WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Розпорядок дня школяра - Реферат

Розпорядок дня школяра - Реферат

загальне нездужання, головний біль свідчать про перевтому.
Крім того, у неділю можна піти в кіно, у театр чи музей, побувати на святковому заході в школі, почитати цікаву книгу. Знайдуться справи і вдома по господарству.
У квітні всі годинники переводять на годину вперед, а в жовтні - знову на годину назад. Деякі батьки турбуються: чи не позначиться на здоров'ї дітей порушення звичного ритму життя? У цьому випадку - ні. Біологічні ритми пластичні й здатні швидко прилаштовуватися до зовнішніх умов. До зрушення часу менше ніж на 2 години організм пристосовується легко. Особливо швидко звикають діти. У цей період рекомендується розвантажувати другу половину дня від емоційних навантажень, готуючи організм до більш раннього засинання.
Не менш важливий процес раннього пробудження. Воно також повинно проходити у звичній обстановці: дзвінок будильника, спокійна музика, що супроводжує ранкову фізичну зарядку, розсунуті на вікнах штори, які пропускають у кімнату сонячне проміння... У школярів звикання до нового розпорядку дня триває не більше 1-2 днів.
У літні канікули, щоб добре відпочити та набратися сил для подальшого навчання, школяреві також необхідний правильний режим дня. Загальна схема розпорядку дня в цей період не повинна різко відрізнятися від такої ж під час навчального року:
7.00-7.30
7.30-9.00
9.00-13.00
13.00-14.00
14.00-16.00
16.00-19.30
19.30-20.00
підйом;
зарядка, ранковий туалет, сніданок;
перебування на свіжому повітрі;
обід;
пообідній сон чи спокійний відпочинок;
прогулянки, ігри на повітрі;
вечеря.
Після вечері можна почитати книгу або подивитися телевізійну передачу, впорядкувати одяг, взуття.
21.30-21.50 - вечірній туалет; 22.00 - відхід до сну.
Це приблизна схема, від якої, безумовно, можуть бути незначні відступи, але головним, як і раніше, залишається виконання основних елементів розпорядку дня.
2. Учися вчитися
Важливою складовою частиною психічного й інтелектуального здоров'я є уміння концентрувати свою увагу й правильно розраховувати час. Людина, що не вміє керувати своїм часом, на кожну справу затрачає набагато більше зусиль, ніж це необхідно, втомлюється сильніше за інших, більш організованих людей, у неї слабшає зір, порушується нервова система, не тренується належним чином пам'ять.
Ви неуважні, ледачі й через ці якості занадто довго виконуєте домашні завдання? Поставте секундомір на три хвилини. Тепер пишіть, рахуйте, учіть, намагаючись ні на секунду не відволікатися від справи. Зосередьте свою увагу на тому, що ви виконуєте. Це вимагає великої напруги сил і викликає втому. Тому, коли годинник продзвенить, зробіть "робочу перерву". Відхиліться назад, відкладіть ручку чи олівець, пор' хайте пальцями. Розслабтеся. Перевірте те, що ви написали. Якщо зроблене вас задовольняє, продовжіть роботу. Якщо ви незадоволені тим, що зробили (написали брудно, з помилками, з великою кількістю виправлень), переробіть роботу. Поставте секундомір. Знову, максимально зосередившись, працюйте три хвилини. Через кілька днів, коли трьох хвилин для зосередженої роботи вам буде мало, збільшуйте час роботи до чотирьох хвилин.
Цього проміжку часу для зосередженої роботи дотримуйтесь доти, поки він вам знову не видасться занадто коротким. Тоді продовжіть його до п'яти хвилин і в тім же порядку продовжуйте працювати, поступово збільшуючи час "робочого циклу". Завдяки цьому ви будете ставати все уважнішими. Робота із секундоміром не тільки цікава й приваблива, її ре-зультати доводять, як швидко головний мозок може навчитися підкорятися вашим наказам.
