WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Наркотики — ліки чи...? - Реферат

Наркотики — ліки чи...? - Реферат

використанням антибіотиків у побуті. На жаль, уже давно ввійшло в звичку при будь-якому нездужанні (нежиті, кашлі, головному болі) приймати антибіотики. Кожен повинен розуміти, якої шкоди завдають організму ці препарати. При такого роду захворюваннях краще не використовувати перший антибіотик, що потрапив під руки, а звернутися до препаратів, зроблених на рослинній основі. Ці препарати широкого спектру дії: підвищують імунітет організму і, у той же час, придушують інфекції.
Тим же, кому не вдається цілком відмовитися від антибіотиків, слід пам'ятати, що застосовувати їх людині припустимо раз-два на десять років - коли мова йде про справді серйозні інфекції, які загрожують життю людини. У всіх інших випадках застосування антибіотиків є необґрунтованим.
Шлях у нікуди
Усі люди різні, одні більше схильні до пияцтва, токсикоманії і наркоманії, інші - менше. Схильність ця криється в особливостях характеру. А він формується сім'єю, вихованням, різними обставинами.
Всі чи майже всі наркомани стверджують, що вони приймають наркотики для зняття стресів. Але чому для однієї людини якийсь фактор перетворюється на стресовий, а для іншої - у джерело бадьорості, радості й творчого натхнення? Це залежить від системи цінностей особистості, від її витривалості, інтересів і т. д.
Емоційна безпека знижується не тільки від перевтоми, неправильного способу життя, не тільки через пияцтво, але і від диспропорційного, суперечливого, важкого характеру. Людина з таким характером і сама для себе є тягарем, і спілкуватися з нею нелегко. Ступінь виразності поганого характеру, форми його прояву, причини - усе це буває різним і часом не піддається визначенню. Але яким би не був поганим характер, яке б поход-ження він не мав-у цих і у всіх інших випадках усе чи майже все залежить від самої людини: від її розуму, стриманості, самоконтролю, уміння володіти собою. У результаті всякий прояв зовні свого поганого характеру-це прояв внутрішньої розбещеності, небажання контролювати себе.
Кожна жива істота відрізняється не тільки своєю зовнішністю, але і неповторним характером, своєю поведінкою. За сотні років з'явилося так багато варіантів людських характерів, що важко зустріти двох людей, повністю схожих одна на одну. Зрозуміло, що в процесі безмежної еволюції виникає ймовірність того, що в силу комбінацій різних несприятливих факторів може відбуватися однобічне нагромадження якихось особистісних властивостей; поєднання останніх може бути дуже сильно виражено.
Таких людей, у яких надмірна виразність певних рис особистості заважає їм тривалий час мирно співіснувати з іншими людьми і правильно виконувати свої обов'язки, лікарі називають психопатами.
Найчастіше звертають на себе увагу психопати збудливого типу: суть їх зрозуміла - вони лізуть у бійку з приводу і без нього. Бувають психопати хиткого типу. Це слабовільні Істоти, багато хто з них стає п'яницями. Зустрічаються й інші види деформації особистості.
У реальному житті психопатів зустрічається небагато, найчастіше бувають хворобливі характери, лише зовні схожі на психопатів. Називаються вони психопатоподібними.
Психопатоподібні розлади проявляються в надзвичайній запальності й дратівливості, після чого нерідко виникають слізливість, підвищена сонливість і стомлюваність. Якщо таких людей правильно і вчасно лікувати, усі хворобливі ефекти здебільшого проходять. Однак їм не можна грати в хокей, футбол, займатися боксом та іншими видами спорту, у яких існує небезпека травм голови, у свою чергу такі обставини посилюють патологічні риси характеру. Якщо ж вони будуть пити горілку чи вживати наркотики, то стан їх різко погіршиться. Саме в психопатоподібних хворих наркоманія виникає швидко, легко і протікає дуже важко. Щоб стати запеклим алкоголіком і провести кращу частину життя у витверезниках, таким людям не потрібно пити довго і багато: двох-тритижневе пияцтво остаточно пере-творює їх у пацієнтів психіатрів. Це ж стосується і прийому наркотиків. Від психопатопрдібного порушення вилікуватися можна, але від алкоголізму чи наркоманії, що виникли на тлі цього розладу, лікуватися нелегко.
Психопатоподібні розлади можливі в будь-якому віці, але в дорослих вони нечасті. В основному психопатоподібні розлади - сумний привілей дітей і підлітків. У першу чергу вони пов'язані зі струсами чи запаленнями головного мозку. Існує ряд соціальних і біологічних причин, Ідо важко відокремити одну від одної.
Успіхи акушерства, педіатрії й інших медичних наук призвели до того, що більшість немовлят, раніше приречених на смерть, нині залишаються живими. Це, звичайно, добре. Однак приблизно в третини таких осіб бувають різноманітні психоневрологічні відхилення (у тому числі психопатоподібні), що в остаточному підсумку виліковуються, якщо вчасно і цілеспрямовано їх лікувати.
На розвиток дітей ще в утробі матері вкрай шкідливо впливає зловживання жінок палінням, алкогольними напоями, різними транквілізаторами, що все більше поширюється в кінці XX сторіччя.
Зараз мало хто вживає в їжу продукти без ядохімікатів - від цього діти також народжуються неповноцінними (у тому числі й з психопатоподібними проявами психічної невитривалості).
Іншими словами, причин прояву психопатоподібних розладів нині більш ніж досить. А це прямий шлях до наркоманії.
У підлітковому віці часто зустрічається синдром дисгармонійного статевого розвитку, що ми поділяємо на два основних типи: синдром уповільненого і прискореного статевого розвитку. І те, й інше - патологія. Особливо синдром прискореного статевого розвитку як найбільш частий варіант.
Синдром прискореного статевого розвитку за своїми проявами - психопатоподібний синдром. Він має тимчасовий характер: закінчився підлітковий період, закінчився статевий розвиток, і хвороба минула. Але поки не пройшла, ризик стати наркоманом, алкоголіком, повією дуже великий. У силу психопатоподібних проявів такі підлітки шукають надзвичайних відчуттів, їх не зупиняють ні етнічні, ні естетичні, ні ідейні, ні сімейні установки. Саме психопатоподібний синдром у поєднанні з недостат-німи позитивними соціальними впливами і перетворює деяких підлітків на убивць, наркоманів і т. д.
Виникає замкнуте коло: психопатоподібні розлади сприяють появі наркоманії й алкоголізму, а це, у свою чергу, призводить до посилення психопатоподібних розладів. Алкоголь істотно збільшує швидкість загибелі нейронів - приблизно від 33 000 на кожні 100г. випитого алкоголю. Можливо, у цьому і криється причина різкої розумової деградації деяких алкоголіків. Наркотики, алкоголь і токсини впливають на нервову систему й загалом на поведінку людини. Тому шукайте вихід, повірте, це можливо, варто тільки захотіти, і рішення цієї складної задачі виявиться вам під силу. Допоможіть один одному, адже подібне може трапитися з кожним. Адже тільки увага близьких людей часом допомагає вибратися зтакої безодні, з якої, здавалося б, немає шляху назад. Якщо ви сильні - не залишайте слабких на самоті, простягніть їм руку.

 
 

Цікаве

Загрузка...