WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Крапля нікотину вбиває коня - Реферат

Крапля нікотину вбиває коня - Реферат

"переможець" не одержав його: після викурювання 60 сигарет він помер. Інші члени компанії були доставлені в госпіталь у важкому стані.
Нікотин, як з'ясувалося, впливає і на передачу імпульсів з нервів на м'язи. Великі дози нікотину діють подібно до відомої отрути кураре, що паралізує нервову систему. Тому, хоча нікотин діє набагато слабкіше за кураре, спортсмени-курці ніколи не зможуть досягти тих результатів, які вони змогли б мати у спорті, якби не отруювали свій організм нікотином.
Але найбільше страждають від нікотинової отрути надниркові залози. Ці парні гормональні органи нашого тіла відповідальні за безліч дуже важливих функцій. Саме надниркові залози виділяють у кров такі важливі засоби життєзабезпечення, як адреналін і норадреналін(катехоламіни). Вони переносяться кров'ю в різні частини тіла і впливають на нервовий апарат внутрішніх органів. Іншими словами, це не місцеві, а загальні регулятори діяльності нервової системи. Нікотин діє на надниркові залози в такий же спосіб, як і на нервові ганглії: у малих дозах сприяє посиленню, а у великих,-скороченню викидання катехоламінів. У результаті цього, наприклад, невеликі дози нікотину спричиняють підвищення кров'яного артеріального тиску, а великі - приглушення діяльності серцево-судинної системи. Саме цим і пояснюється різке падіння тиску в судинах при гострому отруєнні нікотином, що призводить до запаморочення, втрати свідомості, смерті.
Зараз про шкоду паління ми знаємо досить багато. З'явився навіть новий термін: "хвороби, пов'язані з палінням". За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, від них щорічно гине близько мільйона осіб, в основному, у молодому і цілком працездатному віці. За статистикою майже третина всіх хвороб у чоловіків після 45 років викликана пристрастю до паління. Смертність серед курців 40-49 років у 3 рази вища, ніж серед тих, хто не палить, а в 60-64-річних - у 19 разів. Смертність від ішемічної хвороби серця серед курців у 4- 7 разів більша порівняно з тими, хто не курив ніколи, і в 1,5-2 рази вища порівняно з тими, хто курив раніше, але кинув цю шкідливу звичку.
Паління викликає цементацію (склероз) судин і стає одним з найважливіших факторів, що підвищують ризик інфаркту міокарда, інсульту, захворювань артерій серцевого м'яза і мозку.
Останні медичні дослідження засвідчили, що нікотин послабляє схильність до антиоксідання, активізує згортувальну систему крові, що призводить до утворення тромбів судин, які закупорюють просвіт.
Не дивно і те, що в курців підвищена частота захворювань дихальних шляхів - хронічного бронхіту й емфіземи - болісного розширення тканини легень. Ці хвороби щорічно вбивають десятки тисяч і калічать ще більшу кількість людей. Подвійна атака на легені забрудненого повітря і тютюнового диму, безумовно, пояснює все вищу частоту захворювань дихальних шляхів. Але головним винуватцем залишається тютюн. За рік людина, що викурює по пачці сигарет на день, поглинає близько кілограма дьогтю, смолисті речовини якого сприяють розвитку ракових захворювань. Кількість випадків смерті від хронічного бронхіту й емфіземи серед курців у 5 разів більша, ніж серед тих, хто не палить.
Першопричиною раку легень у курців може бути наявність у тютюновому дьогті одного з найбільш активних радіоелементів - полонію. Про ступінь цієї небезпеки можна судити за такими даними: людина, що викурює в день пачку сигарет, одержує дозу опромінення в 3,5 рази більшу за дозу, прийняту Міжнародною угодою із захисту від радіації.
Справді, існує яскравий паралелізм між споживанням тютюну і раком легень. Рак легень, Ідо був на початку століття за частотою на останньому місці серед пухлинних захворювань, зайняв у чоловіків друге місце, поступаючись тільки раку шлунка. Медична комісія в США, що вивчала питання про рак легень, прийшла до висновку, що особи, які викурюють більше 20 сигарет на день, занедужують раком легень у 20 разів частіше.
Отже, найстрашнішою розплатою за паління є рак легень. 90 % усіх встановлених випадків раку легень припадає на частку курців. Але небезпека паління не обмежується тільки ураженням органів дихання. У хронічних курців вразливими для раку стають, крім легень, й інші органи та тканини. Курити люльку чи сигару, як і диміти сигаретою, виходить, підвищувати ймовірність виникнення раку порожнини рота, глотки та гортані, особливо якщо курець до того ж ще і п'є вино. Паління сигарет сприяє розвитку раку стравоходу, підшлункової залози і сечового міхура. Пухлини в курців зустрічаються у 5 разів частіше, ніж у інших людей. Не виключається і рак шлунка як наслідок паління. Курець постійно заковтує слину і продукти згоряння тютюну, що містяться в ній, вводить у шлунок канцерогенні речовини.
Серед курців 95 % страждає бронхітом. Небезпека занедужати бронхітом збільшується в 20 разів, якщо людина викурює більше 25 сигарет на день.
Доза радіоактивного опромінення, одержувана за рік людиною, що викурює півтори пачки сигарет на день, дорівнює дозі від трьохсот рентгенівських обстежень! Причина цього - радіоактивні елементи, що вивільняються з тютюну при палінні (полоній, вісмут, радіоактивний свинець і т. д.).
Серцево-судинні хвороби-основна причина захворюваності й смертності населення, особливо в економічно розвинутих країнах. Причини їх росту різні, але одним з найважливіших факторів є паління, що у зв'язку з цим називають фактором ризику. Це значить, що ризик занедужати і померти від хвороби серця і судин (гіпертонія, стенокардія, інфаркт міокарда, інсульт) вищий, якщо людина курить.
Яким же чином тютюн може впливати на серцево-судинну систему?
Нікотин у першій фазі своєї дії збуджує судинно-рухальний і дихальний центри, а в другій фазі, навпаки, пригнічує їх. Якщо намацати пульс курця, то можна помітити, що при першому затягуванні відбувається його уповільнення, а потім серце починає битися в прискореному ритмі. Одночасно з цим відбувається підвищення артеріального тиску, що обумовлено звуженням периферичних судин. До цього варто додати, що оксид вуглецю (II), який надходить із сигарет, підвищує вміст холестерину в крові й викликає розвиток атеросклерозу. Загалом паління впливає на серце: для курця ймовірність інфаркту вдвічі вища.
Для людини, що звикла

 
 

Цікаве

Загрузка...