WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Вплив людини на навколишнє середовище - Реферат

Вплив людини на навколишнє середовище - Реферат

згоряння в автомобілях, встановленням на них спеціальних каталізаторів для нейтралізації чадного газу, заміною шкідливого етилового бензину, що забруднює повітря свинцем, найменш екологічно шкідливий.
Особливе значення в очищенні атмосферного повітря має озеленення міст і сіл, особливо промислових зон.
Атмосферне повітря і здоров'я людини
Забруднення атмосферного повітря - найактуальніша гігієнічна проблема, адже повітря - одна з найважливіших складових природного середовища. Для нормального функціонування організму людини потрібно 10-12 кг повітря на добу. Серед складових частин повітря найбільше значення має кисень. На жаль, його кількість постійно зменшується, а все через тойже технічний прогрес. За останні 50 років з атмосфери взято стільки кисню, скільки за попередні 3,5 мільйони років.
Забруднення атмосферного повітря становить серйозну небезпеку-для здоров'я людини. Про це свідчать результати численних досліджень про наявність у повітрі надмірної кількості пилу, важких металів, різного роду хімічних сполук. Особливо великий вплив забруднене повітря має на здоров'я дітей та підлітків, вагітних жінок, людей похилого віку і тих, хто страждає на хронічні легеневі захворювання.
Нижче ми подаємо оздоровчі рекомендації для тих, хто не має можливості переїхати в більш чистий екологічний район.
1. Бажано частіше бувати за містом, у лісі, у парках, на березі водойм, там, де є зелені насадження і природні водні джерела.
2. Практикувати дихальну гімнастику на чистому повітрі.
3. Якнайчастіше виконувати такі дихальні вправи: "ХА"-дихання, очисне дихання, затримки на вдиху і видиху. Уявляти, що з видихом з організму виводяться всі шкідливі речовини та хімічні сполуки.
4. Проводити очищення легень за допомогою відхаркувальних засобів, тому що будь-які відхаркувальні трави певною мірою чистять легені.
5. Бажано перейти переважно на вегетаріанське харчування з великою кількістю твердої клітковини.
6. Зміцнення імунної системи за рахунок правильного харчування, фізичної активності, загартовування й інших методів.
7. Бажано регулярно відвідувати лазні.
Забруднення ґрунту
Земля - це основа сільськогосподарського виробництва, що забезпечує людину продуктами харчування як рослинного, так і тваринного походження. Кількість і якість цих продуктів залежать від якості землі з гарним орним шаром, тобто від фунту (верхнього родючого шару Землі), його обробки, підживлення рослин і т. д. Найбільш родючими ґрунтами є чорноземні, багаті на такий компонент, як перегній (гумус) - органічна речовина, що утворюється після відмирання окремих організмів, рослинних і тваринних залишків, які переробляються іншими організмами - мікроорганізмами.
Процес утворення ґрунту (ґрунтоутворення) - дуже тривалий, повільний, що відбувається в результаті вивітрювання материнської породи і нагромадження органічного матеріалу, що розкладається, тому відновлення ґрунту займає не один десяток років. Через це треба дуже дбайливо ставитися до ґрунту. Тим часом оброблювані землі, у результаті споживчого до них ставлення, поступово втрачають частину родючого шару і про-довжують втрачати його з неймовірно великою швидкістю.
У зв'язку з діяльністю людини на Землі очікується велика екологічна криза. В результаті масової вирубки лісів, наприклад, порушується водний режим планети: міліють ріки, як наслідок, зменшується кількість риби, виснажуються запаси ґрунтових вод, висихають ґрунти. Знищення лісових масивів подекуди вже призвело до ерозії фунту, тому що сильні вітри й дощові потоки вільно змили найбільш родючий шар ґрунту, який раніше утримувався кореневою системою дерев. Крім того, ліс очищує повітря, стримує гірські селеві потоки. Зі знищенням лісів відбувається вимушена міграція птахів і диких тварин, які щоб прогодуватися, переміщаються ближче до населених пунктів, деякі види тварин, не пристосувавшись до нових умов, зникають.
На цей час через нераціональне використання земель, утворення ерозії ґрунтів сільськогосподарська промисловість позбавилася величезних територій, на яких могли б виростати сади, зернові й вирощуватися овочеві культури. В результаті бажання побільше отримати від ґрунту, ніж віддати йому, виснажується гумус.
На сьогодні ерозія ґрунту стає не тільки сільськогосподарською, але й екологічною проблемою. Ґрунт, який змивається у струмки та ріки, несе із собою добрива й отруйні хімікати (пестициди), підсилюючи цим забруднення водойм. Крім того, оскільки в фунті затримується менше води, а в ріках її стікає більше, виникає небезпека повеней.
Однією з причин зниження агрономічних якостей фунту є багаторазова його обробка, ті самі ділянки обробляються протягом багатьох років, у ґрунт не вноситься того, що з нього витягується, у результаті чого фунт виснажується і не виконує тієї ролі, яка йому відведена: забезпечення рослин поживними речовинами, необхідними для їхньої життєдіяльності, активна фільтрація природних і стічних вод, які очищають їх від шкідливих домішок.
Збереженню ґрунту сприяє використання хліборобами науково обґрунтованих методів його оброблення, спрямованих на підвищення родючості ґрунтів і одержання екологічно чистих продуктів харчування.
Серед цих методів виділяють такі:
* правильне формування культурного агроландшафту;
* організація і дотримання польових, овочевих, кормових сівозмін;
* перехідна прогресивні форми обробки ґрунту, ефективні й легкі машини та механізми;
* скорочення повторної обробки ґрунту;
* застосування поряд з ультрахімічним методом господарювання біологічного землеробства без використання отруйних хімікатів і неякісних мінеральних добрив.
Серед них особливе місце приділяється нітратам (мінеральне азотне добриво).
Нітрати самі по собі не є отруйними, їх рослина використовує для будови клітин, утворення хлорофілу. Але, накопичуючись у ґрунті, вони переходять і накопичуються в продуктах харчування.
В організмі людини вони перетворюються в нітрити - отруйні речовини, що взаємодіють з гемоглобіном крові й викликають захворювання - метгемоглобінемія (змінюється колір шкіри і слизових оболонок-ціаноз, знижується кров'яний тиск, з'являється легенева і серцева недостатність).
Нітрати в нашому житті
Абсолютно "чистих" продуктів у природі не існує.

 
 

Цікаве

Загрузка...