Напрям думок теж буває хворобливим і здоровим. Є навіть такі терміни: "саногенне" мислення (воно робить людину здоровою і радісною) і "патогенне" мислення (воно спричиняє занепад сил і викликає хвороби). Усі знають приказку: "У здоровому тілі-здоровий дух". Правильним є і зворотне припущення: "Здоровий дух допомагає і тілу бути здоровим".
От, наприклад, під час виконання тих же домашніх завдань. Ви вже встигли зрозуміти, що увага залежить від вашого настрою. Якщо у вас на душі камінь лежить, то тут вже не до зосередженої роботи. Настрій потрібно злегка підняти. Напишіть великими буквами на великому аркуші паперу такі пропозиції: "Я-здатний (здатна)!", "Я хочу багато знати!", "Я буду багато знати!", "Я з усім впораюся!", "Мені подобається вчитися!". Прикріпіть написане кнопками над своїм столом на рівні очей. Щоразу, коли на плакат буде падати ваш погляд, голосно читайте написані на ньому рядки.
Звичайно, ці формули самонавіювання подіють не відразу. Особливо, якщо ви ненавидите школу! Але ваша підсвідомість прийме повторювану інформацію як наказ до дії.
За будь-яку справу беріться, будучи твердо впевненим, що ви з нею впораєтеся. Невпевненість у своїх силах підточує волю, знижує ймовірність успіху.
Прекрасним прийомом, що підвищує увагу, є міркування вголос. Коли ви вирішуєте задачу, виконуєте вправу, обговорюйте кожну свою наступну дію, обговорюйте із самим собою хід думок, намагаючись сформулювати вголос кожен крок. Тільки не треба соромитися таких міркувань із самим собою. У такий спосіб працюють багато вчених. Ми говоримо повільніше, ніж думаємо, завдяки цьому вдається виконати завдання більш ретельно і точно. Випереджаючи дію словами, ви краще зосереджуєте свою увагу і до того ж, як не дивно, заощаджуєте час. Багато розумних людей працюють хоч і ефективно, але недбало. Час, який вам був би потрібний для виправлення помилок, допущених через неуважність, ви можете використовувати на яке-небудь інше, цікаве для вас заняття.
Міркувати вголос починайте відразу, як тільки сядете за робочий стіл:
* Яке завдання для мене сьогодні найважливіше?
* До якого часу я повинен зробити цю роботу?
* Що я повинен зробити?
* Як я повинен це зробити?
* Що мені для цього потрібно?
* Чого мені ще не вистачає?
Ви обов'язково зверніть увагу на те, що ці питання допомагають вам раціонально організувати свою роботу протягом двох намічених годин. І взагалі питання - це основа розумової праці.
Під дією питань головний мозок починає працювати швидше. Іноді його порівнюють з комп'ютером, є навіть таке висловлювання - "електронний мозок". Однак цей вираз виправданий тільки тоді, коли мова йде про нагромадження та виклик інформації. Насправді ж наш головний мозок набагато перевершує найбільш досконалий комп'ютер. Адже завдяки йому ми можемо не тільки вирішувати задачі, але й фантазувати, мріяти, робити відкриття, створюватиобрази та уявлення - це всі ті види діяльності, на які комп'ютер не здатний. Наш мозок поступається комп'ютеру тільки у двох параметрах: по-перше, у нього не настільки швидка реакція, і, по-друге, він має властивість працювати все гірше і гірше, якщо його не примушувати постійно напружуватися.
Перший недолік не настільки істотний.
А от другий-дуже серйозний. Але його можна позбутися, потрібно тільки постійно завантажувати свій мозок роботою, давати йому їжу для міркувань, а такою їжею служать у першу чергу питання. Питання мобілізують клітини сірої речовини і витягують із пам'яті вивчене, почуте, побачене й пережите.
"Під лежачий камінь вода не тече!" - ця стара приказка особливо влучно відбиває особливості роботи мозку. Тому максимально використовуйте можливості свого мозку, змушуйте його трудитися. Якщо хтось надає перевагу тупому спогляданню

 
 

Цікаве

Загрузка...