WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Ароматерапія в косметичному салоні - Реферат

Ароматерапія в косметичному салоні - Реферат

давніх часів завдяки дезінфікуючим, в'яжучим, протизапальним властивостям.
Цю рослину вводять до складу засобів для догляду за волоссям для зміцнення коренів і посилення росту, проте насамперед вона відома як антисептик.
ВИКОРИСТАННЯ ЕФІРНИХ ОЛІЙ
У медичній і косметичній практиці необхідно використовувати олії з позначкою "для професійної ароматерапії"; на них повинен бути сертифікат якості країни-виробника і гігієнічний сертифікат з обов'язковим підтвердженням органу сертифікації України.
Одним з основних правил підбору ефірних олій є "схвалення" запаху. Якщо аромат ефірної олії не подобається пацієнту, її варто замінити на іншу, подібну за властивостями.
Застосування фотосенсибілізуючих олій (усі цитрусові олії, олія бергамоту) потребує особливої обережності. Під впливом ультрафіолетових променів вони спричинюють розвиток на шкірі нерівної пігментації та подразнень.
Одне з основних правил ароматерапії - неухильне дотримання рекомендованих доз.
У поєднанні з лікарськими засобами дія ефірних олій неоднозначна: вони можуть підсилювати дію антибіотиків і в той же час "зводити нанівець" гомеопатичне лікування.
Ефірні олії слід зберігати у щільно закритих флаконах з темного скла у темному прохолодному місці. Приміщення, де проводяться ароматерапевтичні процедури, необхідно регулярно провітрювати. Ефірні олії вогненебезпечні. Як уже згадувалося, вони добре розчиняються в алкоголі і жирах тваринного та рослинного походження. У косметології як транспортні чи базисні використовуються рослинні олії - мигдальна, персикова, маслинова та ін. (підбираються залежно від типу шкіри). До сумішей додають 1-3 ефірних олій, але не більше 5. Використання в суміші більшої кількості ефірних олій може спричинити непередбачений результат, тому потрібно починати з однієї ефірної олії, розчиненої втранспортній:
однопроцентне (1%) розведення - 5-6 крапель на 30 мл базисної олії;
двопроцентне (2%) - 10-12 крапель;
трипроцентне (3%) - 15-16 крапель на 30 мл базисної олії.
Двопроцентне розведення є найбезпечнішим й ефективним.
Для приготування водних чи трав'яних сумішей спочатку розчиняють ефірну олію в розчиннику (молоко, вершки, мед), а потім додають у потрібну рідину.
В ароматерапії застосовуються різні методи впливу як на емоційний стан, на весь організм, так і на шкіру.
Аромалампа - це спеціальний контейнер, у який наливається вода і додається 5-7 крапель ефірної олії. Свічка в нижній частині лампи нагріває воду, й аромат ефірної олії поширюється у приміщенні. Застосування аромалампи в косметичному салоні створює незвичайну атмосферу.
Ароматерапевтичні ванни - найдоступніший і найефективніший метод лікування і профілактики багатьох захворювань. Терапевтичний ефект (седативний, судинорозширювальний, тонізуючий, анальгетичний) досягається за рахунок гарячої інгаляції з одночасним впливом через шкіру. Перед процедурою необхідно вимити тіло. А от після ванни тіло не обполіскують, бо олія, що потрапила на шкіру, діятиме ще якийсь час після ванни. Ефірні олії перед додаванням у воду розчиняють у меду, молоці, вершках.
Крім того, для ароматичних ванн використовують духмяне зілля, яке підвищує життєвий тонус пацієнта. Так, м'ятні ванни мають збуджувальну дію, навпаки, ванни з мелісою діють заспокійливо; евкаліпт і ромашка очищують шкіру та прочищають дихальні шляхи. Ромашкова ванна рекомендується при сонячних опіках.
Ванни з ароматним зіллям швидко відновлюють сили організму. Слід пам'ятати: чим прохолодніша вода, тим інтенсивніший кровообіг. Таку ванну приймають від 5 до 10 хвилин.
Якщо температура води вище 37°С, то людина в ній не відпочиває, а втомлюється, шкіра втрачає вологу, а серце відчуває перевантаження.
Пацієнт одержить величезну насолоду, якщо після душу чи ванни йому подадуть нагріті рушники для обличчя і тіла.
Сауна, лазня. При високій температурі пори шкіри розширюються, що сприяє повнішому впливу ефірних олій через легені (вдихання пари) і шкіру. В умовах косметичного салону у вапоризатор можна додати 1-2 краплі ефірної олії для ефективного розпарювання шкіри обличчя перед очищенням.
Ароматерапевтичний масаж - загальний і точковий - найбільш популярний і дуже ефективний метод застосування ефірних олій. Будь-який масаж, а тим більше аромамасаж, має робити фахівець. Обов'язкова умова для досягнення найкращого результату - дещо підвищена температура в приміщенні.
Поряд з наведеними вище методами, косметолог може збагачувати лосьйони, креми, маски, додаючи в них різні ефірні олії.
Отже, ефірні олії та ароматерапія є надійними помічниками у практиці косметолога; вони допомагають у лікуванні проблемної, "втомленої", старіючої шкіри, прикрашають життя і захищають красу одним із наймогутніших і найсекретніших біологічних механізмів ще не пізнаного рослинного світу, який нас оточує.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Владимиров В., Зудин Б. Кожньїе й венерические болезни: Атлас. - М.: Медицина, 1980. - 288 с.
2. Дугін О. М., Слєпцов В. Б., Галайчук А. А. Збірник законодавчих та нормативних документів, що регламентують діяльність підприємств внутрішньої торгівлі. - К., 2004. - 304 с.
3. Калантаєвська К. А. Морфологія та фізіологія шкіри людини. - К.: Здоров'я, 1965. - 304 с.
4. Кольгуненко Й. Й. ОсновьІ геронтокосметологии. - М.: Медицина, 1974. - 224 с.
5. Косметический пилинг: теоретические й практические ас-пектьі. - М.: Косметика й медицина, 2003. - 224 с.
6. Новикова Л. В. МетодьІ физиотерапии в косметологии. - М., 2001. - 176 с.
7. Новая косметология. - М.: Косметика й медицина, 2002.
8. Озерская О. С. Косметология. - СПб.: Искусство России, 2002. - 416 с.
9. Практическое пособие для косметолога-зстетиста. Ч. 1,2/ Под редакцией Л. В. Новиковой. - М., 1999-2000.
10. Справочник по косметике / Под общей редакцией проф. М. А. Розентула: - М.: Медицина, 1964. - 336 с.
11. Фицпатрик Т., Джонсон P., Вулар К. й dp. Дерматология: Атлас-справочник. 3-є издание. - М.: Практика, 1999. - 1088 с.
12. Фержтпек О., Фержтекова В., Шрамек Д. й dp. Косметология: Теория й практика. - Прага: MAKSDORF, 2002.
13. "Les Nouvelles Esthetiques". - М.: Космопресс, 2000-2004.
14. Rassner G. und Steinert U. Dermatologie. Lehrbuch imd Atlas. - Urban&Shwarzenberg, 1992. - 384 s.

 
 

Цікаве

Загрузка...