WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Органи чуттів. Органи зору - Реферат

Органи чуттів. Органи зору - Реферат

разів.
4. Ще одна вправа, що виконується стоячи. Відвести руку в правий бік, повільно переміщати палець напівзігнутої руки вліво і, не рухаючи головою, стежити очима за пальцем, потім повільно пересувати палець напівзігнутої руки вправо, стежачи за ним очима. Повторити 10-12 разів.
Звичайно, на уроках усі ці вправи виконувати неможливо. Але Є і більш прості.
1. Після 25-30 хвилин від початку уроку школярам рекомендується швидко поморгати очима протягом 20-30 секунд, потім закрити очі й посидіти спокійно хвилинку, відкинувшись, на спинку парти.
2. Корисно подивитися вдалину, на небо. Недовго, протягом t80-30 секунд.
3. Подивитися прямо вперед. Не повертаючи голови, перевести погляд праворуч і зберегти таке положення, рахуючи про себе до 3. Повторити, переводячи очі вниз, ліворуч і вгору. Не рабувати, що голову повертати не можна. Відпочивши недовго, Повторити той же рух у зворотному напрямку ліворуч, униз, вгору. Вправу слід проробляти хоча б раз на день.
4. Встати на відстані 2 метрів від якого-небудь обраного в кімнаті предмета. Подивитися прямо на нього, порахувати до 5, IIOTI'M закрити очі й спробувати подумки уявити собі цей предмет, рахуючи знову до 5. Відкрити очі. Вправу слід повторити як мінімум 3 рази.
5. Відкрити очі й закрити їх долонями так, щоб не потрапляло світло. Дихати повільно і спокійно. Зберігаючи таке положення (широко відкривши очі, але в той же час у повній темряві), думати про кращий момент у своєму житті. Через 2- 3 хвилини забрати руки і відкрити очі. Треба проробити цю вправу хоча б раз на день.
Чи шкідливе змішане світло? Не шкідливе. Навпаки, для очей шкідлива робота в сутінках, при недостатньому природному освітленні. Тому сміливо вмикайте настільну лампу і верхнє Загальне освітлення. Це потрібно для того, щоб не було різкого контрасту між яскраво освітленою поверхнею столу і всією кімнатою, коли очам постійно доводиться пристосовуватися до різного ступеня освітленості.
Квітів у кімнаті може бути багато, але вони не повинні заважати природному освітленню. То ж саме варто сказати і про фіранки - вони потрібні тільки для того, щоб загородитися від сильних сонячних променів.
"Хто читає на ходу, потрапить завжди в біду". Кожен, напевно, пам'ятає цей дитячий віршик. Справа не тільки в тому, що можна спіткнутися і розбити ніс. При читанні на ходу відстань від очей до книги весь час змінюється, і очам кожного разу доводиться пристосовуватися до нової відстані, а це їх дуже стомлює. От чому не рекомендується читати і в автобусі, який їде по труській дорозі. Відстань від очей до книги повинна бути постійною-25-40 сантиметрів. Як перевірити, чи правильна вона? Не носити ж із собою постійно лінійку? У цьому немає потреби. Нагадаємо: досить поставити руку ліктем на стіл, а кінчиками пальців торкнутися скроні. Такою і повинна бути відстань від очей до робочої поверхні. Для першокласника вона-25 сантиметрів, а для старших школярів - до 40 і більше. Необхідну відстань важко утримувати при читанні лежачи. От чому (та й з інших причин) не рекомендується читати лежачи.
Щоб перегляд телепередач не завдав шкоди, треба дотримуватися таких правил: відстань до екрана телевізора повинна бути не менше 2 - 2,5, але не більше 5 метрів. Стеж за тим, щоб зображення було чітким і ясним. Треба дотримуватися гігієни перегляду телевізійних передач. А тепер кілька загальних правил збереження зору.
Здорова, загартована людина рідше хворіє, у неї і м'язи міцніші, і зір кращий. Отже, правильний режим дня, прогулянки на свіжому повітрі, раціональне харчування, вживання їжі, багатої на вітаміни, заняття фізкультурою, загартовування організму зміцнюють і наші органи зору.
