WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Будова головного мозку - Реферат

Будова головного мозку - Реферат

стратегічні, рольові ігри і тести. Ні в якому разі не стрілялки чи що-небудь подібне;
в) читання серйозної літератури;
г) захоплення філософією, сюди ж, з деякими застереженнями, можна віднести вивчення релігій, езотеричних вчень;
ґ) технічна творчість, винахідництво.
Пропонована мозку діяльність повинна приносити задоволення. Мозок дуже чутливий до позитивних емоцій і любить забезпечене життя. На сприятливі умови він відповідає блискучою роботою і відмінним здоров'ям.
Фактори, що перешкоджають успішному розумовому процесу:
а) відсталість, стереотипність мислення;
б) зайва прихильність до використання звичних методів рішення, що утрудняє можливість подивитися на задачу по-новому;
в) страх помилки, побоювання критики, страх "виявитися дурним", зайва критичність до своїх рішень;
г) психічна і м'язова напруженість.
Методи розвитку мозку
1. Заняття незнайомою діяльністю-кращий спосіб розвитку мозку. Якщо ви любите літературу, почніть вивчати фізику, якщо ви любите спорт,почніть вивчати астрономію. Повірте, це також цікаво. Знайдіть для себе щось нове, чим би ви із задоволенням зайнялися.
2. Спілкування з тими, хто перевершує вас за інтелектом, є досить ефективним засобом розвитку.
3. Тонка робота пальцями (складання чого-небудь, шиття й ін.) поліпшує кровообіг мозку, перешкоджає відмиранню нервових клітин. Тому, якщо хочете, щоб ваш мозок не старів, частіше те на машинці, грайте на гітарі, фортепіано, паяйте радіоли чи хоча б... тарабаньте по столу.
4. Коли мозок знаходиться в стані повного розслаблення, що відбувається у стані медитації чи безпосередньо перед сном, він випускає хвилі альфа-частинок. Мозок особливо сприйнятливий до ідей, коли він знаходиться в "альфа-стані". Тому уміння входити в такий стан (практика медитації) може збільшити силу розуму.
5. Заняття різними видами мистецтва сприяють поліпшенню діяльності мозку. Дослідження показали, що музика, ритм, колір уяви помітно вигострюють літературні та математичні
здібності розвивають інтерес до точних дисциплін.
6. Ставте перед собою важкі задачі. Чим важчі задачі, тим на "Більших обертах" буде працювати мозок, тим сильніше він буде нарощувати свою силу".
7. Розширюйте кругозір. Один із найтрагічніших наслідків технічного прогресу - вузька спеціалізація. Можна бути гарним фахівцем, але по-справжньому великі відкриття і досягнення - привілей людей з універсальною підготовкою і широким світоглядом.
Позитивно впливає на мозок будь-який вид фізичної активності. Варто звернути особливу увагу на вправи, що розвивають гнучкість хребта. Дослідження показали, що мозок приймає набагато менше інформації, якщо людина горбиться чи сутулиться.
Винятково благотворно впливають на мозок і різні дихальні техніки.
Для доброї діяльності мозку необхідно і відповідне харчування. Дуже важливо його забезпечення достатньою кількістю жирних кислот, яких багато в лляній, клиновій олії, а також в олії паростків пшениці. З мінеральних речовин мозку необхідні фосфор, сірка, мідь, цинк, кальцій, залізо і магній. Фосфор і фосфорні сполуки сприяють утворенню клітин мозку, сірка потрібна для насичення їх киснем.
Дуже важливо для Інтелектуальної діяльності наявність у районі йоду, необхідного для сірої речовини мозку. Йод міститься в таких продуктах: морська капуста, кальмари, креветки, морська риба, салат-латук, цибуля ріпчаста і порей, дині. Є він також у хлібобулочних виробах, у деяких плодах, і овочах, а також у молоці й молочних продуктах.
Не меншу роль у розвитку інтелекту відіграє і цинк. Експерименти британських фахівців з харчування встановили прямий зв'язок між здатністю до вивчення мов і концентрацією в мозку цього мікроелемента. У дітей, які важко засвоюють прочитаний текст, був виявлений майже 50-процентний дефіцит цинку в організмі. Виявляється, що правильно складена дієта (яка включає продукти, що містять цинк) може впливати на розвиток кмітливості та пам'яті в дітей. Але "цинкова" дієта корисна не тільки дітям, але й дорослим, які вивчають іноземні мови. Найбільше цинку в пророслій пшениці й пшеничних висівках, м'ясі гусей, квасолі, горосі, кукурудзі, яловичині, свинині, курятині, рибі, яловичій печінці. Є цинк також у молоці, яблуках, грушах, сливах, вишні, картоплі, капусті, буряку і моркві.
Мозку вкрай необхідні вітаміни Е (цим вітаміном багаті зародки злакових культур, зокрема пшениці; зелені частини овочів і ряду дикоростучих рослин; соняшникова олія. Є вони також в інших рослинних оліях, крім маслинової, яєчному жовтку, печінці, м'ясі, вершковому маслі та молоці), а також вітаміни групи В (особливо B2 В3 І S6). Вітаміни групи В містяться в таких продуктах: бобових овочах, ячмені, вівсі, квасолі, спаржі, картоплі, сирі (в тому числі й твердому), гречаній і вівсяній крупі, м'ясі й субпродуктах, курячому яйці, рибі, хлібі з борошна грубого помелу.
Особливо корисний для інтелектуальної діяльності вітамін С. За розрахунками відомого французького лікаря Марі Бурра, при збільшенні концентрації в організмі вітаміну С на 50 відсотків інтелектуальні можливості зростають на 4 пункти. Тих, хто думає, що для того, щоб стати генієм, досить з'їдати в день велику кількість продуктів, що містять цей вітамін, або ж у великих кількостях споживати таблетки аскорбінової кислоти, доведеться розчарувати, надлишки не засвоюються і вимиваються з організму. Аскорбінова кислота міститься в багатьох свіжих овочах і плодах, але найбільше на неї багаті зелень петрушки і кропу, смородина помідори, порічки, червоний перець, цитрусові й картопля.
Значна частина аскорбінової кислоти руйнується при неправильній кулінарній обробці продуктів. Варити їх треба в закритому посуді, причому закладають овочі в підсолений окріп.
Також мозку необхідна велика кількість кисню. Насиченню мозку киснем сприяють такі продукти харчування: картопля, петрушка, м'ята, хрін, редис, цибуля, помідори.

 
 

Цікаве

Загрузка...