WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Культура харчування - Реферат

Культура харчування - Реферат

ніжну оболонку шлунка. Навіть мізерні дози кислоти здатні зупинити дію птіаліну слини. При цьому розщеплення крохмалів припиняється, що призводить до додаткової напруженої роботи всіх органів травлення. Не меншу шкоду наносять неорганічні кислоти й засвоєнню білку. Введені в шлунок, вони затримують виділення шлункового соку.
М'ясні бульйони
Дивно те, що вкорінилася думка, ніби людині, яка одужує, корисно пити курячий бульйон. Насправді ж про користь отут говорити не доводиться. Адже в бульйон, як правило, потрапляють з м'яса найбільш шкідливі хімічні речовини, такі як креатин, креатинин та інші. Якщо враховувати, що останнім часом нерідкі випадки, коли в м'ясі містяться різні хімічні препарати (використовувані для збільшення ваги), то можна з упевненістю говорити, що і ці хімічні сполуки, що наносять шкоду здоров'ю людини, при варінні м'яса переходять у бульйон. Так, наприклад, є дані, як виварюється антибіотик тетрациклін з курячої тушки. Після тридцятихвилинного варіння він у м'язах бройлера зберігався у вигляді слідів, а ще через 30 хвилин повністю переходив у бульйон. Коментарі тут, як бачите, зайві.
Рекомендації з харчування
1. Найголовніше-максимальна розмаїтість їжі, що забезпечує надходження в організм усіх необхідних поживних речовин.
2. Не робіть з їжі культу, але і не ставтеся до неї зневажливо.
3. Слід обрати, залежно від індивідуальних особливостей, найбільш придатний для себе раціон. Є гарна приказка: "Те, що ліки для одного, для іншого - отрута". Так само і з продуктами: дієта, що прекрасно підходить вашій мамі, для вас може виявитися зовсім невідповідною.
4. Прагніть до того, щоб відчувати інтуїтивно, які продукти потрібні вашому організму в певний момент. Тут важливо відрізняти те, що для вас дійсно необхідно, від того, що вам хочеться з тієї причини, що ви ці продукти дуже любите.
5. Фахівці з натурального харчування не рекомендують їсти до повного насичення. Завжди краще недоїсти, ніж переїсти. Встати з-за столу потрібно з відчуттям, що ви ще могли б щось з'їсти.
6. Необхідно підбирати раціон залежно від кліматичних і сезонних умов. Улітку краще орієнтуватися на холодну їжу(кімнатної температури), взимку-на гарячу (але не занадто). Навесні та влітку в раціоні слід збільшувати кількість рослинних продуктів, восени й узимку додати їжу, багату на білки та жири.
7. Якщо вам через якісь причини довелося з'їсти що-не-будь, що ви вважаєте для себе шкідливим, поставтеся до цього спокійніше, не лайте себе. У цьому випадку критика самого себе може нанести організму навіть більшу шкоду, ніж те, що ви з'їли.
8. Дуже важливо їсти свіжоприготовлену їжу. Рекомендується готувати тільки на один раз, тому що якщо їжа постоїть кілька годин, у ній починаються процеси гниття і бродіння.
9. На думку фахівців, перехід на малобілкову та низькокалорійну дієту може істотно поліпшити здоров'я і, відповідно, збільшити тривалість життя. Слід зауважити, що цей перехід повинен бути поступовим. ·
10. Намагайтеся підчас прийому їжі, з одного боку, не відволікатися від їжі (на газети, книги, телевізор), з іншого боку, не зациклюватися на їжі, не ставати її рабом.
11. Позитивний емоційний фон під час їжі дуже корисний. У той же час дуже погано впливають на процес травлення негативні емоції, різні переживання і з'ясування стосунків.
12. Намагайтеся ретельно пережовувати їжу.
13. Бажано їсти тільки тоді, коли є почуття голоду. Це твердження може видатися дивним. Насправді ж дуже часто ми їмо тільки тому, що наш шлунок "звик" до наповненого стану і навіть тоді, коли ми не голодні, він подає сигнал: "Хочу їсти!". Як критерій справжнього почуття голоду пропонується такий: бажання з'їсти шматочок черствого чорного хліба (його можна думкою уявити).
14. Приказка "Сніданок з'їж сам, обід розділи із сусідом, а вечерю віддай ворогу", швидше за есе, далека від істини. У Західній Європі в середні віки була поширена приказка: "Вставати о 6-тій годині, обідати о 10-тій, вечеряти о 6-тій і лягати спати о 10-тій-значить, подовжити життя десять разів на десять". Відпочивши уві сні, наш організм не потребує відразу ж після пробудження великої кількості їжі. Тому зранку найкраще обмежитися легким сніданком.
15. Бажано дотримуватися правил сполучуваності продуктів.
16. По можливості намагайтеся підтримувати лужне середовище в організмі, а для цього прагніть до того, щоб на одну частину кислої їжі припадали дві частини лужної.
17. Намагайтеся обмежити вживання продуктів, багатих на холестерин.
18. Найкраще вживати ті овочі й фрукти, що ростуть у вашому регіоні, тому що вони перебувають в біологічній рівновазі з вашим організмом.
19. Пийте води не менше 1,5-2,5 літрів на день.
20. Вечеряти рекомендується не пізніше, ніж за дві години до сну. В ідеалі до моменту засинання шлункове травлення повинне закінчитися і їжа в основному повинна перейти в кишечник.
21. Бажано виключити (чи обмежити) вживання десертів. Солодке після основної їжі викликає процес бродіння в шлунково-кишковому тракті.
310
22. У процесі теплової обробки продуктів, як правило, багато втрачається, але проте чистого сироїдіння варто уникати. Ідеальна пропорція між сирою їжею і вареною-70 % і ЗО %.
23. Після їжі небажано відразу братися за роботу, тим більше важку. Краще буде 20-30 хвилин відпочити, але, звичайно ж, не спати.
24. Якщо ви вживаєте м'ясну їжу, то намагайтеся подавати до м'яса якнайбільше зелені й овочів.
Не рекомендується
1. Переїдати. Згадуйте частіше російське народне прислів'я: "Від помірної їжі - сила, від великої - могила".
2. Багато пити безпосередньо перед, під час і після прийому їжі.
3. Вживати коров'яче молоко (молоко підходить дітям і людям похилого віку). У дорослої людини в організмі немає ферментів, здатних розщеплювати молоко, і тому воно не перетравлюється. Крім того, молоко дає багато слизу, через що люди, які часто вживають молоко, страждають простудними і легеневими захворюваннями.
4. Їсти в стані втоми, перед роботою, коли ви змерзли чи перегрілися, стурбовані, схвильовані, повні страху чи гніву, при лихоманці, болях.
5. Пити соки між прийомами їжі. Сік-це їжа.

 
 

Цікаве

Загрузка...