WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Характери за Теофрасгом - Реферат

Характери за Теофрасгом - Реферат


РАФЕРАТ
на тему:
Характери за Теофрасгом
Поговорити з розумною людиною не тільки цікаво, але і корисно.
Сьогодні ваш співрозмовник-Теофраст, античний філософ, що жив наприкінці IV-у першій половині III століття до н.е. Найвідоміший із творів, що принесли йому славу у віках і дійшли до нас, трактат Теофраста за назвою "Характери".
Характер - грецьке слово, походить від дієслова "дряпати, писати" (писати на камені, дереві чи міді). Спочатку воно означало інструмент, яким ставили штамп чи клеймо. Потім сам відбиток і штамп.
Поступово образ штампа став використовуватися стосовно людини. Такими, наділеними типовими рисами, і побачив свого сучасника Теофраст, що склав мозаїку з прикладів людських недоліків.
Марнослів'я
Це пристрасть до надокучливо довгих і необдуманих промов. Марнослов-от яка людина.
Сідаючи поруч з незнайомцем, він приймається розхвалювати власну дружину. Потім розповідає, який сон приснився йому сьогодні вночі, потім докладно перелічує страви, що їв за обідом. Далі - більше. Він заводить мову про те, що люди нині стали набагато гірші за колишніх і як багато понаїхало іноземців. І якщо терпіти його марнослів'я, то він так і не залишить слухача в спокої.
Безсовісність
Це нехтування доброю славою заради ганебної користі. Безсовісна -от яка людина.
Спершу вона йде до того, кого встигла вже раз обібрати, і позичає в нього гроші. Коли йде купувати їжу, нагадує м'яснику, що колись зробила йому послугу. У чужий дім приходить позичити ячменю, а іноді й соломи, так ще змушує господаря все це приносити собі. У лазні може підійти до мідного казана з гарячою водою і всю воду вилити на себе, не залишивши іншим. А виходячи, сказати лазебнику: "Нічого ти з мене не одержиш!".
Безтактовність
Це невміння вибрати вдалий момент у спілкуванні, у результаті чого заподіюється неприємність людям. Безтактна-от яка людина.
На зборах, коли всі вже знають і розуміють суть справи, він встає і починає розповідати все спочатку. Людину, яка тільки-но прийшла додому втомлена, він запрошує на прогулянку. Коли має виступати свідком, приходить до суду вже після закінчення справи. До зайнятої людини приходить за порадою, а до своєї коханої уривається в будинок з юрбою бражників, коли та лежить у лихоманці.
Скнарість
Це дріб'язкове користолюбство. Скнара - от яка людина.
Ще до закінчення місячного терміну він вимагає сплати відсотків, живучи поряд із боржником. За обідом у складчину він рахує, хто скільки випив кубків. Якщо випустить тільки його жінка мідяк, готовий відсунути все начиння, ліжка та скрині в будинку й обшарити всю підлогу. Якщо піде на ринок за покупками, то повертається, нічого не купивши. І взагалі, у таких людей іржавіють ключі до скринь з грошима.
Брутальність
Це різкість у поведінці, що виявляється в мовленні. Грубіян- от яка людина.
На питання: "Де такий-то?", відповідає - "Залиши мене в спокої". На вітання не відповідає. Людям, які з поваги посилають йому подарунки до свят, говорить, що зовсім, мовляв, не має необхідності ні в яких подарунках. Не приймає вибачень, якщо перехожий ненавмисно штовхне, зачепить чи наступить йому на ногу. Спіткнувшись на вулиці об камінь, готовий і цей камінь обсипати прокльонами. Здатний зневажати навіть молитвою до бога.
Недовірливість
Це схильність підозрювати всіх у нечесності. Недовірлива-от яка людина.
У боржників вимагає відсотки при свідках, щоб вони не могли відмовитися. Свій плащ скоріше віддасть у чищення нетому сукновалу, який найкраще виконає роботу, а тому, котрий виставить певного поручителя. Лежачи в постелі, запитує дружину, чи зачинила вона на великий засув двері в двір, і навіть якщо дружина підтвердить це, підхоплюється, щоб перевірити, і тільки після цього ледь засинає. Така людина постійно перераховує свої гроші.
Підлолюбство
Це пристрасть до пороку. Підлолюбець - от яка людина. Говорячи про чесних людей, скаже, що немає чесних людей у природі, усі однакові, так ще в докір поставить людині те, що вона вважається чесною. Негідника ж називає людиною, вільною від забобонів. Він уміє також бути покровителем негідників, надавати їм підтримку в судах із всяких темних справ, і в суді зав-жди готовий і слова сторін перетлумачити в несприятливому для них значенні.
Зарозумілість
Це презирство до всіх інших людей, крім себе. Зарозуміла- от яка людина.
Відвідувачу, що поспішає, говорить, що той може з ним зустрітися після обіду на прогулянці. Зробивши людині послугу, велить добре запам'ятати це. Обраний на державну посаду, відмовляється, клятвено завіряючи, що йому ніколи. Із зустрічними на вулицях не розмовляє, але йде, дивлячись собі під ноги чи навпаки, високо піднявши голову.
Підлокорисливість
Це прагнення до ганебної користі. Підлокорислива - от яка людина.
Приймаючи гостей, не подає на стіл досить хліба. Якщо продає вино, то навіть приятелю намагається всучити розведене водою. Довідавшись, що його приятель має намір купити яку-небудь річ, поспішає купити її сам, щоб перепродати йому. Якщо хто-небудь із приятелів одружується чи одружує дочку, навмисне перед цим виїде на якийсь час з міста, щоб не підносити весільного подарунка. І в знайомих позичає такі речі, яких не будуть вимагати назад і навіть відмовляться прийняти, якщо він їх і запропонує повернути.
Буркотливість
Це невдоволення всім, що тобі пропонують. Буркун -от яка людина.
Трапиться йому знайти на дорозі гаманець, він говорить: "А от скарб-то я ще ніколи не знаходив!" Якщо трапиться

 
 

Цікаве

Загрузка...