WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Розлади статевої функції - Реферат

Розлади статевої функції - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Розлади статевої функції
Скарги жінок на розлади статевої функції спостерігаються досить часто. Ставлення лікаря до таких хворих має бути надзвичайно обачним і тактовним. Розлади статевої функції жінок можуть спричинятися такими факторами.
1. Неможливість статевого життя внаслідок яких-небудь перешкод у статевих шляхах. До цієї групи належать жінки з вродженими пороками статевих органів.
2. Неможливість статевого життя внаслідок спазму в області входу у піхву. Так, при намаганнях здійснити статевий акт відбувається тонічне скорочення і судома м'язів піхви і стегон, що супроводжується болем. Це захворювання психогенного характеру і зустрічається у астенічних жінок у молодому віці або у літніх жінок, які раніше не жили статевим життям.
3. Статева холодність чи відсутність задоволення зустрічається нерідко у жінок з недорозвиненістю статевого апарату, після перенесення тяжких інфекційних захворювань, після абортів.
4 Біль під час статевого акту. Зустрічається у жінок, які мають запальні процеси у піхві, шийці матки, пухлини придатків тощо.
Аномалії менструального циклу
Аномалії менструального циклу досить різноманітні, їх можна поділити на такі групи:
o повна відсутність менструацій (аменорея);
o малі і нечасті менструації (гіпоменорея);
o надмірні менструації (циклічні кровотечі);
o нерегулярні менструації (ациклічні кровотечі);
o сильний біль під час менструації (альгоменорея);
o сильний біль, що віддає в інші органи (дисменорея).
Аменорея - (відсутність місячних) може бути первинною і вторинною, тобто повна відсутність менструацій з періоду статевого дозрівання і припинення менструацій, що були, на деякий час чи назавжди. За етіологією розрізняють фізіологічну аменорею, яка спостерігається до настання статевої зрілості, під час вагітності тощо, штучну аменорею, яка спричинена внаслідок хірургічного видалення яєчників або систематичним вприскуванням розчину йоду з метою запобігання вагітності, і патологічну аменорею. Патологічна аменорея нерідко спостерігається після важких інфекційних захворювань, хронічних виснажуючих захворювань (туберку-льоз, малярія), хронічних інтоксикацій ртуттю, свинцем, наркотичними речовинами. Аменорея - частий супутник ендокринних захворювань яєчників, наднирників, підшлункової та щитовидної залоз.
Аменорея і гіпоменорея лікуються за допомогою дієто-і гормонотерапії. Показане лікування на курортах і в санаторіях гінекологічного профілю. Лікування дієтою передбачає високоякісне і калорійне харчування, додатково збагачене на вітаміни С і В. Рекомендується загальнозміцнювальний режим - відпочинок на свіжому повітрі, заняття спортом. Гормонотерапія призначається лікарем за певною схемою з огляду на фази менструального циклу. Так, у перші 15-20 днів призначають препарати фоллікулін, синестрол, а в наступні дні - препарати гормону жовтого тіла (прогестерон).
Дисменорея і альгоменорея проявляються як загальна слабкість, розбитість, головний біль, біль у ділянці статевих органів. Нерідко біль має переймоподібний характер, віддає у стегна. Біль у животі може спостерігатися за кілька днів до початку місячних і продовжуватися після їх припинення. З багатьох причин виникнення болю можна виділити: 1) механічний біль - пояснюється переповненням кров'ю матки за її малого об'єму, вузькості шийки, внаслідок чого утруднюється відтік крові; 2) конституційний біль - спостерігається при астенічній конституції тіла (такі жінки мають слабкий розвиток м'язів, високий зріст, бліде забарвлення шкіри, довгі кінцівки і шию, вузьку грудну клітку); 3) ендокринний біль - розвивається у разі недостатнього продукування гормонів жовтого тіла та деяких інших причин.
