WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Самонавіяння - Реферат

Самонавіяння - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Самонавіяння
Самонавіяння - це впровадження думки нами самими в наське самих. Формули самонавіяння вимовляються ніби мимохідь, без яких-небудь зусиль. Краще вимовляти формули самонавіяння, перебуваючи у розслабленому стані. Чим більше розслаблення організму, тим податливішим стає підсвідомість для цільових настанов. Установки підсвідомості можуть бути виражені у вигляді слів чи уявлень. Одночасне використання словесних формул і відповідних їм уявлень підсилює самонавіяння. При складанні формул самонавіяння варто враховувати:
1. Формули самонавіяння повинні бути стверджувальними. У них не повинна міститися частка "не". Це пояснюється тим, що сила слів, застосовуваних у самонавіянні, може перемогти силу пастки "не". Наприклад, у фразі "я не боюся" слово "боюся" може виявитися сильнішим за частку "не", і ефект від формули буде протилежним очікуваному. У такій ситуації краще сказати: "я сміливий" або що-небудь подібне.
2. Іноді й занадто стверджувальне звучання формули може Викликати внутрішній протест. У такому випадку формулу самонавіяння необхідно зм'якшити. Наприклад, замість: "Я дуже впевнений у собі", можна застосувати "Я есе впевненіший і впевненіший у собі".
3. Слова, які використовуються у формулах самонавіяння, повинні бути ясними, легкими для сприйняття і, по можливості, короткими. Можна із впевненістю сказати, що формула "Я з кожним днем стаю все більш трансцендентним" підсвідомістю сприйнята не буде.
4. Самі формули також не повинні бути занадто довгими і заплутаними.
Приблизна техніка проведення самонавіяння
Щоранку, прокинувшись, і щовечора перед тим, як заснути, слід, закривши очі й не намагаючись зосередити увагу на тім, що говориш, вимовити бездумно 20-30 разів формулу самонавіяння. Наприклад: "З кожним днем, кожної години, кожної хвилини я стаю все впевненішим і впевненішим. Мій страх поступово зникає".
Наприкінці завжди додавати універсальну формулу самонавіяння: "Мені з кожним днем стає все краще і краще у всіх планах". Вимовляти всі ці формули потрібно без найменшого напруження свідомості. Вимовляти потрібно монотонно і без емоційних сплесків. Таким шляхом формули через органи слуху проникають механічно в наше несвідоме "я" і, проникнувши туди, негайно роблять відповідну дію.
Один з найважливіших факторів, Ідо сприяють успіху того чи іншого починання,-впевненість у своїх силах. Звичайно, використовуючи наведені нижче методи, успіху в зміні себе може досягти і невпевнена у собі людина, але, по-перше, ймовірність цього менша; по-друге, у будь-якому випадку ефективність зміни себе в людини, яка вірить у свої сили, буде набагато вищою.
Наведені нижче формули самонавіяння допоможуть підсилити впевненість у силах тим, у кого вона вже наявна, і розвинути її тим, у кого її немає.
Формули самонавіяння
для розвитку впевненості в собі
"Я зовсім спокійний, впевнений у собі та вільний. Моє дихання рівне і спокійне. Я повністю розслаблений і готовий сприймати самонавіяння з кожним днем, годиною, хвилиною я почуваю себе все краше і краще у всьому.
З кожним днем, годиною, хвилиною я стаю все впевненішим І впевненішим у своїх силах.
Я вірю в себе й у свої воістину безмежні можливості.
Висловлювання - важко, неможливо, я не в змозі, це вище мооїх сил - зникають з моєї мови.
Моїми виразами стають слова: це легко, я можу, це складно, але я спробую і зроблю.
