WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Що можна собі навіяти - Реферат

Що можна собі навіяти - Реферат

спокою.
І зовсім добре вміти обходитися тільки двома формулами: першою - "Я розслаблююся і заспокоююся" і слідом за нею відразу переходити до останньої - "Стан глибокого спокою". На цей варіант потрібно не більше однієї хвилини, а при дуже високій тренованості 10-15 секунд. Такого ступеня тренованості,якщо займатися психом'язовим тренуванням щодня по декілька разів на день, можна досягти через 5-6 тижнів. Заспокоювати себе, знімати надмірну напругу, що виникла в нервово-психічній сфері, - надзвичайно важливе вміння в наш непростий час, для якого характерне поширення цілого ряду так званих психогенних захворювань. У цю групу входять, зокрема, гіпертонічна хвороба, стенокардія, інфаркт міокарда, виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки, екзема і ряд інших, що починаються після перенапруги психіки.
- Силу самонавіяння можна використовувати в найрізноманітніших цілях. Наприклад, для того, щоб підштовхнути себе до систематичних занять фізичною культурою, для швидкого відновлення сил, попередження перевтоми, створення гарного настрою, для мобілізації перед важкою роботою і т. д.
Важливо, щоб протягом дня ви розумно і рівномірно чергували періоди напруги і розслаблення. Якщо хтось тривалий час в одній позі сидить на заняттях у школі чи за письмовим столом удома і займається розумовою діяльністю, то він мимоволі відчуває "руховий голод". У нього виникає потреба у фізичній активності, йому хочеться побігати, пострибати, повеселитися, посміятися, пожартувати. А після того, як він досхочу набігається і награється, накатається на велосипеді й поганяє м'яч, йому, природно, хочеться відпочити.
Тоді потрібно лягти на підлогу на килимок, але тільки не на диван, не на ліжко і не в крісло. Зніміть взуття, витягніть ремінь зі
штанів. Розтягніться на підлозі, не підкладаючи під голову подушку. Потилиця і лопатки повинні бути притиснуті до підлоги, рот злегка відкритий. Очі заплющте. Руки, не напружуючи, покладіть уздовж тулуба долонями вгору. Спина всією своєю поверхнею притиснута до підлоги, тільки в області попереку між тілом і підлогою залишається зазор завтовшки приблизно в палець. Ноги випряміть не напружуючи, ступні вільно розкинуті в боки. Перевірте свої відчуття. При розслабленні не повинне бути почуття незручності. Якщо у вас у якій-небудь частині тіла виникають не-приємні відчуття, трохи змініть положення тіла, щоб позбутися цих відчуттів. Якщо ви, наприклад, відчуваєте легкий біль у попереку, то можете злегка зігнути коліна і поставити ступні на підлогу. І от тепер настають чудові хвилини, коли ви можете заглибитися у свої думки, подумати тільки про себе. Ви можете повністю зануритися думками всередину себе, стати на час надегоїстом!
Сторонні думки відходять. Щоб уникнути сторонніх думок, слід зосередиться на своєму тілі. Думкою помандруйте по своєму тілу. Почніть із правої ноги. Проникніть думкою всередину, звільніть від напруги кожен м'яз. Приємний теплий вітерець овіває кожен палець ноги. В уяві обхопіть щиколотку, пестливим рухом думкою проведіть по гомілці й литці. Переведіть увагу на коліно, м'язи правої ноги від коліна до стегна стають теплими та розслаблюються. Тепер ваша права нога зовсім млява і розслаблена; це відчувається по всій її довжині.
Тепер переведіть свою увагу на ліву ногу. У такий же спосіб досягніть повного розслаблення лівої ноги. Після цього-зніміть м'язову напругу із сідниць і стегон. Нехай у вас виникне відчуття, що спина ніби з'єднується з поверхнею, на якій ви лежите. Розслаблено м'язи черевного преса. Живіт "западає" у черевну порожнину. Дихання легке і вільне. Ви зовсім спокійні. Серце б'ється спокійно й ритмічно.
Пальці рук ніби збільшуються в розмірах. .У подушечках пальців ви відчуваєте биття пульсу. Розслаблюються кисті рук. Руки безвольно лежать на підлозі, ви не відчуваєте їх.
Розслаблюються м'язи плечового пояса і шиї. Обличчя овіває хвиля теплого повітря. Повіки стають важкими. На обличчі з'являється вираз сонного.
Вами опановує спокій. Ви відпочиваєте. Кожна клітина вашого тіла наповнюється здоров'ям і новою силою. Ви відчуваєте легкість у всім тілі. Ви не відчуваєте свого тіла.
Дихаєте вільно і глибоко. Серце б'ється повільно і ритмічно. Вас охоплює приємна знемога. Ваше тіло таке тепле і легке, здається, що воно так і летить у повітрі.
Розслабитися в положенні лежачи не так просто, як це описано. Спочатку не все у вас буде виходити, як і з усім новим, чим ви опановуєте. Думки будуть перескакувати з одного на інше, ви будете відволікатися на міркування про що-небудь стороннє. Тіло не буде вас слухатися.
Але з кожною новою спробою ви будете просуватися вперед. Щоразу ви зможете розслаблюватися краще і швидше досягати цього стану. Приблизно через три тижні (якщо ви тренувалися щодня), варто вам тільки розтягтися на підлозі (по можливості завжди на тому самому місці!) і заплющити очі, як ви відразу ж "забудете" про своє тіло. Якщо ви схвильовані чи ображені, то будете повільніше входити в стан розслаблення.
Якщо ж вам доводиться примушувати себе, якщо ви змушуєте себе будь-що-будь розслабитися, то у вас узагалі нічого не вийде, тому що зняти м'язове напруження зусиллям волі неможливо. Виявіть терпіння!
Стан розслаблення і чудове відчуття легкості тіла обов'язково виникнуть. Можливо, ви при цьому навіть задрімаєте, це буде ознакою того, що ваші м'язи розслаблені.
Стан дрімоти чи короткочасний сон (протягом 15-20 хвилин) після обіду або після занять спортом чудово освіжають. Іншу частину дня ви будете бадьорі й енергійні.
Для того щоб не заснути глибоко і не проспати довго (для цього все-таки існує ніч!), перед тим, як зосередити увагу на окремих частинах свого тіла і повністю розслабитися, скажіть собі: "Через 20 хвилин я прокинуся бадьорим і повним сил!" Запрограмувавши в такий спосіб свою підсвідомість, ви неодмінно прокинетеся через 20 хвилин. Ця звичка формується дуже швидко.
Ну, а тепер ще про одну важливу частину процесу розслаблення, про яку, на жаль, часто забувають, про вихід з розслаблення, що означає включення волі. Ніколи не зневажайте цим важливим етапом! Зробіть глибокий вдих і видих. Поворухніть пальцями рук і ніг. Стисніть руки в кулаки. Зігніть руки в ліктях і підніміть їх над головою. Добре потягніться всім тілом. Енергійно відтягніть носки ніг, потім потягніть їх на себе, стисніть сідниці, втягніть живіт, потім розслабтеся.
Потягніться ще раз, прогніться, викличте в себе позіхання, голосно фиркніть (уявіть себе кішкою!). Не кваптеся. Голосно і весело вимовте: "Я радію, тому що живу!"
Ніколи не підхоплюйтеся ривком!
Як ретельно ви розслаблювали тіло, також ретельно ви повинні привести його в попередній "робочий" стан і відновити кровообіг.
Піднімайтеся спокійно і не поспішаючи. Ще раз з насолодою позіхніть і потягніться. Ви почуваєте себе немов заново народженим.

 
 

Цікаве

Загрузка...