WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Чим ми відрізняємося від тварин? - Реферат

Чим ми відрізняємося від тварин? - Реферат

фіксувати в основному насильство фізичне. Але є й інші види насильства. Коли, наприклад, батьки шляхом погроз змушують дитину їсти манну кашу - вони чинять не що інше, як психологічне насильство, що, як правило, супроводжується й енергетичним насильством, тобто роздратуванням, усвідомленням власної сили над безсиллям дитини. Усвідомленість - один зі шляхів виявлення проявів на-сильства в себе і відмова від цих проявів, що, звичайно ж, дуже і дуже непросто.
6. Обов'язок нести відповідальність. Про відповідальність людини ми вже сказали вище. Тут можна лише додати, що відповідальність аж ніяк не означає прихильності до чого-небудь, а, навпаки, як це не дивно, приводить до більшого ступеня волі - "відповідальність і є воля, чим більше рішень ти змушений сам приймати, тим більше відчуваєш волю вибору" (Т. Уайлдер).
7. Обов'язок духовного розвитку. Звичайно під духовністю людини розуміють "наповненість людської душі високими почуттями, бажаннями, прагненнями (такими як доброта, любов до людей, порядність) у поєднанні з високою культурою ставлення до людей, поводження в суспільстві, а також із широтою внутрішнього кругозору". До цього можна додати і прагнення змінити себе на краще, пізнання себе і навколишнього світу.
Якщо говорити про відмінності людини від тварини, то, насамперед, людина виконує свої обов'язки і використовує свої права. У противному разі ставиться під сумнів можливість особистого еволюціонування людини.
Звідки береться поганий настрій?
Іноді ми стаємо жертвами поганого настрою, хоча при цьому вдома все чудово, у школі-досить успішно, із друзями -чудово... У чому причина того, що на досить необразливі слова ми реагуємо з роздратуванням чи замикаємося, стаємо нетовариськими або розмовляємо на підвищених тонах, поки не зійдемо на лемент, стаємо примхливими, як діти. Деякі намагаються проаналізувати ситуацію, прорахувати той момент, що вплинув на "псування" настрою, але цей стомлюючий аналіз лише збільшує і так несолодке станови ще. Так що ж спровокувало поганий настрій? Спробуємо розібратися?
Слід зауважити, що медицина ще точно не знає, що потрібно людині для того, щоб у неї був гарний настрій постійно. Напевно, це і повинно залишитися непізнаним, тому що людина-істота незвичайна, здатна переживати, засмучуватися, перемагати і програвати, страждати і закохуватися. Якщо позбавити її негативних емоцій і почуттів, вона вже не буде тією людиною, якою створила її природа, вона стане більш емоційно бляклою.
Поганий і гарний настрій звичайно залежать від особистої оцінки людиною реальності й очікуваного. Коли реальність розходиться з очікуваним, поганий настрій відразу охоплює нас. Як тільки реальність збігається з чеканням - настрій відмінний, хочеться співати й танцювати.
Потрібно усвідомлювати, що відсутність одних емоцій означає наявність інших. При гарному настрої присутні позитивні емоції, при поганому-негативні. Виходить, при поганому настрої потрібно знайти спосіб "витравити" негативні емоції позитивними, повернути обличчю посмішку, а очам сяяння.
Коли-небудь ви чули, що сміх продовжує тривалість життя? І це не просто розмови, це правда. Дія сміху має тривалий оздоровчий характер. Сміх знижує кров'яний тиск і частоту серцевих скорочень, полегшує головний біль, поліпшує настрій. Тому краще позбутися поганого настрою за допомогою сміху. Але не так-то легко це зробити. Дратівливість, збудливість, сльози на очах, небажання спілкуватися - усе це не хоче "роз-мінюватися" на сміх. Навіть якщо ми намагаємося взяти себе в руки І бути поблажливішими, контролювати свої слова, через силу посміхатися, все одно поганий настрій не піддається на подібні вмовляння. Тоді залишається одне - шукати причину. Причиною може бути страх, туга, сум, заздрість чи ненависть, малодушність, образа й ін.
