WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Ненаркотичні анальгетики - Курсова робота

Ненаркотичні анальгетики - Курсова робота

комплексній терапії:
- хворих на менінгіт та менінгоенцефаліт вірусної чи бактеріальної етіології, черевний тиф, хронічну форму бруцельозу;
- герпетичної інфекції, у тому числі герпетичних кератитів, передніх і задніх увеїтів, аденовірусних кон'юнктивітів, кератокон'юнктивітів;
- больових синдромів при остеохондрозі, грижах міжхребцевих дисків, артритів, невралгій;
- як допоміжний засіб при гострих і хронічних запальних процесах у хірургічній та акушерсько-гінекологічній практиці,
Протипоказання. Підвищена чутливість до препаратів йоду. Перший триместр вагітності, вік дитини до 6 років.
Застереження при застосуванні. Застосування у лікуванні вагітних жінок і в період годування груддю: при застосуванні в терапевтичних дозах Амізон діє місцево і не чинить системного впливу, тому вживання препарату в терапевтичних дозах для лікування зазначеного контингенту не протипоказане. Приймання препарату Амізон не впливає на здатність керувати транспортом та різними механічними пристроями.
Без консультації лікаря не застосовуйте препарат довше встановленого терміну!
Взаємодія з лікарськими засобами.
Якщо Ви приймаєте будь-які інші лікарські засоби, обов'язково повідомте про це лікарю, а, якщо лікуєтесь самостійно, проконсультуйтеся з лікарем щодо подальшого застосування препарату!
Найбільш оптимальним є поєднання Амізону з високими дозами аскорбінової кислоти та інших вітамінів з антиоксидантною дією.
Спосіб застосування та дози. Амізон треба приймати внутрішньо після їди, не розжовуючи. Максимальна разова доза -1г, добова -2 г. Якщо немає інших рекомендацій, з лікувальною метою дорослим звичайно призначають по 0,25 - 0,5 г (? таблетки) 2-4 рази на добу, до 2 г на добу протягом 5 - 7 днів; дітям від б до 12 років призначають по 0,125 г (? таблетки) 2-3 рази на добу протягом 5-7 днів, При менінгоенцефалітах Амізон приймають - по 0,25 г 3 рази на добу протягом 10 днів. У комплексній терапії вірусного гепатиту - по 0,25 г 3 рази на добу протягом перших 5 днів хвороби. В комплексній терапії пневмонії - по 0,25 г 3 рази на добу протягом 10 - 15 днів. При больових синдромах застосовують по 0,25 - 0,5 г 3 - 4 рази на добу протягом 7-14 днів. Для профілактики грипу та ГРВІ Амізон рекомендується приймати в таких до-зуваннях:
- дорослим - по 1 таблетці двічі на добу протягом 3-5 днів, надалі - по 1 таблетці 1 раз в 2 - 3 дні (протягом 2-3 тижнів);
- дітям від 6 до 12 років - по ? таблетки через день протягом 3 тижнів;
- дітям від 12 до 10 років - по 1 таблетці через день протягом 2 - 3 тижнів.
Заходи при передозуванні: при передозуванні препарату можливий розвиток побічних ефектів, описаних у відповідному розділі. При їх появі припиніть приймання препарату, проведіть промивання шлунка і негайно зверніться до лікаря.
Побічні ефекти. В терапевтичних дозах Амізон звичайно добре переноситься, не призводить до неприємних явищ та алергізуючої дїі. В окремих хворих може виникати відчуття гіркоти в роті, легкий набряк слизової оболонки ротової порожнини, що не потребує додаткового лікування або відміни препарату [2].
6.6 ПАРАЦЕТАМОЛ 325 мг
paracetamol
Капсули, по 325 мг
Склад лікарського засобу:
Діюча речовина: 1 капсула містить парацетамолу 325 мг;
Допоміжні речовини: крохмаль лереджелатинізований, аеросил, натрію лаурил сульфат, магнію стеарат.
Лікарська форма. Капсули.
