WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Паління і здоров'я - Реферат

Паління і здоров'я - Реферат


Реферат на тему:
Паління і здоров'я
Зараз про шкоду паління ми знаємо досить багато. З'явився навіть термін: "хвороби, зв'язані з палінням". Паління помітне скорочує життя людини (від 3 до 8 років). Паління викликає склероз судин і стає одним з найважливіших факторів, що підвищують ризик інфаркту міокарда, інсульту, інсульту, захворювань артерій серцевого м'яза і мозку.
Не дивно, що в курящих різко підвищена частота захворювань дихальних шляхів - хронічного бронхіту й емфіземи - хворобливого розширення тканини легень. Ці хвороби щорічно убивають десятки тисяч і калічать ще більше число людей. Число випадків смерті від хронічного бронхіту й емфіземи серед курящих у 5 разів більше, ніж серед некурящих.
Рак
Тютюновий дьоготь - збіговисько канцерогенних речовин. Якщо регулярно змазувати їм шкіру тварин, то в 95% з них незабаром утворяться ракові пухлини. Оскільки тютюновий дьоготь попадає в дихальні шляхи людини, природно, що в значної частини курящих він також він також може викликати злоякісний ріст тканин. І дійсно, як показує статистика, 100 викурених сигарет дорівнюють року роботи з токсичними речовинами, здатними викликати рак, а протягом року в легені запеклого курця попадає біля кілограма (!) тютюнового дьогтю. Першопричиною раку легень у курящих може бути наявність у тютюновому дьогті одного з найбільш активних радіоелементів - полонію.
Існує яскравий паралелізм між споживанням тютюну і раком легень. Рак легень, що був на початку століття по частоті на останнім місці серед пухлинних захворювань, зайняв у чоловіків друге місце, уступаючи тільки ракові шлунка. Курці, що вживають більше однієї пачки сигарет у день, занедужують раком легень у 20 разів частіше, ніж некурящі.
Отже, самою грізною розплатою за паління виявляється рак легень. 90% усіх установлених випадків раку легень приходиться на частку курящих. Але небезпека паління не обмежується тільки злоякісною поразкою органів подиху. У хронічних курців уразливими для раку стають, крім легень, і інші органи і тканини: порожнина рота, ковтки і гортані, стравохід, підшлункова залоза, сечовий міхур, бруньки, шлунок.
Серцево-судинні захворювання
Серцево-судинні хвороби відіграють ведучу роль у захворюваності і смертності населення, особливо в розвитих країнах. Причини їхнього росту різні, але одним з найважливіших факторів є паління, що у зв'язку з цим називають фактором ризику. Це значить, що ризик занедужати і умерти від хвороби серця і судин (гіпертонія, стенокардія, інфаркт міокарда, інсульт) вище, якщо людина курить.
Нікотин у першій фазі своєї дії збуджує сосудоруховий і дихальний центри, у другій фазі, навпаки, гнітить них. Якщо прощупати пульс курящої людини, то можна помітити, що при першому затягуванні відбувається його уповільнення, а потім серце починає битися в прискореному ритмі. Одночасно з цим відбувається підвищення артеріального тиску, що обумовлено звуженням периферичних судин. До цього варто додати, що оксид вуглецю (II), що надходить із сигарет, підвищує зміст холестерину в крові і викликає розвиток атеросклерозу. У цілому паління впливає на серце: для курящу імовірність інфаркту удвічі вище, ніж для некурящого.
При коронарній хворобі страждає кровопостачання серця, а отже, доставка до нього кисню знижується. Оксид вуглецю (II) збільшує ситуацію, тому що перешкоджає переносові кисню з крові в тканині. Таким чином, вплив оксиду вуглецю (II) (а можливо, і вдихання нікотину) підвищує імовірність інфаркту міокарда в осіб з коронарною недостатністю. Систематичне надходження в організм оксиду вуглецю (II) сприяє розвиткові атеросклерозу, а також інших поразок судин, зокрема артерій ніг.
Гангрена ніг
Облітературний ендартерит - поразка кровоносних судин нижніх кінцівок. Вирішальну роль у його виникненні належить нікотинові. У вустах народу така патологія відзначена вираженням "ноги курця". Суть захворювання полягає в звуженні і зарощені просвіту артерії (облітерація), порушенні харчування тканин і їхньому омертвінні (гангрена).
У початковій стадії хвороба виявляється такими невизначеними симптомами, як мерзлякуватість ніг, збліднення шкіри, почуття оніміння в пальцях. Потім настає так називана перемежована кульгавість, що виникає через недостатнє кровопостачання ніг. Саме тоді вже чітко визначається відсутність биття пульсу на артерії, що проходить по тильній поверхні стопи від передньої частини гомілковостопного суглоба до великого пальця. При підніманні ноги через погане кровопостачання шкіра на стопі різко блідне, а при опусканні стає синюшної, що свідчить про недостатність венозного відтоку.
Більшість хірургів затверджують, що головною причиною цього захворювання є нікотин. Без припинення паління лікування не дає ніякого ефекту, а якщо кинути курити на ранній стадії захворювання, то можна сподіватися на його успішний результат.
Виразка
Для людини, що пристрастились до тютюну, викурити сигарету - усе рівно, що угамувати спрагу або пообідати. Запеклому курцеві обід покажеться неповним, якщо після їжі він не закурить. Хронічне отруєння нікотином викликає розлад діяльності вегетативної нервової системи, наслідком чого є порушення нормального функціонування шлунково-кишкового тракту.
Щораз після викуреної сигарети виникають симптоми гастриту: зменшується, а при визначеній дозі, навпаки, різко зростає рухова активність шлунка, гальмується продукція шлункового соку, унаслідок чого падає апетит. Міняється і кислотність шлункового соку. Саме тому курящі вважають, що тютюн утамовує почуття голоду.
Усі ці гастричні явища спричиняють спазматичне скорочення м'язових шарів стінки

 
 

Цікаве

Загрузка...