WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Венеричні захворювання. СНІД - Реферат

Венеричні захворювання. СНІД - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Венеричні захворювання. СНІД
Часто безладність статевих стосунків призводить до неприємних венеричних захворювань. Про венеричні захворювання не люблять говорити, особливо в колі підлітків. Але це зовсім неправильно, тому що подібні захворювання можуть спричинити серйозні наслідки.
Отже, основні венеричні захворювання, про які повинен знати кожен підліток-сифіліс, гонорея, генітальні бородавки, герпес, вагініт, СНІД.
Сифіліс викликається бактерією - блідою спірохетою. Захворювання передається статевим шляхом. Перші прояви хвороби - червонясто-бура безболісна виразка на місці попадання спірохети. Надалі (від 1,5 місяця до півроку) на тілі може з'явитися висипка, що не турбує, можливі головні болі, болі в горлі, незрозуміле підвищення температури. Якщо хворобу не лікувати, спірохета викликає важкі ураження життєво важливих органів, призводить до сліпоти, глухоти, паралічів, безплідності та навіть смерті. Якщо жінка заразиться сифілісом під час вагітності, дитина може народитися з деформованими кістками чи сліпою.
Ця ж бактерія викликає таку хворобу, як побутовий сифіліс. Передається вона навіть при відсутності статевого контакту, через предмети особистої гігієни - рушник, нижню білизну, бритву, посуд.
Гонорея викликається бактеріями - гонококами. Хвороба передається тільки при статевих контактах. Основні симптоми: у чоловіків болісне сечовипускання, можливі виділення з пеніса; у жінок-печіння при сечовипусканні, збільшення кількості піхвових виділень, болі внизу живота. Симптоми виявляються через 2-21 день після зараження. При відсутності лікування можливі безплідність, артрит й утруднене сечовипускання.
Генітальний герпес - викликається вірусами, передається статевим шляхом. Існує два різновиди цієї хвороби. Перший - має вигляд висипки навколо геніталій, другий - у вигляді водяних пухирців на обличчі. У зараженої людини наявні ранки герпеса, у чоловіків - на геніталіях, у жінок - глибоко в порожнині піхви. Інфекція виявляється у вигляді червоних висипань з білими виразками, що мають вигляд невеликих пухирців. Виразки можуть з'явитися на пенісі, анальному отворі, піхві, у роті, тобто там, куди потрапив вірус. Хвороба може супроводжуватися болісним сечовипусканням, підвищенням температури, хворобливістю в місці виникнення інфекції. Вірус, що потрапив в організм вагітної жінки, може викликати сліпоту, глухоту і навіть смерть дитини. Згодом вірус уражає нервову систему зараженої людини.
СНІД
В історії земної цивілізації, яка багата на різні катастрофи й катаклізми, знайдеться не так уже багато подій, що, подібно СНІДу, здатні були сколихнути все людство, вселивши в нього жах перед цією хворобою. Навіть письменники-фантасти не могли припустити, що наприкінці XX століття з'явиться подібна загроза самому існуванню людства. Ні в кого не виникало і думки про те, що в організм людини проникне не випромінювання атомного реактора чи з глибин космосу, не новий пестицид чи компонент хімічних добрив, а представник мікросвіту, вірус-убивця, нещадний у своїх діях, який неминуче спричиняє загибель ураженої людини. Найстрашніше полягає в тому, що зараження збудником СНІДу пов'язане з одним із найсильніших інстинктів усього живого-інстинктом збереження людини як біологічного виду.
На жаль, найбільше серед заражених і хворих на СНІД молодих людей. Ця група населення є найбільш активною в статевому і репродуктивному (дітородному) відношенні. Особливу тривогу викликає і те, що СНІД "помолодів", затягуючи в число своїх жертв підлітків і навіть немовлят.
Що ж таке СНІД, коли він з'явився на нашій планеті?
За злою іронією долі перші повідомлення про СНІД з'явилися в період розквіту "сексуальної революції".
Життя, вільне від усяких моральних норм і принципів, сексуальна вседозволеність не могли не спричинити покарання від природи. І воно прийшло. У 1980 р. з'явилося перше повідомлення про захворювання декількох чоловіків-гомосексуалістів запаленням легень, яке викликано поширеним мешканцем альвеол легень людини - пневмоцистою. Потім стало відомо про ріст захворюваності молодих чоловіків-гомосексуалістів саркомою Kanouit.
З'ясувалося, що подібні випадки помічалися в клінічній практиці й раніше, однак уваги лікарів до себе не привернули, а причини їх залишалися нез'ясованими. На липень 1981 р. у Нью-Йорку і штаті Каліфорнія було зареєстровано 26 випадків саркоми й запалення легень, викликаного пневмоцистою, у чоловіків-гомосексуалістів.
Характерним для цих хворих було різке пригнічення захисних імунних функцій організму. У зв'язку з цим хвороба одержала назву "синдром набутого імунодефіциту - СНІД".
У наш час доведено, що необхідною умовою для прояву хво-роботворних властивостей ВІЛ є проникнення його в кров людини. Байдуже, яким шляхом це відбудеться - при статевому акті, сексуальних поцілунках, використанні наркоманами спільної зараженої голки для введення наркотику, роботі інфікованим інструментом у перукарні, через дитяче місце від матері до плоду - принципово важливо одне: вірус повинен потрапити в кров'яне русло. Важко сказати, яка його кількість необхідна для того, щоб викликати хворобу, однак на підставі численних випадків зараження можна зробити висновок про дуже високу його хвороботворну активність. Досить декількох вірусних частин, щоб людина виявилася приреченою на смертельне захворювання. Трагічним підтвердженням цього виявилися події в містах Елісті, Волгограді, Ростові-на-Дону, де для введення лік застосовувалися одні інструменти, зокрема, шприц зі змінними голками, що і призвело до зараження багатьох дітей. Передача СНІДу з кров'ю можлива також у стоматологічних, акушерсько-гінекологічних кабінетах, у лабораторіях і хірургічних клініках.
Потрапивши в кров'яне русло, збудник

 
 

Цікаве

Загрузка...