У будь-якій ситуації, у будь-якій обстановці я залишаюся впевненим у собі та своїх силах". І Віра в себе припускає і передбачає, що цілком можливі й вали, відступи, невдачі - вони не повинні ні в якому разі позбавити впевненості в собі, віри в себе. Не поспішайте. Дайте час. Не вимагайте від себе відразу ж якихось досягнень. Не прив'язуйтеся до результату і результат буде (звичайно, якщо будуть дії для його досягнення).
Формули самонавіяння можна використовувати і для того, щоб це хвилюватися і для того, щоб "зняти" вже розвинене хвилювання. Нижче пропонуються приблизні варіанти формул.
Формули самонавіяння для вироблення спокою
1-й варіант
"Я охоплюю своєю увагою весь організм, всі органи і системи, усі клітини тіла (подумки пройти по всьому тілу). Я стаю спокійнішим і спокійнішим. Я скрізь і завжди в будь-якій обстановці спокійний".
2-й варіант
"Я зовсім спокійний, впевнений у собі та вільний.
Моє дихання рівне й спокійне.
Я повністю розслаблений і готовий сприймати самонавіяння.
З кожним днем, годиною, хвилиною я почуваю себе все краще і краще у всьому.
Я впевнений у собі й у своїх можливостях, я здатний бути спокійним у будь-якій обстановці.
З кожним днем, годиною, хвилиною я стаю спокійнішим і спокійнішим.
Я спокійний скрізь і завжди, у будь-якій обстановці я залишаюся спокійним".
Формула самонавіяння для заспокоєння
1-й варіант
"Я охоплюю своєю увагою весь організм, всі органи та системи, усі клітини тіла (подумки пройти по всьому тілу). Я заспокоююся, хвилювання минає. Я заспокоївся, хвилювання пройшло, я повністю спокійний".
2-й варіант
"Я зовсім спокійний, впевнений у собі та вільний.
Моє дихання рівне й спокійне.
Я повністю розслаблений і готовий сприймати самонавіяння.
З кожним днем, годиною, хвилиною я почуваю себе все краще і краще у всьому.
Я впевнений у собі й у своїх можливостях, я здатний перебороти хвилювання і заспокоїтися.
З кожною миттю, з кожним вдихом і видихом я стаю спокійнішим, хвилювання минає.
Я заспокоююся, я стаю зовсім спокійним.
Я зовсім спокійний".
Дихальні вправи
1. Заспокійливе дихання сидячи, повільно вдихнути гармонійно повним дихання, уявляючи, як свіже повітря наповнює легені. Затримати дихання на рахунок 1 - 2. Повільно видихнути через рот вузьким струменем, розслаблюючи м'язи, і під час уявляти, що подовжене дихання діє заспокійливо. Повторити 2-6 разів.
2. Дихання "за колом"
Подовжений вдих йде ніби з лівого боку тіла (від великого пальця лівої ноги вгору, ніби по кістках ноги і до голови), а малий видих - з правого боку тіла, починаючи з голови, вниз по правій нозі до великого пальця правої ноги. У стресових ситуаціях люди, як правило, дихають часто і поверхово, тому в таких випадках, перш ніж приступати до дихання "за злом", слід кілька разів виконати такі завдання (протягом 2- хвилин): зручно сидячи біля столу, прощупати пульс і запам'ятати його ритм. Потім спробувати дихати так: вдих на удари пульсу, видих також на 4 удари, після видиху не дихати поки приємно. Ця підготовча вправа у всіх випадках, якщо засвоюється поступово і без проблем, погодить процес дихання і роботи серця.
Як виконувати дихання "за колом"? Заплющте очі, щоб не було зайвих подразників. Дихайте з закритим ротом через дві ніздрі. Образно уявіть, що вдих і видих робите ніби через точку між бровами. Потім подихайте, подумки рахуючи, 1, 2, 3, 4 - вдих і на 1, 2, 3, 4 - видих. При цьому образно уявіть, що вдих робите по хребту вгору, авидих від брів униз пупка.
А тепер вдихніть (із заплющеними очима) повільно і без· сумно, ніби від великого пальця лівої ноги вгору до брів, і дихніть, ніби від брів униз по правому боці тіла до пальців до правої ноги. Так дихайте 6 - 10 разів. Потім зверніть увагу видих. Ви відчуєте, що під час видиху додатково розслабляються м'язи рук, шиї, тулуба і ніг.

 
 

Цікаве

Загрузка...