Під час лікування дисменореї лікар, як правило, призначає гормональні препарати, але існує ряд вправ, котрі можуть набагато зменшити менструальні болі. Так, прокидаючись вранці у ліжку, жінці не слід негайно вставати, варто трохи полежати і потім виконати кілька простих вправ. Зігнути ноги у колінах і притягнути їх до грудей. Трохи зігнувши спину, погойдатися назад - вперед хвилину чи дві. Потім розпрямитися і ще полежати кілька хвилин. Далі перевернутися на живіт, взятися руками за гомілки біля суглоба і, вигнувши спину, так само хвилину-дві покачатися. Такі вправи покращують кровообіг, сприяють підтриманню тонусу матки і можуть зменшити менструальні болі.
Кровотечі зі статевих органів також дуже розповсюджене явище. Вони можуть пов'язуватись з менструальним циклом (циклічні) чи бути такими, за яких цикл не зберігається (ациклічні - найнебезпечніші). Найчастіше кровотечі бувають з матки. Головною причиною їх є запальні процеси в статевих органах, пов'язані з інфекційними захворюваннями, перериванням вагітності (абортом), неправильним застосуванням контрацептивів тощо. В усіх випадках появи кровотечі слід негайно звертатися до лікаря.
Запальні процеси жіночих статевих органів
Запальні процеси жіночих статевих органів прийнято поділяти на неспецифічні і специфічні. До неспецифічних запалень відносять так звані ерозії, кольпіти, бартолініти та деякі інші, що виникають з багатьох причин, головними з яких є недодержання гігієнічних норм під час менструацій і статевих актів, шкірні захворювання, подразнення, потрапляння мікроорганізмів тощо. Найбільш поширеними є ерозії. Ерозія - це зміна в структурі багатошарового епітелію шийки матки. При цьому поверхня епітелію стає бугристою і може трохи кровоточити. Інколи на поверхні накопичується слизовий секрет, який згодом перетворюється на невеликі кісти. Лікування ерозій слід починати якомога раніше. Допускається застосування змащувань, вагінальних ванночок і тампонів, зроблених з неподразнювальних, в'яжучих, слабко дезінфікуючих і стимулюючих розчинів. Такими засобами є розчини протарголу (3-5 %-вий), танвінгліцерину (10 % -вий), тампони з риб'ячого жиру, синтоміцинової емульсії.
До специфічних захворювань відносять особливу групу інфекційних захворювань статевих шляхів, відомих під назвою венеричні захворювання. Часто зустрічаються такі захворювання, як гонорея, сифіліс, трихомоніаз. Основними причинами їх виникнення є зараження у разі недодержання гігієнічних норм у період менструації, аборти, що робляться у напівпідпільних умовах, діагностичні вискоблювання, зловживання статевим життям, нераціональні лікувальні процедури тощо.
Гонорея спричинюється збудником Nеissеrіа hопоrеа (гонокок), який паразитує на слизових оболонках і може проникати у товщу сполучної тканини, залози. Гонокок є виключно людським паразитом і передається під час статевого акту. Зараження через білизну, ванну трапляється рідко. На місці ураження виникає запалення, яке супроводжується набряком і виділенням гною. При цьому відчуваються сильний біль і різь у статевих органах. Хвороба ускладнюється порушенням відтоку сечі. В крові гонокок гине, тому ураження має восновному локальний характер. Інкубаційний період відсутній, але перші симптоми з'являються через 3-8 днів після зараження. Визначити гонорею можна за інтенсивним виділенням гною з сечовипускного каналу, болем під час сечовипускання. Хронічна гонорея часто ускладнюється ураженням чоловічих статевих залоз, що може спричинити безпліддя. У жінок уражуються матка і фаллопієві труби.
Основним засобом лікування гонореї є застосування препаратів на основі пеніциліну. Піхва при цьому спринцюється рожевим розчином перманганату калію, фурациліном. Сучасна медицина застосовує й інші ефективні методи.
Сифіліс спричинюється

 
 

Цікаве

Загрузка...