WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Електромагнітне забруднення. Магнітні бурі. Шум - Контрольна робота

Електромагнітне забруднення. Магнітні бурі. Шум - Контрольна робота

збурення магнітного поля під час магнітних бур сприймаються безпосередньо мозком (минаючи органи чуттів), і це може призвести до неспровокованого психічного порушення.
Магнітні бурі змусили вчених останнім часом уважно спостерігати за невеликою шишкоподібною залозою, яка називається епіфіз. Епіфіз виробляє гормон мелатонін, який діє як імуностимулятор, тобто відновлює порушену імунну систему людини. Але найголовніше - мелатонін керує біоритмами людини, змушує її вночі спати, а вдень активно діяти. Під час магнітних бур характер виділення мелатоніну порушується, біоритми "пливуть", що найчастіше призводить до найсумніших наслідків.
Дослідниками різних країн на великому фактичному матеріалі було доведено, що число нещасливих випадків і травматизму виникало в результаті автотранспортних подій та збільшується під час сонячних і магнітних бур. За даними Інституту земного магнетизму, іоносфери й поширення радіохвиль Російської академії наук, 70 % авіакатастроф у світі відбувається в моменти магнітних збурень. Це пояснюється тим, що в ці періоди стає мінімальним нормальне функціонування центральної нервової системи. При цьому збільшується час реакції на зовнішній світловий і звуковий сигнали. З'являється певна загальмованість, повільність, погіршується кмітливість. Збільшується ймовірність прийняття невірних рішень, може з'явитися безпричинна дратівливість.
Проведені вченими дослідження показали, що географічні збурення підсилюють окисні процеси в клітинах нашого організму, але при цьому залишаютьсявільні радикали - молекули, в яких на зовнішній електронній орбіті не два електрони, як у звичайних, а тільки один. Унаслідок цього ліпіди (жири), що утворюють клітинні мембрани, з рідких ненасичених перетворюються в тугоплавкі насичені. Через таку мембрану клітині важко одержувати поживні речовини, а тому прискорюється старіння.
Ці та безліч інших досліджень свідчать про те, що вплив магнітних бур є одним з факторів, які погіршують здоров'я слабких людей, а також перешкоджають довголіттю людини. Втім, є методи, що дозволяють нейтралізувати несприятливий вплив магнітних бур. Усі ці методи так чи інакше є складовими здорового способу життя. Отже, зняттю несприятливого впливу магнітних бур сприяють:
1. Фізична активність.
2. Правильне харчування, збільшення кількості вітамінів. Особливо бажано для нейтралізації надлишку вільних радикалів в організмі відновити антиоксидантну захисну систему шляхом включення в раціон харчування багатих на природні антиоксиданти продуктів: свіжої олії, сиру, чорноплідної горобини, пророслого вівса та ін. Також бажане включення в раціон страв з морської капусти.
3. Дихальні вправи.
4. Загартовування, особливо обливання і контрастний душ.
5. Уміння розслаблятися.
6. Повноцінний відпочинок (сон, прогулянки, свіже повітря, активні ігри).
7. Ручна робота - заняття декоративно-прикладним мистецтвом, шиття, в'язання та ін.
8. Прекрасний захист від геофізичних збурень - будь-який вид творчості.
9. У дні геомагнітних збурень бажано стежити за тим, щоб не було надмірного прояву емоцій, уникати стресових ситуацій.
10. Використання лікарських трав.
Під час магнітних бур можна застосовувати такий збір трав: шавлія (листя) - 3 частини, кропива - 2 частини, листя чорної смородини - 2 частини, корінь оману - 3 частини (дуже дрібно порізати), м'ята (листя) - 1 частина.
Усе перемішати, взяти одну столову ложку суміші на 1 склянку окропу, настоювати 8 годин у термосі, додавши в нього одну столову ложку плодів шипшини (закривати термос пробкою через 20 хвилин після заливання окропом). Пити з медом.
Крім того, під час магнітних бур рекомендується робити спеціальний масаж: розслабленими долонями погладжувати надбрівні дуги від перенісся до скронь, "умивати" обличчя, масажувати потилицю і шию-до пліч, надпліччя -долонею протилежної руки, а плечові, променево-зап'ястні й колінні суглоби колоподібними рухами.
Кожну область слід "погладжувати" 15-20 разів. Протиспа-стичний і заспокійливий ефект масажу підсилиться, якщо ви-мовляти про себе таку фразу:
"Я спокійний (спокійна), ніяких тривог, судини мого серця розслаблюються, судини голови налаштовуються на те, щоб прийти до своєї норми". На ніч проговорюйте: "Мої повіки стають важкими, я занурююся в сон".
Повторювати самомасаж у дні магнітних бур необхідно кілька разів на день не менше трьох хвилин.
3. Шум
Несприятливо впливає на здоров'я людини і надмірний шумовий вплив. Джерела шуму в містах найрізноманітніші, однак у загальному шумовому потоці найбільша питома вага належить транспортному шуму (60-80 %).
Рівень шуму в 45-50 дБ може несприятливо впливати на сон, розумову діяльність. Дослідники виявили несприятливий вплив шуму інтенсивністю 65 дБ (шум вантажного автомобіля дорівнює 80-90 дБ) на природний імунітет організму. Шум вищого рівня впливає на органи слуху, викликає патологічні зміни в інших органах і системах організму. Крім того, шум гальмує діяльність шлунка і здатний викликати розлад травлення, а також стати причиною неврозів і порушень ендокринної й іншої систем організму.
Для тих, хто працює на виробництвах, де рівень шуму в багато разів перевищує припустимий, і тим, хто живе в районах аеропортів, вокзалів, автостанцій можна порекомендувати постійно робити масаж вух і не соромитися користуватися спеціальними заглушками для вух (можна самому зробити їх із вати).

 
 

Цікаве

Загрузка...