WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Вплив на організм алкоголю, наркотичних і токсичних речовин - Реферат

Вплив на організм алкоголю, наркотичних і токсичних речовин - Реферат

продовжуватися кілька днів. Це пояснюється необоротними змінами у корі великих півкуль мозку.
Наркомани страждають на так званий абстинентний синдром, який виникає вже на третій день після припинення приймання наркотичних речовин. Далі він або ускладнюється іншими порушеннями, або поступово загасає. Розгорнутий абстинентний синдром має такі ознаки: роздратованість, медріаз (розширення зіниць), гіпергідроз (виділення липкого поту, озноб), зростаюча слабкість. Ці симптоми спостерігаються у перші дні. Потім до них приєднуються ненавмисні скорочення м'язів, м'язовий біль, запаморочення, порушення зорового сприймання. Ще через деякий час виникають нудота і блювання, біль у великих суглобах, безсоння, втрата маси, падіння кров'яного тиску, послаблення серцевої діяльності, епілептоморфні конвульсії, галюцинації та марення, схожі на білу гарячку.
Слід зазначити, що дівчата починають вживати наркотики раніше, ніж хлопці. Зокрема, це стосується ін'єкцій. У цілому ж спостерігається тенденція до зниження віку наркомана-початківця до 12-14 років.
У зв'язку з величезною небезпекою наркоманії, законодавством України передбачена сувора кримінальна відповідальність за порушення правил зберуання, виготовлення, продаж та застосування наркотичних засобів.
Токсикоманія - одна з розбещених, форм навмисного отруєння власного організму, яка виявляється у вживанні токсичних речовин, що не кваліфікуються як наркотичні.
Схильність до зловживання такими речовинами (наприклад, препаратами побутової хімії) спостерігалася у хворих-наркоманів за відсутності звичного наркотику, душевно хворих тощо.
Під час прийому токсичних речовин спочатку виникає щось подібне до ейфорії з ознаками деякого оглушення. Далі можуть спостерігатися зорові омани, психоз. Вживання атропіноподібних препаратів спричинює появу неприємних відчуттів, пов'язаних з отруєнням. Розчинники, лаки та інші подібні речовини найчастіше призводять до тяжких уражень внутрішніх органів (нирок, печінки). У разі збільшення дози починаються конвульсії, настають кома і смерть.
Одним з наслідків, пов'язаних з вдиханням летких розчинників, є смерть від задухи. Якщо під час вдихання речовини, налитої у пакет, особа непритомніє, то задуха настає у момент, коли обличчя закрите поліетиленом.
Серед симптомів токсикоманії - вкрай пригнічений стан, порушення сну, смердюче дихання, червоні запалені очі, постійний нежить, бронхіт. Також можливий абстинентний синдром.
Як одну з форм токсикоманії можна розглядати явище тютюнопаління. Основу тютюну складає нікотин, що є слабким наркотиком і дуже токсичною речовиною. У разі першого вдихання тютюнового диму спостерігаються різні неприємні явища: нудота, блювання, спазми у горлі, спрага тощо.
Коли організм звикає до тютюну, токсичні явища слабшають і відчувається тільки приємна збуджувальна дія тютюну. Але це явище обманне. У диму міститься велика кількість отруйних речовин: нікотин, чадний газ, аміак, формальдегід, ціанід гідрогену, оксиди нітрогену тощо. Особливо небезпечними вважаються канцерогенні речовини, які спричинюють злоякісні пухлини: бензопірен, акролеїн, гідразин, 5-метилхризен, уретан, хінолін, хлористий вініл, 2-нітропропан, Полоній-210 (частіше радіоактивний) тощо. Курці хворіють на рак легенів у 10 раз частіше, на рак гортані - у б раз, на рак стравоходу - у 4 рази . Для них звичайні такі захворювання, як бронхіальна астма, хронічні запалення легенів, туберкульоз та інші.
Слід зауважити, що хімічний склад тютюнового диму також залежить від місцевості, де тютюн ріс. Тривалий час для обробки рослин тютюну застосовувався пестицид - арсенат плюмбуму. Оскільки солі плюмбуму та арсену в ґрунті не розкладаються, їх виявляють усюди. Таким чином, вміст Плюмбуму в одній цигарці може досягати 13 мкг, а двадцять цигарок щодня збагачують організм людини на 30 мкг цих солей. Близько третини даної кількості всмоктується у кров. Плюмбум, як відомо, має різносторонню шкідливу дію на організм.
