WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Інтимне життя - Реферат

Інтимне життя - Реферат

собі американські підлітки. Експерти з Британської асоціації із планування сім'ї визнали цю ідею цікавою і вирішили перевірити й на практиці у Великобританії, їхній інтерес легко можна пояснити. Адже Великобританія займає перше місце в Європі за рівнем підліткової вагітності. Кількість дівчат до 16 років, що вживають протизаплідні таблетки, за останні три роки потроїлася.Щороку у Великобританії стають вагітними 8000 дівчат у віці від 13 до 15 років. (У віковій групі 16-19 років їх відповідно близько 103000.) Міністерство охорони здоров'я Англії розробило цілу програму, мета якої - знизити рівень підліткової вагітності. У серпні 1994 року в школах Англії було навіть уведено як обов'язковий предмет сексуальну освіту.
От що відбулося з цими дівчатами, які завдяки ляльці-дитині на якийсь час стали батьками.
"Коли все скінчилося, я зітхнула з полегшенням". Лаура Берд, 14 років.
"5.00 вечора. Поки я анітрошки не хвилююся. Мені здається, що я цілком упораюся зі своїми обов'язками.
7.30 вечора. Коли дитина заплакала, ми саме сиділи за столом. Я поклала її зручніше, але вона не вгамовувалася, тоді я "погодувала" її. Це зайняло хвилин 20. Обід мій, звичайно ж, вистиг.
11. 00 вечора. Я вже в ліжку, от-от засну, і раптом-знову це ревіння. Намацую кнопку. Я вже майже спала, і спочатку мені здалося, що від її лементу в мене голова розколеться.
1.30 ночі. Я прокинулася від жахливого лементу. У пітьмі намацую кнопку, щоб "погодувати" маля. Усі думки тільки про одне - скоріше б пірнути назад у своє тепле ліжко.
4.00 ранку. Вона знову плаче. Я дуже втомилася, і мені набрид цей жахливий лемент. Щоб хоч якось відволіктися, я вмикнула телевізор, поки дитина "їла", але там не було нічого цікавого.
7 ранку. Дитину знову треба "годувати", а потім настав час збиратися в школу. Я почуваю себе абсолютно розбитою".
Думка Лаури: "У мене немає ні найменшого бажання заводити дитину в настільки ранньому віці. Це тривало всього одну ніч, але це було так важко! Я і не уявляла, як це обтяжливе - мати дитину. Найжахливіше - недосип і повна втрата незалежності. Я справді зітхнула з полегшенням, коли все це закінчилося".
Думка її мами Маргарет: "Я щиро співчуваю Лаурі, тому що розумію, через що вона пройшла. Думаю, це втримає її від думки заводити дитину занадто рано - це дійсно на багато що відкрило їй очі".
"Я так втомилася-мені хотілося лише одного: щоб вона нарешті замовкла". Елісон Хайд, 15 років.
"6.30 вечора. Я трохи хвилююся. Готуючись до нової для себе ролі, я навіть зробила ліжечко для дитини поруч з моїм.
7.30 вечора. Мені зателефонували дві подружки, щоб покликати до молодіжного клубу. Я сказала мамі, що віддам їй усі свої кишенькові гроші, якщо тільки вона побуде якийсь час нянькою, але вона відмовилася. Я, звичайно ж, засмутилася.
9.10 вечора. Дитина почала плакати, і я по-справжньому запанікувала. Я натиснула на кнопку, але, здається, пройшла вічність, перш ніж вона замовкла. Через якийсь час я почала потихеньку виходити із себе при думці, що в будь-який момент вона може знову заревіти.
2.10 ночі. Від плачу дитини я підскочила, як ужалена, хоч до цього спала досить міцно. Мені вже дійсно погано. Жахливо втомилася і хочу тільки одного: щоб вона більше не ревіла, але я розумію, що для цього мені доведеться її "годувати", так що мінімум до половини третьої мені не влягтися.
6.10 ранку. Вона знову прокинулася, і це просто вивело мене із себе. Я навіть хотіла витягти батарейки в неї зі спини, але все-таки не зробила цього.
9.10 ранку. Я була у ванній, коли дитина заревіла знову. Довелося вийти, щоб погодувати її. Я буквально розриваюся і не можу зібратися: спочатку доводиться розбиратися з її проблемами, а вже потім думати про себе. Скоріше б вона "наїлася"!"
Думка Елісон: "Це дуже складно, набагато важче, ніж я могла собі уявити! Думаю, найгірше - це прокидатися серед ночі. Під кінець я дуже втомилася і зраділа, що все це скінчилося. Мабуть, після цього я сто разів подумаю, перш ніж заведу справжню дитину".
Думка її мами Соні: "Головне, Елісон зрозуміла, що догляд за малям - це насамперед постійне емоційне навантаження. Вона просто вимоталася. Хоча це не справжня дитина, тремтіла вона над нею, як над живою. Лялька, до речі, дуже "реалістична".
Статевий інстинкт притаманний усьому живому і є вродженим почуттям. Саме в підлітковому віці виявляється інстинкт статевого потягу, а з настанням статевої зрілості увага підлітка зосереджується на сексуальних переживаннях. Цей інстинкт "пробуджують" статеві гормони. Статевий потяг підсилюють, у свою чергу, деякі зовнішні фактори: переживання, звуки, образи.
Статевий потяг часто ґрунтується на симпатії чи закоханості, а може перерости в таке почуття, як кохання. У коханні обох партнерів є, як правило, не тільки сексуальний потяг, але і духовна єдність.
Часто підлітки вважають коханням пристрасть, закоханість.
Такі почуття минають. Вони не можуть за силою і глибиною "кон-курувати" з коханням. У стосунках, які ґрунтуються на коханні, можуть бути непорозуміння, страждання, але неможливі заздрість, ненависть, роздратування і втома одне від одного. Кохання, насамперед, базується на довірі, вірності, взаємоповазі. У ньому немає місця приниженням і зрадництву. Кохання облагороджує, воно не дає можливості відступити в ту хвилину, коли близькій людині погано; воно постійно змушує людей пра-цювати над собою, щоб стати кращими, лояльнішими, гнучкішими, дошкульнішими та проникливішими.
Тимчасові контакти з партнерами приносять розчарування. Багато хто виправдовується, що шукають у такий спосіб кохання. Але це самообман. Подібні "пошуки" полягають у частій зміні статевих партнерів, не несуть у собі ніякої духовності. Тимчасові стосунки саме і руйнують віру в існування більш високих і радісних почуттів, крім того, вони не припускають відповідальності партнерів один перед одним. Дівчата, що живуть за такими принципами, часто не дотримуються запобіжних заходів, а потім зненацька "з'ясовують", що вони вагітні. Що залишається, якщо немає поблизу коханої людини, готової підтримати і допомогти, а в перспективі є безліч проблем, що у підсумку призведуть до негативних наслідків: образи та страху, аборту чи народження "непотрібної" дитини. Для того, щоб цього не відбулося, дівчина повинна знати, що завагітніти можна:
* навіть при першому статевому акті;
* у якім би положенні не відбувався статевий акт;
* навіть якщо статевий акт був перерваний;
* якщо твій хлопець ризикнув "грати" без презерватива;
* якщо ти сама забула (чи не змогла) застерегтися!

 
 

Цікаве

Загрузка...