WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Наркотики — ліки чи...? - Реферат

Наркотики — ліки чи...? - Реферат

на нейро-депресанти. Барбітурати приймаються за призначенням лікаря як заспокійливі й снодійні засоби. Передозування препарату викликає кому.
Опій - анастетик центральної дії, є сильним знеболюючим засобомЛДей наркотик досить швидко викликає фізичну і психічну залежність, змушуючи надалі збільшувати дозу.
Морфін, кодеїн-активні компоненти опіуму. Діють на головний мозок, блокуючи сигнали, що надходять із центрів болю, одночасно збуджують центри задоволення.
Героїн - за мінімально короткий термін (менше місяця) викликає фізичну залежність. Внутрішньовенна ін'єкція наркотику викликає потужний спалах насолоди, що триває не більше 10 секунд, потім - почуття задоволення і благополуччя.
Галюциногени і психоделітики - збудливі засоби, які загострюють сприйняття навколишнього світу: кольори стають яскравішими й різкішими, звуки - голоснішими й гармонійнішими. Для досягнення ефекту галюцинацій вимагаються великі дози.
Маріхуана, гашиш - найбільш розповсюджені наркотики. Мають цілий комплекс дій: галюциногенні, ейфоричні й збудливі. Великі дози можуть викликати необумовлену агресивність. У малих дозах наркотики дають відчуття розуміння себе і оточення, гармонії зі світом і природою. Маріхуана змінює тимчасове і просторове сприйняття. Вона впливає на серцево-судинну систему, погіршує пам'ять.
При отруєнні (особистому неприйнятті, передозуванні) наркотиками з'являється запаморочення, слабість, нудота і блювота, долає сонливість. При великому передозуванні людина впадає в глибокий сон, несвідомий стан, що закінчується паралічем Дихального центру і зупинкою серця. У потерпілого помічається синюшність губ, блідість, поверхневе дихання і різке звуження зіниць.
При наданні першої допомоги хворого варто терміново доставити в лікарню, при зупинці дихання - провести реанімаційні заходи.
Анаболіки
До анаболіків відносяться препарати, синтезовані на базі чоловічого статевого гормону тестостерону. Вони підсилюють процес анаболізму (прискорюють реакції обміну речовин, що йдуть на побудову тканин, зокрема, м'язової, зменшуючи одночасно складні реакції обміну, що полягають у розпаді складних органічних речовин). У результаті баланс обміну речовин стає позитивним, причому в першу чергу стимулюється білковий обмін. Анаболіки ніби підсилюють живлення м'язів, сприяючи таким чином збільшенню м'язової маси. Тому в невеликих дозах анаболічні стероїди застосовуються в медицині при лікуванні сильно виснажених хворих, при регенеративних процесах, що мляво протікають, при захворюваннях кісткової тканини тощо. Але навіть помірні дози анаболіків часто викликають небажані реакції.
Унаслідок прийому анаболіків можуть проявитися нудота, блювота, запаморочення, підвищення артеріального тиску, втрата апетиту, дратівливість, агресивність, порушення серцевої діяльності, ураження печінки й нирок. У молодих людей нерідко спостерігається зниження вироблення сперматозоїдів, імпотенція, може навіть розвинутися пухлина передміхурової залози. У дівчат порушується менструальний цикл, спостерігається огрубіння голосу, ріст волосся за чоловічим типом й інші порушення. Особливо небезпечне застосування анаболіків підлітками: крім перелічених ускладнень, у них може передчасно припинитися ріст.
Ще одна небезпека, пов'язана із прийомом анаболіків, це те, що вони викликають звикання, як і наркотики. Справа в тому, що працездатність, яка підвищилася під впливом стероїдів, через якийсь час падає, що змушує приймати анаболіки знову й знову, постійно збільшуючи дозу, що особливо небезпечно, тому що спричиняє гормональний дисбаланс, порушення багатьох функцій організму. Припинення ж прийому анаболіків призводить до глибокої депресії.
Антибіотики
Слово "антибіотик" походить від латинських "анти" - проти і "бю"-життя. Антибіотиками вважаються речовини, що вибірково пригнічують життєві функції деяких мікроорганізмів. У наш час відомо більше ста видів антибіотиків, але лише деякі з них застосовуються в медицині, адже антибіотики є отрутою не тільки для мікроорганізмів, але і для організму людини загалом.
Довгий час, та й зараз ще теж, антибіотики вважалися панацеєю від усіх хвороб і призначалися при найменших ознаках будь-якої інфекції. Сьогодні вже доведено, що їхня дія у нас в Організмі те саме, що ефект "випаленої землі". Крім найсильніших алергійних реакцій, що виникають під дією препаратів цієї групи, антибіотики впливають, на життя і здоров'я пацієнта, що використав їх.
От лише окремі приклади негативного впливу антибіотиків:
* стрептоміцин може викликати порушення слухового і вестибулярного апаратів;
* біоміцин викликає порушення в органах травлення;
* левоміцетин гальмує кровотворення, що вкрай небезпечно для життя людини, коли її організм і так заражений інфекцією;
* антибіотики активно пригнічують життєві функції клітин, які виробляють протеїн (білковий будівельний матеріал зародка), і тому деякі матері, що вживали в період вагітності антибіотики, народжували на світ нежиттєздатних дітей або виродків.
Уже народжена дитина також може постраждати, одержуючи антибіотики з материнським молоком. Як з'ясувалося, на матір і дитину мають шкідливий вплив усі препарати (без винятку) цієї групи. От лише кілька прикладів:
* діти, чиї матері застосовували циклофсатин, страждають порушенням структури кісткової тканини, тобто її розм'якшенням;
* аміноглюкозиди і тетрацикліни ушкоджують кістки малят і їх зуби: їм загрожують хвороби ясен, карієси (50 відсотків таких людей до 30 років постають перед необхідністю вставляти штучні зуби);
* "популярний" антибіотик -стрептоміцин, що належить до тієї ж категорії, впливає на мозкову діяльність маляти і надовго дестабілізує мовні функції;
* септран викликає поступове збільшення білірубіну в кишечнику немовляти, що може призвести до важкого кишкового розладу, порушення діяльності органів травлення і загрожує життю дитини;
* пеніцилін викликає найсильнішу алергію в 16 відсотків немовлят. А також порушує діяльність кишечника.
Крім того, що антибіотики завдають шкоду, вони викликають ще й залежність. Раз спробувавши позбутися болю за допомогою антибіотиків, людина вже не в змозі відмовитися, настає звикання до певного виду препаратів, у хід йдуть усе сильніші ліки, організм цілком здорової людини може самозруйнуватися.
Але і це ще не все. "Завдяки" антибіотикам людству загрожує множинна лікарська стійкість. За прогнозами, якщо наше ставлення до антибіотиків не зміниться, до 2010 року всі відомі їх різновиди перестануть "працювати". Невтримний оптимізм медиків, що народився після перемог, здобутих завдяки антибіотикам над грізними інфекціями, обернувся здивуванням і тривогою: антибіотики немов ставали ласим середовищем для бактерій, ті успішно засвоювали досвід "попередників" і набували все новий і новий захист від ліків.
У деяких країнах лікарську стійкість набуло до90 % населення. Багато фахівців знаходять пряму залежність між нераціональною терапією, яку призначають лікарі, і неконтрольованим

 
 

Цікаве

Загрузка...