WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Дихальна система - Реферат

Дихальна система - Реферат

1
Вимовляти вголос: "Гаром пахне! Тривога!" І різко, грубо і гучно, практично на всю квартиру, нюхати повітря. Робити вдихи короткі, як укол. Чмихати носом, чим природніше, тим краще.
Правило 2
Строго стежити за одночасністю вдихів та рухів, і не заважати видихам іти після кожного вдиху ротом.
Правило З
Третє правило парадоксальної дихальної гімнастики: повторювати вдихи так, начебто накачуємо шину.
Робити необхідно стільки вдихів підряд, скільки саме ви можете зробити легко - серіями по 8, 16, 32 у положенні стоячи. Під час хвороби продовжувати заняття, але скоротивши серії до 2, 4, 8 вдихів.
Відпочинок між дозами вдихів - 2-3 секунди.
Стежити за тим, щоб вдих був голоснішим за видих.
Після трьох-чотирьох тижнів тренувань можна робити по 96 вдихів підряд, якщо це вам дається легко. Норма уроку - 2 рази по 960 вдихів, що займає приблизно при добрій тренованості 35 хвилин. Людям, які перенесли інфаркт, і дуже важким астматикам досить 600 вдихів за урок. Урок варто повторювати 4-5 разів на день.
Рахунок на 2, 4, 8 - обов'язковий. Це не випадково, такий рахунок фізіологічний.
Розминка
Стати прямо. Руки по швах. Гучно, на всю квартиру, нюхати повітря. Не робити довгі й глибокі вдихи, а просто нюхати повітря, поки не з'явиться відчуття, що ніздрі зарухалися і слухаються вас. Вдихи повторюються в темпі прогулянкового кроку. Робити підряд по 2-4 вдихи. Потім - крок на місці й одночасно з кожним кроком - вдих. Правою-лівою, правою-лівою - вдих-вдих, вдих-вдих.
Поставити одну ногу вперед, іншу назад і, переминаючись із ноги на ногу, повторювати одночасно з кожним кроком короткі, гучні вдихи. Упиратися міцніше тією ногою, що стоїть спереду. Засвоївши рухи, піднімаючи праву ногу, варто ледь-ледь присідати на лівій і навпаки. Одночасно з кожним кроком - вдих, короткий як укол, і гучний, на всю квартиру.
Повороти. Повертати голову різко вправо і вліво, вправо і вліво й одночасно з кожним поворотом нюхати повітря.
"Вушка". Погойдуйте головою, начебто говорите: "Ай, ай, як не соромно!" І одночасно з кожним погойдуванням - вдих.
"Малий маятник". Кивати головою - назад, на спину - вдих-вдих. Зробити 96 разів кожен рух і знову 96 разів і так 6 разів по 96.
"Обійміть плечі". Підняти руки на рівень пліч. Зігнути їх у ліктях. Повернути долоні до себе і поставити їх перед грудьми. Кидати руки назустріч один одному так, щоб права обіймала ліве плече, а ліва - праву пахву. У той момент, коли вони найтісніше зійшлися, - вдих, короткий і гучний.
Повторювати рухи - вдихи в темпі кроків. Руки не відводити далеко від тіла. Лікті не розгинати. Зробити 2 рази по 96 вдихів.
"Насос". Взяти в руки згорнуту газету чи паличку, як рукоятку насоса, і уявляти, що ви накачуєте шину автомобіля. Вдих-у крайній точці нахилу. Скінчився нахил - скінчився вдих. Не розгинатися до кінця.
З усіх рухів це найбільш результативний. Робити його більше, ніж інші-до 500 разів за урок.
При сильній короткозорості, хворобах нирок і печінки, травмах хребта нахил руками до землі не рекомендується, виконують нахили в пояс. На цьому розминка закінчується. Тепер - вправи.
"Кішка". Ноги на ширині пліч. Ледь-ледь присідати, різко повертаючись вправо і вліво, шумно втягуючи повітря. Перемінити положення ніг. Повторити 3 рази по 96 вдихів.
"Великий маятник". Нахилитися вперед, руки тягнуться до землі - вдих, нахил назад, руки обіймають плечі, теж вдих. Ця вправа складається з двох вправ розминки "Насоса" і "Обійми плечі".