Фармакотерапевтична група. Знеболювальний та протизапальний засіб. Фармакологічні властивості. Має знеболювальну, жарознижувальну та помірно виражену протизапальну дії. Сповільнює синтез простагландинів та знижує збудженість центру терморегуляції проміжного мозку. Швидко та повністю всмоктується з шлунково-кишкового тракту, проникає в усі тканини організму, 25% зв'язується з білками плазми. Період напіввиведення 1 - 4 години. Метаболізується в печінці з утворенням глюкорангіду і сульфату парацетамолу. Виводиться нирками, головним чином у вигляді продуктів кон'югації, менш ніж 5% екскретується у незміненному стані. Максимальна концентрація у крові досягається через З0 - 60 хв після внутрішнього прийому; ефект дії настає через 2 год. Тривалість дії - 3 - 4 год.
Показання. Парацетамол 325 мг застосовують при болю слабкої та помірної інтенсивності: головному, зубному, болю у спині, болю у суглобах (артралгії), м'язах (міалгіі), невралгіях, меналгіях, гарячковому синдромі при застудних захворюваннях.
Протипоказання. Парацетамол 325 мг протипоказаний при підвищеній чутливості до препарату, при порушеннях функції печінки та нирок, цукровому діабеті, хворобах крові, при вагітності та в період годування груддю.
Особливості застосування. Парацетамол з обережністю призначають пацієнтам з порушенням функції печінки і нирок, а також хворим похилого віку. При тривалому застосуванні препарату необхідний контроль картини периферичної крові та функціонального стану печінки.
Взаємодія з лікарськими засобами.
Якщо Ви приймаєте будь-які інші лікарські засоби, обов'язково повідомте про це лікаря! Під час лікування Парацетамолом 325 мг не приймайте ніяких інших лікарських засобів без попередньої консультації з лікарем. Неконтрольоване лікування може зашкодити Вашому здоров'ю. Парацетамол 325 мг збільшує ефект непрямих антикоагулянтів (похідних кумарину) та імовірність ураження печінки гепатотоксичними препаратами. Метоклопромід збільшує, а холестирамін знижує швидкість всмоктування. Барбітурати зменшують жарознижувальну активність. Препарат посилює дію кислоти саліцилової, піразолону, кодеїну, кофеїну та спазмолітиків.
Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старшим 10 років внутрішньо по 1 капсулі на прийом 2-3 рази на добу.Максимальна добова доза для дорослих 1,5 г.
Передозування. При передозуванні з'являються наступні симптоми: в перші 24 години - блідість, нудота, блювання та біль у животі; через 12 - 48 годин - ураження нирок та печінки з розвитком печінкової недостатності (енцефалопатія, кома, смерть), серцеві аритмії, панкреатит. Ураження печінки можливе при прийомі 10 г і більше (у дорослих}. Лікування: призначення метіоніну внутрішньо або внутривенно №-ацетилцистеїну. При появі перших симптомів передозування необхідно тимчасово припинити прийом препарату і негайно звернутись до лікаря.
Побічні ефекти.
У разі виникнення будь-яких незвичних реакцій обов'язково порадьтеся з лікарем щодо подальшого застосування препарату!
Можуть з 'явитися: з боку кровотворення: агранулоцитоз, тромбоцитопенія, анемія; з боку сечовидільної системи: ниркова коліка, асептична піурія, інтерстиціальний гломерулонефрит; алергічні реакції: висипання на шкірі. Можуть спостерігатись сонливість або, навпаки, надмірна збудливість; пригнічення серцевої діяльності [3]
6.7 ТЕМПАЛГІН
Таблетки вкриті оболонкою
Склад лікарського засобу:
Діюча речовина: 1 таблетка містить метамізолу натрію 500 мг, триацетонамін-4-топуенсульфонату (темпідону) 20 мг:
Допоміжні речовини: крохмаль пшеничний, целюлоза мікрокристалічна (Авіцел рН 101), колідон К25 (повідон), магнію стеарат, тальк.
Cклад

 
 

Цікаве

Загрузка...