WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Ненаркотичні анальгетики - Курсова робота

Ненаркотичні анальгетики - Курсова робота

оболонки: тальк, титану діоксид, ойдрагіт і ацетон 12,5, попіетиленгліколь 400 (ПЕГ 400), барвник "Euroblend Green" 601538, олія рицинова, гліцерин, дибутилфталат.
Лікарська форма. Таблетки, вкриті оболонкою
Фармакотерапевтична група.
Аналгетики. Метамізол натрію, комбінації з психолептиками.
Фармакологічні властивості. Темпалгін має виражений і тривалий аналізуючий і жарознижувальний ефект при помірно вираженій протизапальній дії. Його аналгетичний ефект перевищує за силою і тривалістю ефект метамізолу. Триацетонамін-4-топуенсульфонат сприятливо впливає і на емоційну складову болю. Метамізол гальмує простагландиновий синтез, інгібуючи циклооксигеназу, має деяку мембраностабілізуючу дію, гальмує утворення ендогенних пірогенів. Триацетонамін-4-толуансульфонат має виражену анксіолітичну активність і усуває стан занепокоєння, страху і напруження. Зменшує рухову активність, має центральну N-холінолітичну дію. посилює і подовжує аналгетичну дію метамізолу. Показання.
Для нетривалого симптоматичного лікування головного болю, зубного болю і при стоматологічних маніпуляціях. Протипоказання. Темпалгін не можна застосовувати при:
- підвищеній чутливості до метамізолу натрію і триацетонамін-4-толуенсульфонату;
- глюкозо-6-фосфатдегідрогеназній недостатності (спадкове захворювання з небезпекою руйнування червоних кров'яних тілець);
- гострій печінковій порфірії (спадкове захворювання з порушенням утворення еритроцитів);
- ниркова і печінкова недостатність;
- захворюваннях крові, таких як аппастична анемія (анемія внаслідок ураження кровотворної функції кісткового мозку), агранулоцитоз (сильне зменшення певного виду білих кров'яних клітин) і лейкопенія (зменшення загальної кількості білих кров'яних клітин);
- вагітності (перший і останній триместри);
- дітям до 12 років.
Застереження при застосуванні.
- З особливою обережністю слід застосовувати препарат при;
- непереносимості болезаспокійливих засобів (непереносимість аналгетиків і протиревматичних засобів);
- алергічній бронхіальній астмі (напади ядухи);
- захворюваннях, які перебігають зі зменшенням кількості лейкоцитів;
- порушеннях ниркової і печінкової функції.
Не можна застосовувати одночасно з алкоголем.
Не рекомендується застосування препарату під час вагітності, особливо у першому і останньому триместрах, а під час другого триместру застосовується лише після консультації з лікарем.
Обидві діючі речовини лікарського засобу виділяються з молоком матері, тому в період годування груддю не можна застосовувати препарат.
Триацетонамін-4-толуенсульфонат зменшує здатність до концентрації уваги і уповільнює умовні рефлекси, тому препарат не можна застосовувати водіям транспортних засобів і операторам автоматизованих механізмів.
Якщо ознаки захворювання не почнуть зникати або ж, навпаки, стан здоров'я погіршиться, або виникнуть небажані реакції, необхідно припинити прийом препарату і звернутися за консультацією до лікаря щодо подальшого використання препарату.
Взаємодія з лікарськими засобами.
Якщо Ви приймаєте будь-які інші лікарські засоби, обов'язково повідомте про це лікаря! Під час лікування препаратом не приймайте будь-яких інших лікарських засобів (у тому числі й тих, що відпускаються без рецепта) без попередньої консультації з лікарем. Нв-контрольоване лінування може зашкодити Вашому здоров'ю.
Одночасне застосування метамізолу натрію і хлорпромазину (лікарський засіб для лікування психічних захворювань) може призвести до тяжкої гіпотермії (сильне зниження температури тіла). Метамізол натрію знижує активність кумаринових антикоагулянтів (лікарські засоби, які зменшують згортання крові) і дію цикпоспорину (протипухлинний лікарський засіб). При одночасному застосуванні метамізолу натрію і хлорамфеніколу та інших мієлотоксичних препаратів (лікарські засоби, які уражують кровотворення) збільшується ризик виникнення побічних ефектів з боку кровотворної системи.
Триацетонамін-4-толуенсупьфонат потенціює дію снодійних засобів, загальних анестетиків, наркотичних і ненаркотичних болезаспокійливих засобів.
Особливі вказівки.
До складу цього препарату входить пшеничний крохмаль, що може бути небезпечним для осіб з целіакіею (глютеновою ентеропатією).
Спосіб застосування та дози,
Препарат застосовують внутрішньо, дозу індивідуально визначає лікар.
Звичайно призначають по 1 таблетці 3-4 рази на день дорослим, залежно від вираженості клінічної симптоматики.
Дітям старше 12 років призначають 2 рази на день по 1 таблетці. Тривалість курсу лікування не повинна перевищувати 5-7 днів.
Передозування. Ознаки, які спостерігаються при передозуванні: нудота, запаморочення, болі в животі, порушення центральної нервової системи, такі як слабкість до втрати свідомості, сильне зниження артеріального тиску до шоку (втрата свідомості зі зниженням Кров'яного тиск у) і порушення серцевого ритму.
При виникненні перших ознак шокового стану (холодний піт, запаморочення, нудота, зміна кольору шкіри і ядуха) слід негайно звернутися до лікаря. До прибуття лікаря хворому надають горизонтального положення з високо піднятими ногами.
Для лікування передозування разом із загальноприйнятими інтенсивними заходами (промиванняшлунка, прийом активованого вугілля, відновлення циркуляторного об'єму, симптоматичні засоби, проведення штучного дихання) проводять гемодіаліз і переливання крові.
Побічні ефекти.
У разі виникнення будь-яких негативних реакцій обов'язково порадьтеся з лікарем щодо подальшого застосування препарату!
Найчастіше виникають реакції підвищеної чутливості: свербіж, висипи на шкірі, набряк гортані, ангіоневротичний набряк, алергічний шок.
3 боку шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, дискомфорт і болі в животі, у поодиноких випадках - виразкоутворення і кровотеча.
У пацієнтів із схильністю може розвинутися агранулоцитоз, лейкопенія, апластична анемія, затримка води і електролітів, головний біль, запаморочення, гіпотензія, відчуття серцебиття, прискорення серцевого ритму, підвищення значень ферментів печінки, порушення у виділенні жовчі, підвищення значень білірубіну в крові [4].
7. ВИСНОВОК
Отже, ненаркотичні анальгетики знайшли широке застосування в медицині. Оскільки вони на відміну від наркотичних анальгетиків викликають полегшення болю без снодійного ефекту і впливу на психічну діяльность, не викликають лікарської залежності. Крім того , ненаркотичні анальгетики володіють жарознижувальною, протизапальною дією, а похідні ізонікотинової кислоти ще й противірусною активністю.
Протизапальний ефект зумовлений властивістю стабілізувати клітинні та лізосомальні мембрани, нормалізує енергетичний метаболізм у вогнищі запалення, послаблює судинні запальні реакції.
Жарознижуючі властивості зумовлені нормалізуючим впливом на теплорегулюючі центри проміжного мозку. Проте як і всі інші препарати і вони мають побічні реакції - алергічні реакції, лейкопенія, кровотечі.

 
 

Цікаве

Загрузка...