WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Електромагнітне забруднення. Магнітні бурі. Шум - Контрольна робота

Електромагнітне забруднення. Магнітні бурі. Шум - Контрольна робота


КОНТРОЛЬНА РОБОТА:
на тему:
Електромагнітне забруднення. Магнітні бурі. Шум
ПЛАН
1. Електромагнітне забруднення
2. Магнітні бурі
3. Шум
1. Електромагнітне забруднення
Останнім часом у результаті інтенсивного розвитку електроніки й радіотехніки природне середовище забруднюється електромагнітними випромінюваннями, що негативно впливають на організм людини, викликаючи головний біль, перевтому, неврози, безсоння й інші важкі захворювання. Головними джерелами електромагнітних випромінювань є радіо, телевізійні й радіолокаційні станції, напруга яких дуже висока, тому одним із способів охорони населення від їх впливу є будівництво потужних комунікацій за межами зон проживання людей.
Не дуже давно співробітники Центру електромагнітної безпеки провели незалежне дослідження ряду комп'ютерів, найбільш розповсюджених на нашому ринку. Вони встановили, що рівень електромагнітних полів у зоні розміщення користувача перевищує біологічно небезпечний рівень.
Наслідком регулярної роботи з комп'ютером без застосування захисних засобів є:
* захворювання внутрішніх органів (60 % користувачів);
* хвороби серцево-судинної системи (60 %);
* захворювання шлунково-кишкового тракту (40 %);
* шкірні захворювання (10 %);
Грізні пухлини.
Утім, багато фахівців вважає, що наявні захисні покриття і захисні екрани не надто і захищають, а скоріше допомагають психологічно.
Випромінювання ж від телевізора можна не боятися, якщо знаходитися від нього на відстані двох метрів.
Фахівці застерігають ще від двох речей: стільникових телефонів, що є джерелами СВЧ (від подібного випромінювання страждає насамперед мозок, тому що внутрішньоклітинні процеси в ньому найшвидші), й ультрафіолетових бактерицидних ламп.
Поради:
1. Працюючи з персональними комп'ютерами й іншою подібного роду технікою, уникайте перенапруги. Намагайтеся відчувати інтуїтивно, коли вам потрібно зробити перерву, коли закінчити роботу. Можна порекомендувати людям, що мають справу з такого роду технікою, частіше практикувати очну гімнастику. Ще краще, працюючи, через кожні 20-30 хвилин робити пере-рви на 5-10 хвилин і під час цих перерв, трохи розім'ятися (походивши, пострибавши, зробивши кілька вправ на гнучкість), виконати кілька вправ очної гімнастики.
2. Намагайтеся, щоб ваше ліжко знаходилося на відстані від різного роду електропобутових приладів.
3. По можливості, уникайте тривалого перебування біля елек-тропобутових приладів.
4. Людина, що веде здоровий спосіб життя, менше піддається шкідливому впливу електромагнітного опромінення, ніж та, яка на своє здоров'я не звертає особливої уваги.
2. Магнітні бурі
Одним з несприятливих факторів, що впливають на здоров'я людини, є вплив магнітних бур. Кожен місяць містить у собі від 3 до 6 так званих несприятливих днів, що виникають у результаті взаємодії співпадаючих за часом сонячних і земних магнітних бур, космічних факторів, електромагнітних полів з перепадами атмосферного тиску, температури, вологості повітря, вітру й інших елементів ПОРОДНИХ проявів.
Земля має власне магнітне поле. Форма його така ж, як і магнітного поля бруска з двома магнітними смугами - північним і південним. Час від часу магнітне поле Землі змінюється, збурюється. Прилади в цей час фіксують магнітні збурення. Збурення магнітного поля Землі викликаються Сонцем. На Сонці час від часу відбуваються вибухи, у результаті яких з його атмосфери викидаються в міжпланетний простір потоки заряджених часток. Коли ці потоки досягають магнітної оболонки Землі, вони викликають збурення її магнітного поля. Ці збурення магнітного поля Землі називаються магнітними бурями.
Постійно проводжувані дослідження показують, що магнітні бурі несприятливо впливають на серцево-судинну і кровоносну системи, органи дихання, центральну нервову систему й ін.
Так, у Ялті, у НДІ ім. Сеченова за п'ять років було обслідувано 1842 хворих, з яких 445 страждало на гіпертонічну хворобу, 815-на церебральний атеросклероз, 582-на ішемічну хворобу.
Дослідження показали, що погіршення стану здоров'я цих хворих було тісно пов'язано із сонячними та магнітними бурями. З початком сонячної бурі (в день посилення Сонячної активності) збільшувалося число випадків погіршення здоров'я хворих, що страждають на гіпертонічну хворобу. Під час магнітних бур виявлялися симптоми погіршення стану хворих, що страждають серцево-судинними захворюваннями, ставали частішими випадки підвищення артеріального тиску, погіршувався коронарний кровообіг.
Ученими було доведено, що в день, коли сонячна активність росте, а на Сонці відбувається вибух, число випадків інфаркту міокарда збільшується, воно досягає максимуму наступного дня після спалаху. У цей день уже починається магнітна буря.
Під час магнітних бур краще починає зсідатися кров й активізується утворення тромбоцитів, що і призводить до загострення серцево-судинних захворювань. Інфаркти міокарда, що настають у період сонячних і магнітних бур, протікають важче і часто супроводжуються ускладненнями та смертю.
Негативні наслідки викликають магнітні бурі й у людей, що страждають захворюваннями органів дихання. Під час магнітних бур у таких хворих знижуються показники життєвої ємності легень і пневмотахометрії. У хворих на туберкульоз стають частішими такі випадки легеневих кровотеч, які призводять до смертельного результату.
Деякі нейрофізіологи припускають, що

 
 

Цікаве

Загрузка...