"Напівприсідання". Виконуються в трьох варіантах.
1. Ноги на ширині пліч.
2. Одна нога спереду, інша-позаду (вага тіла на нозі, що стоїть спереду. Нога, що стоїть ззаду, ледь торкається підлоги).
3. Те ж, але тепер вага на нозі, що стоїть позаду.
У цих положеннях виконувати легке присідання, ніби пританцьовуючи на місці. Засвоївши ці рухи, додати одночасні зустрічні рухи рук. При двох перших присіданнях-на рівні пояса, у третьому- на рівні пліч.
Хотілося б тепер декілька слів сказати про загальну "розслабленість", небажання докласти мінімум зусиль для того, щоб бути здоровим чи принаймні зберігати його, а не погіршувати. Для прикладу заглянемо в початок XX століття, коли люди велику частину роботи виконували вручну, не було тоді ще повальної виробничої і сільськогосподарської механізації, люди не "гидували" пройтися пішки, піднятися на третій поверх не на ліфті, а сходами, і були значно здоровіші, ніж ми. Умови комфорту руйнують людський організм. Ми часто сидимо за столом, готуючи уроки чи просто читаючи книгу, лежимо на дивані, слухаючи плеєр і дивлячись на екран телевізора, прикипаємо до сидінь, коли щось майструємо, перестали поступатися місцем у транспорті, навіть якщо відсиділи цілий день за партою. Скрізь лінь, що догоджає нашому організму, вмовляє розслабитися, не напружуватися, дати спокій м'язам, щоб років через двадцять ми вже не могли пройти і десяти метрів без задишки і сильного болю в суглобах та кінцівках.
Чи потрібно зайвий раз говорити, що активний спосіб життя активізує розумову діяльність; під час пішої прогулянки, ритмічної їзди на велосипеді, бігу підтюпцем приходять несподівані й оригінальні ідеї, самі собою виникають рішення складних задач і проблем. Фахівці давно вже встановили, що різнобічна фізичка підготовка істотно впливає на деякі функції психіки: пам'ять, увагу, усний підрахунок, навіть на мовленнєвий апарат. Регулярні фізичні навантаження впливають на кровотворення: збільшують кількість гемоглобіну й активність ферментних систем, нормалізують вміст холестерину, роблять стійкішою формулу білої крові. Заняття спортом попереджають передчасне старіння організму, а виходить, продовжують молодість. Звичайно, можна сказати, що ми і зараз молоді та здорові, а прийде час, і ми почнемо займатися! Ні, це неправильний підхід до себе і свого організму. Адже кожний новий день веде вас до дорослішання, щодня ваш організм піддається різним стресам, отруєнням (харчовим, промисловими відходами і т. ін.), і з кожним днем він стає "старшим", а, виходить, не таким, як був учора і позавчора.
Бути в наш час здоровим - це не надзвичайна розкіш, це - необхідність. Здоровим хоче бути кожний з нас, але підтримувати все життя певний рівень гарного самопочуття важко, тут необхідна внутрішня спроможність, залізна воля, завзятість, знищення навіть слабкого натяку на лінь. Тисячі хвороб стають у чергу до кожного з нас і атакують, як тільки ми розслаблюємося. Сучасна медицина, звичайно, намагається захистити наші ніжні організми від усіляких напастей, але вона не може придумати таких ліків, які розвивали б у свідомості розуміння необхідності вдосконалювання власного тіла.
По закінченні хотілося б додати, що постійний рух (біг, тривалі піші походи, плавання й ін.), контроль за своїм диханням, виконання спеціальних вправ для доброї роботи легень, несуть здоров'я, що не дадутьніякі ліки. Розумне фізичне навантаження на організм - найкращий спосіб його збереження до старості.

 
 

Цікаве

Загрузка...