Ну, а якщо окуляри призначені? Іноді до них буває важко звикнути - варто почекати кілька днів, і всі неприємні відчуття пройдуть. У міру звикання до окулярів оцінюється і їхня велика користь. Якщо ж неприємні відчуття не зникають, прийдеться знову звернутися до лікаря.
Деякі підлітки, боячись глузувань, соромляться носити окуляри. На це не варто звертати уваги. Пам'ятайте, як писав С. Я. Маршак: "Над тими, хто надяг окуляри, сміються тільки дурні". До того ж, якщо оправа підібрана вміло, зі смаком, то Окуляри нерідко навіть прикрашають обличчя. Звичайно, якщо маля чи дівчина з вузьким обличчям надягнуть окуляри в широкій чорній оправі, це буде виглядати комічно.
Окуляри в легкій світлій оправі (золотавій, яскраво-сірій, ясно-коричневій) трохи витягнутої форми нададуть обличчю особливої привабливості.
У наш час наявний досить великий асортимент оправ. Увібрати такі окуляри, щоб вони були не тільки лікувальним засобом, а й прикрасою, можна. Сьогодні на зміну окулярам прийшли контактні лінзи і стала можливою операція хірургами-офтальмологами. Але такі операції здійснюються ще в обмежених масштабах, а контактні лінзи не всім підходять, вони можуть викликати сильне подразнення слизової оболонки ока. Крім того, потрібне ретельне обстеження, для того щоб точно визначити показания до операції чи носіння контактних лінз, які надягаються прямо на склеру.
Іноді доводиться чути від школярів і таке твердження: "Для чого мені носити окуляри, все одно я вже короткозорий. Тепер неважливо-трохи більша короткозорість чи трохи менша".
Це в корені неправильне судження. По-перше, якщо не носити окулярів і не вживати інших заходів, то короткозорість може .збільшитися до такого рівня, що виникне велика загроза для зору. Крім того, самопочуття людини, її працездатність і можливість вибору професії більш обмежені при сильній короткозорості, ніж при слабкій чи помірній. Але носити окуляри потрібно, крім того дотримуючись порад лікаря. Сказав лікар: читати без окулярів, використовувати їх тільки для розглядання віддалених Предметів, так і робіть!
Кожен школяр мріє бути гарним фахівцем, обов'язково гарним. Для багатьох професій зір має першорядне значення. Наприклад, для токаря чи кресляра, шофера чи інженера, моряка, льотчика і людей багатьох інших спеціальностей порушення зору неприпустиме. Тому короткозорому школяреві доводиться заздалегідь враховувати цю обставину іподумати, яка професія йому підійде за станом його зору.
Маленьке зауваження: окуляри потрібно зберігати акуратно, скло охороняти від подряпин, протирати фланеллю.
Якщо ж зір у нормі, але очі постійно запалюються чи болять, все одно рекомендуємо звернутися до лікаря. Однак, приймають в потрібних кількостях чи ще краще в їжі вітамін А, виняткова необхідність якого для очей широко відома, можна також поліпшити зір. Більше всього вітаміну А міститься в печінці, але щоб вона була дійсно корисною, її варто присмажити (не до готовності) на решітці. Вважається, що дефіцит вітамінів В, С і D е причиною деяких захворювань очей. Досліди підтвердили, що за допомогою вітаміну D у маленьких дітей виліковується короткозорість чи принаймні припиняється її подальший розвиток.
Якщо очі стомлені, накладіть на них компрес, змочивши шматок марлі, вати чи тканини звичайною холодною водою або відваром ромашки.
Щоб уникнути набряків і темних кіл під очима необхідний повноцінний 8-годинний сон на спині чи боці (але не обличчям у подушку) на пласкій подушці чи з валиком під шиєю.
Дуже важливо пити не менше півтора-двох літрів води на добу - як це не парадоксально, вона виводить з організму шлаки і "зайву" воду, які викликають утворення "мішків" під очима.

 
 

Цікаве

Загрузка...