Арсен - кумулятивна отрута, тобто протягом тривалого часу його малі дози можуть накопичуватися, доки не досягнуть рівня, за якого можливе отруєння.
Кадмій і Нікол містяться у кожній пачці сигарет по 30 - 40 мкг. їх дія спричинює ряд патологічних явищ. Вони порушують використання Кальцію організмом, сприяють підвищенню артеріального тиску, а також розвиткові захворювань серця.
Жінкам паління загрожує передчасним старінням, різними ускладненнями під час вагітності. Це зумовлено недостатньою кількістю кисню у крові. Так, оксид карбону здатний частину гемоглобіну інактивувати, що втричі знижує здатність крові до перенесення О2. За статистичними даними, куріння матерів підвищує смертність немовлят на 40 %, ускладнення під час пологів зростають на 50 % .
Нікотин спричинює спазми судин і переродження їх внутрішньої оболонки. При цьому зменшується просвіт судини, утруднюється кровообіг. Дуже розповсюдженим захворюванням курців є стенокардія, під час якої виникають спазми судин серця, що супроводжуються болем у серці, слабкістю й інколи призводять до смерті внаслідок розвитку Інфаркту міокарда - тяжкого ураження серця.
Друга типова хвороба - ендартериіт - спазми судин кінцівок. У такому стані судини кінцівок здатні забезпечувати кров'ю тканини тільки у стані спокою. Будь-які фізичні навантаження протипоказані, оскільки рухи посилюють процеси обміну речовин, потребують швидкого надходження кисню і поживних речовин, їх недостатність і накопичення продуктів життєдіяльності тканин зумовлюють виникнення болю. Кінцівки, особливо нижні, постійно мерзнуть і синіють. Якщо не вжити радикальних заходів, починається некротизація тканин.
Паління також є головною причиною розвитку емфіземи легенів - захворювання, під час якого альвеоли бронхів не здатні витискувати повітря під час видиху.
Вибір сигарет з фільтром істотно не знижує загрозу виникнення перелічених захворювань, оскільки фільтри можуть затримувати тільки 10 %смолистих речовин, а решту ж не затримують взагалі. Крім того, тютюновий дим може підвищити чутливість до інших канцерогенних факторів.
Ви отримали об'єктивну інформацію про наслідки свідомого вживання більшості токсичних речовин, тепер повинні самі вирішувати, до чого прагнете - чи до повноцінного багатогранного життя, чи до передчасної смерті.
ЛІТЕРАТУРА
- Білявський Г. О., Паду н М. М., Фурдуй Р. С. Основи загальної екології. - К.: Либідь, 1995. - 368 с.
- Біологія / А. А. Слюсарев, А. В. Самсонов, В. Н. Мухін та ін./ Під ред. В. О. Мотузного. - К.: Вища пік., 1991. - С. 6, 241.
- Вишневская Е. Л., Барсукова Н. К., Широкова Т. Й. Основы безопасности жизнедеятельности: Учеб. пособ. для учащихся 9-х кл. общеобразоват. шк. - М.: Русское слово, 1995. - 62 с.
- Конституція України: Прийнята на п'ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року. - К.: Вікар, 1997. - С. 17-19.
- Кучеров І. С. Фізіологія людини і тварин. - К.: Вища шк., 1991. - 327с.
Леони Д.,Режи Б. Анатомия и физиология в цифрах. - М.: Кронпрес, 1995. - 128с.
- Лисенков С.Л. Конституція України: Матеріали до вивчення. - К.: Либідь, 1997. - С. 53-54.
- Основи медицинских знаний учащихся: Проб. учеб. для сред. учеб. заведений / Под ред. М. Й. Гоголева. - М.: Просвещение, 1991. - 112с.
- Пономарев В. Т. Энциклопедия безопасности. - Д. Сталкер, 1997. - С. 297-391.
- Самарський С. Л. Зоологія хребетних. - К.: Вища шк., 1976. - С. 188-189.
- Ситников В. П. Основы безопасности жизнедеятельности: Справочник школьника. - М.: Слово, 1997. - С. 307-444.
- Смирнов В. Е. Медицина. Наркомания: знак беды. - М.: Знание, 1988. - Вьіп. 2. - С. 33-56.
- Спок Б. Ребенок и уход за ним. - К.: Наук, думка, 1992. - 448 с.
- Ураков Й. Г. Последствия алкоголизма. - М.: Здоровье, 1987. - №11. - С. 50-91.
- Хрипкова А. Г., Колесов Д. В. Гигиена и здоровье. - М.: Просвещение, 1984. - С. 24-27.
- Щербак Г.Й., Царичкова Д.Б., Вервес Ю.Г. Зоологія безхребетних. - К.: -Либідь, 1996. - Кн. 2. - С. 291-298.

 
 

Цікаве

Загрузка...