містить дрібні абразивні частки, потім круговими рухами твердою губкою промасу-вати шкірний покрив і змити залишки крему теплою водою;
2. Нанести на висушену шкіру кремоподібні морські водорості (рис. 10.13);
3. Провести обгортання спеціальними бинтами (бандажами) або спеціальною плівкою. Бинтування роблять знизу вгору: від щиколоток до основи стегон, від зап'ясть до основи плечей, від основи стегон до підстави плечей.
Пацієнт знаходиться в положенні лежачи. Додаткове використання термоковдри створює парниковий ефект, поліпшує кровообіг, посилює діяльність сальних і потових залоз, виведення токсинів. Час процедури - від 40 хв. до 1,5 год.
Після закінчення процедури плівку чи бандаж знімають (можна використовувати для одного клієнта протягом курсу лікування). Залишки суміші для обгортання змивають під душем. Потім на шкіру можна нанести легкий крем для тіла.
Дотримуючись санітарно-гігієнічних правил, слід пам'ятати, що для кожного клієнта використовується одноразове простирадло. Бажані одноразові тапочки і халати.
Використані пензлі необхідно промивати з милом під проточною водою і стерилізувати, а бандажі після прання - стерилізувати.
ОСНОВИ РАЦІОНАЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ
Здоров'я - безцінний дар, який підносить людині природа. Хіба може без здоров'я життя людини бути цікавим і щасливим? Але як часто ми марнуємо цей дарунок, забуваючи, що втратити здоров'я легко, а от відновити його дуже важко.
Скільки людей, втративши здоров'я і набувши "комплект" усіляких хвороб, накидаються на модні ліки і чекають миттєвого зцілення. А полегшення не настає. Вони продовжують ковтати порошки, таблетки, мікстури і не хочуть замислитись, у чому ж причина хвороби, чому втрачено бадьорість, спритність, силу. Відповідь на ці питання найчастіше дуже проста. Причиною є неправильний спосіб життя, який вони вели раніше й ведуть дотепер.
Згадайте, у який час ви лягаєте спати, скільки ви рухаєтеся і буваєте на повітрі, як харчуєтеся, як відпочиваєте і, нарешті, які засоби вживаєте для боротьби із застудами, легким нездужанням, перевтомою, безсонням, що підстерігають будь-яку практично здорову людину. І ви відразу зрозумієте, що багато чого робите не так, як слід було б, що ви нехтуєте простими істинами - добре відомими усім правилами здорового способу життя.
Їжа сучасної людини зовсім не відповідає біологічним вимогам її організму. Основні вади сучасного харчування - споживання зайвої кількості м'яса, жирів, цукру, солі, пряних приправ, алкогольних напоїв. Високотемпературна обробка харчових продуктів позбавляє їх вітамінів та інших біологічно цінних речовин. Проблемою сучасної людини стало переїдання, внаслідок чого багато людей мають надлишкову масу тіла.
Правильно збалансоване харчування є одним із факторів збереження і зміцнення здоров'я.
Нині існують два погляди на проблему харчування: натуропатів і представників офіційної науки. Те, до чого прийшли натуропати емпіричним шляхом, частково доведено наукою; водночас наукові дослідження дають можливість підійти до проблеми харчування озброєними теорією.
"Ми суть те, що ми їмо" - проголошує давня мудрість.
Відомому натуропату і пропагандисту здорового способу життя Полю Бреггу належить таке висловлювання: "Людина через свою нерозсудливість у їжі, питті і нестриманість умирає, не проживши й половини того життя, яке б могла прожити. Вона споживає важко перетравлювану їжу, запиваючи її отруйними напоями, і після цього дивується, чому не живе до 100 років". Ос-нову довголіття Поль Брегг, Герберт Шелтон, Арнольд де Вріз та інші вбачають у необхідності вживання їжі в сирому вигляді, у відмові від м'яса, цукру, хліба та ін.
На цих принципах базуються численні дієти. Науковий підхід пропонує трохи іншу точку зору, представляючи концепцію збалансованого харчування, що ґрунтується на серйозних наукових дослідженнях.
Суть цієї концепції полягає ось у чому: нормальна діяльність організму можлива не тільки за умови забезпечення його необхідною енергією та "будівельним матеріалом", а й дотримання складних взаємовідносин між численними компонентами їжі, кожному з яких відведено певну роль в обміні речовин.
Основним матеріалом для побудови людського організму є білки, що являють собою сукупність різних амінокислот, вісім серед яких не синтезуються організмом, їх називають незамінними амінокислотами. Ці вісім амінокислот повинні входити до складу їжі. Тому людина повинна споживати їжу, яка постачала б її організм речовинами, необхідними для нормального існування.
Нормальна життєдіяльність організму можлива тільки в результаті точної і злагодженої роботи ферментних систем. Ферменти - це речовини білкової природи, що регулюють біохімічні процеси в організмі. Харчові речовини проходять ряд "ферментних воріт", достатня пропускна здатність яких досягається за умови відповідності структури їжі цим ферментам. Якщо якийсь фермент відсутній або наявний, але діє недостатньо активно, перетравлювання певних інгредієнтів їжі може сповільнюватися. Внаслідок цього розвиваються різні відхилення в життєдіяльності організму.
Скільки ж треба їсти? Це питання хвилює всіх, хто цікавиться проблемою харчування. Переїдання шкідливе для здоров'я - одностайно стверджують медики всіх шкіл і напрямків від Гіппократа до наших днів.
Результати різних досліджень і дані статистики встановлюють прямий зв'язок між повнотою й передчасною смертю. Вимога знизити кількість споживаної їжі проходить червоною ниткою в більшості книжок сучасних лікарів і дієтологів.
"Багато", "мало" - це поняття відносні. Кількість необхідної людині їжі

 
 

Цікаве

Загрузка...