WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Вплив людини на навколишнє середовище - Реферат

Вплив людини на навколишнє середовище - Реферат

- краще брати середніх розмірів (і не тільки через нітратність).
У нашаткованій моркві (як і в зелені, буряку й ін.) нітрати швидко перетворюються в нітрити. У салатах ці процеси прискорюються сметаною і, тим більше, майонезом, у яких бурхливо розвиваються мікроорганізми. Соняшникова ж олія, навпаки, стримує розмноження бактерій.
Огірки
У несприятливих умовах огірки можуть накопичувати до 600 мг/кг нітратів. Безпосередньо під шкіркою їх у кілька разів більше, ніж у середині. І, якщо шкірка гірка, її, звичайно ж, потрібно зрізати. Також рекомендується обрізати найбільш несмачну частину біля хвостика.
Редис
Редис часом містить до 2500 мг/кг нітратів. Концентрацію ж близько 500 мг/кг уже можна вважати нормальною (для ранніх сортів). У круглих сортах редису нітратів значно менше, ніж у витягнутих.
Вважається, що можна у два рази зменшити "нітратність", зрізаючи на 1/8 верхівку і "хвости".
Загальні рекомендації:
1. Найменше нітратів у рослинах зранку і ввечері, особливо у спеку, найбільше (у 3-4 рази порівняно з ранком і вечором у спеку) у прохолодну погоду вдень. Природно, що виходячи з цих відомостей, збирати овочі найкраще зранку чи ввечері в спеку.
2. У здоровому тілі перетворення нітратів на нітрити істотно упо-вільнено порівняно з ослабленим організмом. Тому людям, що страждають хронічними захворюваннями, а також тим, хто веде спосіб життя, далекий від здорового, рекомендується більше уваги приділяти контролю за кількістю нітратів у продуктах.
3. Унікальну здатність накопичувати нітрати мають гриби. Тому не збирайте гриби в містах і біля доріг, навіть їстівні гриби в цих місцях стають отруйними. Небажано купувати гриби з рук, адже невідомо, де вони зібрані.
4. Шкідливу дію нітратів можна зменшити, якщо одночасно прийняти аскорбінову кислоту-вона "знезаражує" нітрати.
5. При квашенні овочів у перші два-три дні утворення нітратів різко збільшується, але зате після закінчення бродіння вони зникають повністю. Тому квашені овочі можна вживати без побоювань.
6. Салати й овочевісоки їжте і пийте тільки свіжоприготовленими. Збереження їх, навіть не дуже тривале й у холодильнику, сприяє розмноженню мікрофлори, що перетворює нітрати на більш небезпечні для нашого здоров'я нітрити. А багаторазова зміна температури (з холодильника на стіл і назад) різко підсилює цей процес.
7. Хотілося б зазначити і те, Ідо, пам'ятаючи про розумну обережність, не слід занадто вже лякатися нітратів. Вони завжди були, є і будуть. Так що, довідавшись про нітрати, переставати їсти-овочі не варто. У будь-якому випадку користь від вживання овочів набагато перевищує ту небезпеку, що несуть у собі нітрати, ну, а якщо ще і стежити за тим, щоб їхня кількість не перевищувала норму, то вживання овочів принесе вам тільки здоров'я.
Забруднення водойм
Вода - не тільки джерело кисню і водню, але і найбільш значна складова частина тіла всіх живих істот: у тілі людини вона складає близько 70% маси, у рослинному організмі - до 95 %.
Така важлива фізіологічна функція, як обмін речовин, не може обходитися без води, а це у свою чергу загрожує всім життєво важливим процесам організму. Основні запаси води знаходяться у Світовому океані (95 %), що займає близько 70 % поверхні земної кулі. Поверхневі води: озера і ріки (із прісною водою) включають всього 0,182 млн. км3.
Людиною для своїх потреб широко використовуються як поверхневі води (озера, ріки, невеликі річки, у яких запаси доступної прісної води обчислюються не мільйонами кубометрів, а тисячами), так і підземні чи ґрунтові (колодязі, свердловини), водою яких користується населення сіл і селищ.
І разом з тим, сьогодні людство стурбоване нестачею води. Воду використовують як її споживачі-для приготування продукції, повертаючи при цьому воду у водойми, але в меншій кількості й поганої якості, так і водокористувачі - господарства, люди, що використовують воду як середовище (водяний транспорт, рибальство, енергетика, сільське і комунальне господарство). Однак і вони змінюють якість води і найчастіше на гірше.
Джерелами забруднення води можуть бути фізичні, біологічні, хімічні, теплові й радіаційні забруднювачі.
Фізичне забруднення - це збільшення у вмісті води нерозчинних домішок (піску, глини, мулу) у результаті змиву дощовими водами ґрунтів з полів, гірничорудного пилу, який розноситься вітром й ін.
Хімічне забруднення - це потрапляння до води різних хімічних речовин, відходів різних виробництв: нафтохімічних, целюлозно-паперових, а також комунально-побутових стоків, відходів тваринницьких ферм і т. д.
Біологічне забруднення - це потрапляння у водойми разом зі стічними водами різних хвороботворних мікроорганізмів (бактерій, вірусів), спорів грибів, яєць, хробаків й ін.
Основними джерелами біологічних забруднень є комунально-побутові стічні води підприємств: цукрових заводів, м'ясо і деревообробної промисловості й ін. Особливо небезпечні такі забруднення водойм у місцях масового відпочинку (курортні зони узбереж морів та рік).
Теплове забруднення складають стоки підігрітої води від теплоелектростанцій і атомних станцій. Прикладом радіаційного забруднення є аварія на Чорнобильській АЕС.
Підвищується кислотність води в природних водоймах, що позначається на скороченні видової розмаїтості їхньої фауни. Підвищена кислотність може впливати на тварин безпосередньо, порушуючи при цьому роботу ферментів і газообмін через дихальні поверхні; побічно, знижуючи якість і розмаїтість основних джерел їжі тварин; побічно, підвищуючи концентрацію токсичних важких металів, через реакції, що відбуваються з донними осадами.
Щоб запобігти процесу забруднення водойм, слід застосувати ряд способів із їх охорони:
* використання і нормування якості води;
* скорочення стоків у водойми шляхом удосконалення технологічних процесів ряду виробництв;
* очищення стічних вод.
Система заходів щодо охорони і раціонального використання водних ресурсів (морських, річкових, озерних) повинна бути складовою частиною загальнодержавних планів у будь-якій країні. Діяльністю людини в більшості випадків обумовлене забруднення водойм, її ж діяльність повинна бути спрямована на очищення різними методами: механічними, хімічними, біологічними.

 
 

Цікаве

Загрузка...