Причиною поганого настрою може бути довгоочікувана зустріч, яка щойно не відбулася, чи безсонна ніч, голод чи незначна домашня сварка. Аналізуючи свої почуття, потрібно охоплювати не тільки сьогоднішній день, але і вчорашній, і попередні. Так, наприклад, дитина, що росла під постійні "оплески" батьків, які пророчили їй велике майбутнє, подорослішавши, раптом зіштовхнувшись з однією проблемою, не змогла перебороти її, наштовхнулася на іншу проблему - злякалася, із третьою не владнав. Завищена самооцінка і надмірні претензії залишаються в ній, але поступово вона стає злою на {Навколишніх, які "заважають" їй жити, на підступність заздрісників і ситуації, що не дозволяють їй самореалізуватись. Усе частіше й частіше в ній виникає дратівливість, вона стає різкою і грубою, поганий настрій стає її постійним супутником. У такому випадку людина навіть може не підозрювати, що причина криється саме в ній, але для неї винуватими в її невдачах і житті, яке не склалося, буде оточення. Який вихід? Цій людині варто подивитися на своє життя, роботу і творчість інакше, знайти собі заняття (гідне!) під силу, і її поганий настрій як рукою зніме. Моральне задоволення принесе їй тільки та діяльність, що зможе давати очікувані результати.
Сучасне життя несе людям безліч стресів. Скажений ритм життя, надпотужний потік інформації, відірваність від природи, малорухомість, необхідність спілкування з великою кількістю людей, страх не встигнути чогось зробити, кудись вчасно потрапити і багато чого іншого - причини поганого настрою і стресів.
Сучасні підлітки піддаються стресам нарівні з дорослими. Відмінність - вони не можуть усвідомити виникнення поганого настрою і сумують ще більше через те, що не можуть опанувати свої емоції. У результаті підліток замикається, не ділиться своїми внутрішніми проблемами з друзями і батьками, ізолювавшись від зовнішніх подразників, підліток не вирішує ту проблему, у яку потрапив, а заплутується ще більше. У цьому випадку йому необхідна допомога з боку оточення.
Поганий настрій приносить чимало смутку як "хазяїну", так і навколишнім. Якщо негативні емоції стали відвідувати вас усе частіше й частіше, вам необхідно, по-перше, з'ясувати причину, що викликала їх, по-друге, вивчити свої психічні особливості. Друге - обов'язкова умова для кожного! Психічне здоров'я - один із проявів здоров'я. Кожний повинен учитися створювати власний душевний комфорт, уважно стежити за ним і, при необхідності, керувати ним. Подібна внутрішня робота - чудовий помічник у житті, у спілкуванні й поведінці.
Кожний повинен виробити свою зброю проти поганого настрою. Насамперед, потрібно навчитися гідно зустрічати життєві негаразди, бути готовим до них. Необхідно оточити себе друзями, налагодити стосунки в сім'ї, щоб уважку хвилину вам була надана підтримка і допомога.
Не можна відмовлятися і від активного способу життя. Рух, ігри, прогулянки на свіжому повітрі відволікають від тимчасових неприємностей. Згадуйте кращі моменти в житті, спробуйте знову пережити їх. Візьміть у руки улюблену книгу, послухайте улюблену музику.
Учіться визначати стиль своєї роботи, не беріться за неї, поки не вивчите всі нюанси і "підводні течії", розумно розподіляйте свої сили. Керуйте своїми почуттями, контролюйте свою поведінку. Пропускайте "дрібниці", які дратують вас, не зациклюйтесь на них, йдіть далі, учіться бачити головне, добре і світле. На вашому життєвому шляху будуть радості, а негоди іноді будуть здаватися катастрофічними і непоправними, але вміння контролювати свої емоції і ситуацію завжди допоможуть вам.

 
 

Цікаве

Загрузка...