WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Наркотики — ліки чи...? - Реферат

Наркотики — ліки чи...? - Реферат

емоційного збудження з приємним самопочуттям. Такий стан триває 3-5 годин, змінюючись апатією, різким зниженням настрою, почуттям розбитості й ін., змушуючи наркоманів знову приймати ці препарати. Наркоманія розвивається швидко, наркомани різко худнуть, шкіра стає сірою, западають очі, періодично з'являються невмотивовані страхи та переслідування.
Здавна описувалися кофеїністи і теїсти-особливо багато їх серед ув'язнених. Кофеїністи вживають, як кажуть, кінські дози кави, а теїсти - чаю. Це загалом легка форма наркоманії, хоча тут і звикання є, і абстиненція... Помирають кофеїністи і теїсти від хвороб серця і судин-адже прийом величезних доз стимуляторів не може пройти безслідно.
У наш час кофеїністів і теїстів стало явно менше: їх витиснули інші види наркоманії. Нинішні наркомани використовують різні хімічні стимулятори, застосовувані в медичній практиці. Фізичної залежності від прийому хімічних стимуляторів майже не буває, зате психічна залежність сильна. Більшість подібних наркоманів перестають приймати наркотики самі, без усякого медичного втручання, варто їм тільки захотіти.
Існує наркоманія, обумовлена прийомом снодійних препаратів. Отут можливі будь-які форми наркоманії (ноксирононаркоманія, седуксенонаркоманія і т. д.), тому що видів снодійного багато. Звичайно цей різновид наркоманії зустрічається в полі-наркоманів. Фізична і психічна залежності отут не виражені, тому такі наркомани виліковуються самі.
Однією з найдавніших є кокаїнова наркоманія. У кокаїністів часті галюцинації, підвищення настрою, переоцінка своїх можливостей, що сусідять з апатією, втратою апетиту, виснаженням, безсонням, згасанням фізіологічних потягів. Кокаїн швидко руйнується в організмі, тому кокаїністи змушені вживати його часто.
Великий внесок у вивчення дії кокаїну вніс тоді ще маловідомий лікар з Відня Зиґмунд Фрейд (1856-1939). У 1883 році майбутній засновник знаменитої теорії психоаналізу переніс важку депресію. Щоб побороти її, він випив трохи розчину кокаїну і швидко відчув поліпшення настрою і наростання працездатності. У 1884 році Фрейд видав книгу, присвячену кокаїнізму, у якій описав дію кокаїну.
У середині XX сторіччя й особливо в 1960-1970-ті роки хвиля кокаїнізму захлиснула США і Канаду. У Болівії й інших латино-американських країнах вирощують коку, перепродують її перекупникам, які нелегально ввозять кокаїн у країни Північної Америки, а потім і Європи. Молодь нюхає кокаїн, ковтає, вводить в ін'єкціях і опускається на соціальне й інтелектуальне дно. Трагедія для всіх: і для багатих країн Півночі, молодь яких спотворює себе кокаїном, і для бідних країн Півдня, що перетворилися для всіх у ненависне джерело наркотиків.
В Україні й Росії, на щастя, кокаїнізм рідкий, але в останні 2-3 роки застосування кокаїну зросло. А в країнах Північної Америки кокаїнізм велика проблема.
У Мексиці росте особливий кактус, з якого одержують алкалоїд за назвою мескалін. Там же виростає гриб, з якого виготовляють псилоцибін. З колоска жита приготували напівсинтетичний наркотик ЛСД. Усі ці три отрути поєднує одне: вони викликають галюцинації. Прийом псилоцибіну, мескапіну, ЛСД та інших галюциногенів легко призводить до особливої наркоманії, що протікає без фізичної залежності, а психічна залежність, як правило, несильна. Під час прийому галюциногенів збільшується артеріальний тиск, підвищується температура, з'являються галюцинації і марення, супроводжувані страхом. У такому стані наркомани становлять соціальну небезпеку.
У кожних ліків своя історія з усіма наслідками, що випливають з неї. Але страшно, якщо ліки, призначені для лікування важких хвороб, використовуються непідготовленими людьми для руйнування власного організму. І трагедії тоді не уникнути.
Треба знати, що життя наркомана нетривале - за офіційними даними, воно на 10-15 років коротше середньої тривалості життя населення. Часто причиною смерті стає самогубство, до якого, за даними досліджень, тяжіє майже 80 % хворих наркоманією.
Наркотичні речовини, їх вплив на стан здоров'я
За своєю дією наркотики різні. Деякі з них викликають фізичну і мозкову активність, другі заспокоюють психічну діяльність, треті викликають галюцинації, четверті - глибоку депресію, загострюють почуття страху і самітності. Під дією деяких наркотиків сильно змінюється сприйняття простору і часу, тому велика ймовірність "не помітити" автомобіль, що мчить, чи впасти звідки-небудь. Деякі приймають наркотики для того, щоб угамувати біль, другі - щоб розслабитися, треті - щоб, навпаки, сконцентруватися, зібратися, четверті - щоб втекти від насущних проблем, знайти душевну рівновагу. Незалежно від причин, що змусили людину приймати психотропні засоби, насамперед кожному необхідно усвідомити собі, що наркотики-це омана, яка дарує букет приємних станів спочатку, а потім приходить розплата.
Будь який різновид наркотиків, будь то ЛСД, амфетаміни, гашиш чи мескалін, впливають на головний мозок, прискорюючи чи блокуючи передачу сенсорних сигналів, або порушуючи роботу деяких нервових центрів.
Багаторазове вживання наркотиків викликає фізичну чи психологічну залежність, тобто звикання. При фізичній залежності недоодержання дози наркотику викликає синдром абстенції, аж до смертельного результату. Психологічна залежність виражається в бажанні прийняти наркотик, щоб повторити те задоволення, яке він приносить.
Наркотики мають здатність викликати звикання, тому заради досягнення бажаного ефекту наркоман повинен вводити чи приймати дози по зростаючій.
Амфетамін - сильний збудливий засіб, після закінчення дії якого може наступити занепад сил.
На початку амфетаміни додають упевненість, створюють враження фізичного благополуччя. Велика доза внутрішньовенної ін'єкції амфетаміну викликає гостру фізичну насолоду, потім настає "творча ейфорія", період, коли хочеться писати, малювати, пекти, діяти, розмовляти. У цей же час виникає ілюзорне почуття переваги над іншими. Тривале вживання амфетамінів часто призводить до розладу психіки: людина стає параноїдально підозрілою, вона залякана і невпевнена в собі, будь-який різкий і несподіваний жест вона може сприйняти як погрозу. Крім того, вона "хворіє" маревними ідеями, що можуть супроводжуватися слуховими галюцинаціями.
Кокаїн - сильний збудливий засіб, що викликає ейфорію. Має вигляд білого порошку, тому ще його називають "снігом". Досить швидко викликає психологічну залежність. Людина, перебуваючи під дією цього наркотику, почуває себе дуже впевненою, діяльною, вона повна сил і оптимістичних сподівань. Але незабаром оптимізм змінюється занепокоєнням і дратівливістю, може супроводжуватися слуховими галюцинаціями.
Нейродепресанти - гнітюче діють на головний мозок: за-гальмовується реакція, спостерігається нечіткість мислення, плутаність мови. Нейродепресанти впливають на організм так само, як і алкоголь: людина тимчасово звільняється від внутрішніх комплексів, але значно знижується їїфізична активність і розумова діяльність.
Барбітурати і транквілізатори - за дією схожі

 
 

Цікаве

Загрузка...