WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Крапля нікотину вбиває коня - Реферат

Крапля нікотину вбиває коня - Реферат

до тютюну, викурити сигарету-все одно що вгамувати спрагу чи пообідати. Запеклому курцю обід Видасться неповним, якщо після їжі він не закурить. Хронічні отруєння нікотином викликають розлад діяльності вегетативно-нервової системи, внаслідок чого з'являється порушення нормального функціонування шлунково-кишкового тракту.
Щоразу після викуреної сигарети виникають симптоми гастриту: зменшується, а при певній дозі, навпаки, різко зростає рухова активність шлунка, гальмується вироблення шлункового соку, внаслідок чого зникає апетит. Змінюється і кислотність шлункового соку. Саме тому курці вважають, що тютюн вгамовує почуття голоду.
Усі ці явища спричиняють спазматичне скорочення м'язових шарів стінки шлунка, через що їжа в ньому затримується, виникають болі в животі, нудота, а іноді й блювота. Паління, як правило, призводить до звуження кровоносних судин, порушуючи кровопостачання внутрішніх органів, створюючи таким чином сприятливі умови для виразки слизових оболонок шлунка і дванадцятипалої кишки. У більшості випадків виразки цих органів виникають у зв'язку з палінням. Надалі, з розвитком виразкового процесу, паління призводить до затримки рубцювання виразки. У курців виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки зустрічається в 2-3 рази частіше, ніж у тих, хто не палить. Смертність від цих захворювань у курців також у 4 рази вища.
Давно відомий зв'язок захворювань печінки з палінням. Екс-периментальні докази цього зв'язку отримані на кроликах. У тварин, яких регулярнообкурювали димом, виникали зміни клітин печінки, що нагадують картину цирозу (зморщування) печінки в людини. У курців (у 30-40 % випадків) нерідко виникає порушення рухової функції жовчних шляхів, що призводить до застою жовчі. Особливо сильно це проявляється при одночасному зловживанні тютюном і алкоголем.
Доведений вплив нікотину на статеві залози. Якщо самцю кролика вводити нікотин, то в нього зменшується розмір яєчок, відбуваються порушення в статевих клітинах (сперматозоїдах).
Подібні ж явища можуть спостерігатися в чоловіків, які довго палять, вони відчувають передчасне вгасання статевої функції.
За спостереженнями фахівців, не менше ніж у 10 % випадків причиною статевого безсилля виявляється паління. Припинення нікотинової інтоксикації спричиняє відновлення статевої функції.
Особливо шкідливе паління для дітей і підлітків. Підраховано, що тютюнові компанії щорічно продають дітям сигарети на суму понад 1 мільярда доларів. Біда в тому, що на ще не сформований організм нікотин впливає більш шкідливо, ніж на організм дорослої людини, і особливо це стосується дівчаток. Якщо дівчинка починає палити у віці від 12 до 14 років, порушується її статеве дозрівання, а це, звичайно, позначиться в майбутньому на її вагітності.
Жінки-курці, як правило, рано старіють, у них передчасно настає статеве згасання. Тютюн впливає і на плин вагітності.
Як відомо, мати, плід і плацента являють собою органічну єдність, і це позначається на різного роду порушеннях, що розвинулися під час вагітності в матерів, які палять. Вплив нікотину на плід легко помітити, якщо простежити за його серцебиттям після паління матері. У майбутньої дитини відразу настає частішання пульсу. Природно, що подібна ж реакція може бути й у випадку, якщо палять у присутності вагітної жінки.
Шкідливий вплив нікотину на плід обумовлений тим, що він зменшує плацентарний кровотік і знижує надходження кисню до тканин зростаючого організму. У жінок-курців викидні й мертвонароджені діти зустрічаються в 2-3 рази частіше, ніж у некурящих. Взагалі список різних порушень, що виникають в організмі вагітної матері-курця і в дитини, яка розвивається, дуже значний: тут і недостатня вага немовляти, їх висока смертність, часто недоношеність плоду, різноманітні ускладнення вагітності. Діти страждають як уродженими порушеннями, так і виникаючими вже після народження.
Підвищена частота мимовільних абортів, смертності дітей під час пологів і подальше уповільнення розвитку немовляти в матерів, як палять, учені пов'язують або з передчасним відділенням плаценти, або з кисневою недостатністю плоду.
Підраховано, що викурювання навіть 4 сигарет на день становить серйозну небезпеку для виникнення передчасних полотів. Ця небезпека при викурюванні 5-10 сигарет на день подвоюється.
Визначений статично значимий зв'язок між палінням матерів і кількістю мимовільних абортів; спостерігається виражена залежність частоти мимовільних абортів від числа викурених сигарет, ризик виявляється на 30-70 % вищим серед вагітних жінок-курців, ніж серед тих, які не палять.
Паління в період вагітності часто призводить до уповільненого росту плоду, погіршення його адаптації до умов навколишнього середовища. Діти, що народжуються від жінок, які палили під час вагітності, мають вагу в середньому на 200 грамів меншу, ніж діти, що народжуються в інших жінок. У дітей, що народилися від матерів-курців, помічається уповільнення не тільки фізичного, але й інтелектуального, утому числі емоційного розвитку. Крім того, діти часто народжуються з уродженими пороками серця і дефектами розвитку носоглотки, паховою грижею і косоокістю.
Паління несприятливо впливає на процес закладання і розвитку нервової трубки в плоду, спричиняє народження дітей-аненцефалів (позбавлені голови), дітей із уродженими каліцтвами - заячою губою і вовчою пащею.
Дівчата, які рано почали палити, гірше розвиваються фізично, частіше хворіють на бронхіт, ніж їхні ровесниці. Дія нікотину на Статеву сферу найчастіше виявляється в порушенні менструації.
Вживання тютюну жінками завжди вважалося ознакою поганого тону і засуджувалося. Паління серед російських жінок почалося тільки в середині XIX століття. Але до останнього часу жінок-курців було дуже мало.
Як кинути палити
Кинути палити під силу кожному. Не всі, ймовірно, з цим погодяться, тому що вже пробували зробити це, і безуспішно. Але чи намагалися вони розібратися в причинах невдачі? Зрив, як правило, викликає не продумане до кінця рішення покінчити з палінням і відсутність підтримки з боку оточення, яке часом навіть, навпаки, засуджує ці спроби. Тому що ж робити тим, хто вирішив жити без сигарети?
Насамперед варто чітко обґрунтувати для себе

 
 

Цікаве

Загрузка...