WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Паління і здоров'я - Реферат

Паління і здоров'я - Реферат

шлунка, через що їжа в ньому затримується, виникають болю в животі, нудота, а іноді і блювота. Паління, як правило, веде до звуження кровоносних судин, порушуючи кровопостачання внутрішніх органів, створюючи тим самим сприятливі умови виразки слизуватих оболонок шлунка і дванадцятипалої кишки. У більшості випадків виразки цих органів виникають у зв'язку з палінням. Надалі, з розвитком виразкового процесу, паління приводить до затримки рубцювання виразки. У куряща виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки зустрічається в 2-3 рази частіше, ніж у некурящих. Смертність від цих захворювань у курящих у 4 рази вище, ніж у некурящих.
Порушення роботи внутрішніх органів порозуміваються тим, що нікотин, дим, часточки тютюну під час паління разом зі слиною попадають у шлунок і роблять постійну дратівну дію на його нейросекреторну і моторну активність. Наш шлунково-кишковий тракт звик до періодичного надходження їжі, визначеної ритмічності роботи. Надходження тютюнової отрути порушує ритм діяльності шлунково-кишкового тракту. Оскільки разом з нікотином у шлунок надходять і канцерогенні речовини, нерідка поява злоякісних пухлин.
Давно відомий зв'язок захворювань печінки з палінням. Експериментальні докази цього зв'язку отримані на кроликах. У тварин, яких регулярно обкурювали димом, виникали зміни клітокпечінки, що нагадують картину цирозу (зморщування) печінки в людини. У курящих нерідко (30-40% випадків) реєструється розлад рухових функцій жовчних шляхів, що приводить до застою жовчі. Особливо сильно це виявляється при одночасному зловживанні тютюном і алкоголем.
Полові органи
Доведено вплив нікотину на полові залози. Якщо самцеві кролика вводити в організм нікотин, то в нього зменшується розмір яєчок, відбуваються порушення в сперматозоїдах. Подібні ж явища можуть спостерігатися в довгостроково курящих чоловіків, що відчувають передчасне вгасання полової функції.
За спостереженнями фахівців, не менш чим 10% випадків причиною полового безсилля виявляється паління. Припинення нікотинової інтоксикації веде до відновлення полової функції.
Курящі жінки, як правило, рано старіють, у них передчасно настає полове зів'янення. Тютюн впливає і на плин вагітності.
Вплив нікотину на плід легко помітити, якщо простежити за його серцебиттям після паління матері. У майбутньої дитини відразу ж настає частішання пульсу. Природно, що подібна ж реакція може бути й у випадку, якщо курять у присутності вагітної жінки.
Шкідливий вплив нікотину на плід обумовлене тим, що він зменшує плацентарний кровоток і знижує надходження кисню до тканин зростаючого організму. У курящих жінок викидні і мертво народження дітей зустрічаються в 2-3 рази частіше, ніж у некурящих.
Здатність нікотину проникати через плаценту і переходити з крові матері в кров плоду надає право затверджувати, що куряща мати ще до народження своєї дитини отруює його нікотином. Звідси мимовільні аборти, народження мертвих дітей, різні аномалії розвитку.
Обстеження показали, що діти батьків, що викурюють пачку сигарет у день, у середньому важать на 125 м менше, ніж діти некурящих батьків. У курящих матерів немовлята важать на 230 м менше, ніж у здорових породілей.
Дівчини, що рано почали курити, гірше розвиваються фізично, частіше хворіють на бронхіт, чим їхні некурящі перевесниці. Дія нікотину на полову сферу найчастіше виявляється в порушенні менструацій.
Паління і здоров'я зубів
Багато курців мають незадовільне стоматологічне здоров'я, оскільки паління має багато негативних наслідків, таких як неприємний запах з рота, поява темного нальоту на зубах, погіршення смаку і нюху. Паління сигарет приводить до зневоднювання тканин неба і щік, викликає рецесію (зниження рівня) ясен, і утворення на зубах липкої плівки, що сприяє фіксації зубного нальоту і швидкому розвиткові карієсу.
Крім того, курці найбільш піддані розвиткові онкологічних захворювань. Дослідження показали, що рак губи і порожнини рота в курців розвивається в чотири рази частіше, ніж у некурящих людей.
У кожній стоматологічній клініці може бути проведене дослідження на предмет наявності онкологічних захворювань. Стоматолог може оцінити стан Ваших зубів і ясно дати необхідні рекомендації. Крім того, стоматолог може порекомендувати, як можна позбутися від паління або направити в спеціалізовану клініку. Пасивне паління руйнує дитячі зуби
Паління батьків підвищує захворюваність карієсом серед дітей. До такого висновку прийшли вчені університету Рочестера, що проаналізували стан порожнини рота майже чотирьох тисяч дітей, повідомляє ВВС.
Доктор Ендрю Елайн (Andrew Aligne) звернув увагу на те, що карієс частіше зустрічається в дітей з бідних родин. При аналізі багатьох факторів, таких як вік, стать, місце проживання, частота відвідування стоматолога, харчування і рівень свинцю в крові, установлено, що саме паління батьків підвищує частоту руйнування зубів у дітей.
Вдихання тютюнового диму супроводжується усмоктуванням нікотину, що в організмі перетворюється в конятин. В обстежених дітей визначали рівень конятина в крові і зіставляли цей показник з поширеністю карієсу.
Серед усіх дітей 47 відсотків мали порожнини в молочних зубах і 26 відсотків - у постійних зубах. Пасивне паління сильніше впливало на молочні зуби. Учені пояснюють це тим, що маленькі діти більше часу проводять з курящими батьками.
Представник Британської асоціації стоматологів заявив, що для підтвердження отриманих даних потрібні додаткові дослідження. Відомо, що паління може викликати різні зміни в порожнині рота: від потемніння зубів до хвороб ясен і рака.

 
 

Цікаве

Загрузка...