WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Крапля нікотину вбиває коня - Реферат

Крапля нікотину вбиває коня - Реферат

причину, що спонукала прийняти таке рішення. Це може бути прагнення зберегти і зміцнити здоров'я, збільшити працездатність, бажання позбавити оточення від шкідливого впливу диму, нарешті, прагнення зайнятися спортом.
Важливо також чітко визначити термін, протягом якого ви хочете кинути палити (він не має перевищувати півтора-два місяці). Ретельно проаналізуйте свою схильність до паління: визначте ситуації, у яких частіше беретеся за сигарету, спробуйте розібратися, із чим це пов'язано - з негативними емоціями, бажанням розслабитися, стимулювати працездатність. А потім виробіть тактику поведінки. Поступово скорочуйте кількість сигарет, що викурюються протягом дня, визначте, від якої з них відмовитися найважче.
Ближче до часу повної відмови від паління спробуйте обходитися без сигарет добу, дві, три. Щоб легше було перебороти бажання курити, збільшуйте час перебування на свіжому повітрі, більше ходіть, виконуйте комплекс гімнастичних вправ, займіться бігом, плаванням. Хоча б на два-три тижні відмовтеся від міцного чаю і кави, гострих та солоних продуктів, вживайте більше рослинної їжі, натуральних соків, мінеральної води.
Якщо дуже сильно захочеться палити, беріть не цукерки чи сухарі, а жувальну гумку, найкраще гамібазин, що містить речовини, які викликають відразу до паління.
Запеклий курець, згідно з даними комітету "Паління і здоров'я", скорочує своє життя на 8,3 роки.
Чи варта щоденна сигарета такого скорочення вашого життя? Задумайтеся над цими фактами! Порівняйте цінність вашого життя і пагубного захоплення тютюном.
Яке рішення ви приймете:
* не будете палити зовсім;
* будете палити менше;
* продовжите паління, незважаючи на загрозу здоров'ю й обов'язкове скорочення життя?
Кинути палити відразу, звичайно, найкраще рішення. Знищіть усі запаси сигарет і заявіть, що більше не берете їх у рот. Нерідко для прощання з палінням використовують сприятливу психологічну обстановку і навіть хворобу. Наприклад, одна людина палила багато років і ніяк не могла позбавитися цієї поганої звички, хоча надзвичайно хотіла кинути палити, їй здавалося, що бед сигарети не зможе ні думати, ні працювати - настільки вкоренилася звичка палити. Потім вона зрозуміла, що це дурниця, яку втовкмачили собі вголову мільйони людей.
Лікарі й психологи рекомендують для деяких пацієнтів так звану тактику "малих кроків". Суть її полягає в тому, щоб послідовно і строго виконувати певну програму відмови від паління. Важливо зробити звичку до нікотину "некомфортною", дратівливою, зайвою. Тоді від негативних відчуттів при палінні до повного відмовлення від нього тільки один крок.
Той, хто вважає, що з тих чи інших причин не може негайно приступити до програми відмовлення від паління, повинен принаймні палити з найменшим ризиком для здоров'я.
Перша порада: затягуватися менш часто і якомога менш глибоко. При глибокому затягуванні до 95 % нікотину надходить у кров, при помірному затягуванні-до 70 %, а при палінні без затягувань не більше 5-10 %.
Друга порада: викурюйте сигарету не більше ніж на дві третини. Фахівці зазначають, що перші затягування менш шкідливі, тому що нікотин та інші небезпечні речовини абсорбуються, осідають у тютюні та фільтрі.
Третя порада: намагайтеся вибирати сигарети з низьким вмістом нікотину й інших шкідливих речовин.
Четверта порада: менше тримайте сигарету в роті.
П'ята порада: куріть менше! Здавалося б, ця порада має надто загальний характер. Але її варто конкретизувати:
а) визначте максимальну кількість сигарет, що викурюються, ви не повинні ні в якому разі перевищити ліміт протягом дня;
б) не паліть на голодний шлунок, а тим більше зранку натщесерце, тому що продукти сублімації тютюну, змішуючись зі слиною, уражають слизову шлунка, а, потрапляючи в кишечник, відразу ж всмоктуються в кров;
в) не паліть на ходу;
г) між затягуваннями не залишайте сигарету в роті;
д) не паліть під час підйому сходами, вгору, під час чи після значного фізичного навантаження, тому що в цей час дихання дуже інтенсивне і канцерогени потрапляють дуже глибоко в легені.
Шоста порад а: не паліть, коли палити зовсім не хочеться.
Сьома порада: будь-який різновид фізичної активності в цьому випадку може бути корисним.
Ну, а як бути тим, у кого не вистачає сили волі, хто самостійно не може кинути палити?
З народних методів відоме лікування настойкою, отриманою з вівсяної соломи, чи відваром з очищеного вівса. У ряді випадків застосовується полоскання рота 1-2%-вим розчином питної соди, що змінює смак тютюнового диму, роблячи його неприємним. Полоскання рота содовим розчином проводять 3- 6 разів на день перед тим як закурити сигарету. Псує смак тютюнового диму і робить його неприємним і змащування слизо-вої оболонки рота розчинами, що мають зв'язувальну дію.
Фахівці вважають, що якщо не вдається виявити достатньої волі й наполегливості для того, щоб кинути палити, необхідне лікування. Лікувальні міри різноманітні, лікар може призначити необхідні препарати: цититон, табекс, лобелін й ін., порекомендує голковколювання чи фізіопроцедури, пропише замінники тютюнових виробів, призначить індивідуальну чи групову психотерапію, гіпноз й ін. Існують, наприклад, і незвичайні методи відмови від паління - спеціальні пачки сигарет, що б'ють струмом курця кожного разу, коли він до них доторкається. Є методики, спрямовані на закріплення у свідомості аверсії, - відрази до тютюну. Застосовуються спеціальні препарати, здатні в момент паління викликати сухість у роті, запаморочення, нудоту, надають тютюну огидний присмак. Варто тільки враховувати, Ідо при цьому основну роль відіграє тверде рішення самого курця позбутися шкідливої звички.
Лікування повинно проводитися під контролем лікаря. Самолікування всіма цими препаратами неприпустиме.
Отже, кинути палити можна в будь-який час, варто тільки захотіти.
Дуже багато людей, навіть ті, хто дуже тривалий час палили, на старості свідомо дійдуть висновку про необхідність кинути палити і зовсім безболісно зроблять це за власним бажанням. Наукові дослідження показують, що понад 70 % курців мають достатньо сили волі, щоб припинити паління, не вдаючись до допомоги лікарів.

 
 

Цікаве

Загрузка...