WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Інтимне життя - Реферат

Інтимне життя - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Інтимне життя
ПЕРІОД СТАТЕВОГО ДОЗРІВАННЯ
Психологи, лікарі та педагоги стверджують, що період з 12 до 18 років є найбільш складним і найбільш відповідальним у житті людини. У цей період людина розвивається як фізично, так і фізіологічно, а також здійснюється активне самопізнання, самоутвердження і формування особистості. Цей період характеризується як період статевого дозрівання.
Період статевого розвитку (пубертатний) тісно пов'язаний з діяльністю ендокринної системи й особливо з діяльністю нижнього мозкового придатка -гіпофіза. Ця залоза виробляє гормони, що потрапляють у кров і розносяться по всьому організмі, стимулюючи ріст і фізичний розвиток. У цей період рівень гормонів у крові підлітка збільшується в десятки разів. З цим пов'язано багато різких змін, що відбуваються з кожним підлітком. Ці зміни легко побачити: у хлопчиків - "ламається" голос, потім стає низьким, з'являється волосяний покрив на обличчі, інтенсивно росте кістяк і м'язова маса; у дівчаток - розвиваються молочні залози, розширюються кістки тазу.
У період статевого дозрівання для багатьох підлітків надзвичайно актуальними стають проблеми статевих стосунків. У цьому немає нічого дивного чи неприродного, тому що саме в цей період організм готується до виконання основної біологічної функції будь-якої особи - продовження свого виді роду.
Статеве дозрівання в хлопчиків відбувається з 11 до 18 років. Першими ознаками є збільшення розмірів зовнішніх статевих органів: пеніса і яєчок, у яких починають дозрівати сперматозоїди і вироблятися чоловічий статевий гормон. Під дією гормонів формуються вторинні статеві ознаки: ріст і зміна статевих органів, поява волосяного покриву на лобку і під пахвами, а також на обличчі. Починають функціонувати потові залози, шкіра на обличчі й на тілі стає маслянистою, з'являються вугрі. У фізичному відношенні - формується чоловіча фігура, змінюється голос. Цей період називають мутацією. Підліток у цей час говорить то басом, то фальцетом, голос постійно зривається, але поступово стає низьким, глибоким, виразним. З 14 років починає посилено вироблятися і виділятися сперма. Її мимовільне виділення називають еволюцією. Це явище найчастіше відбувається вночі 2-3 рази на місяць і це нормально, хлопчик стає юнаком. Порушенням є надмірне виділення сперми не тільки вночі, але і вдень. Цьому може сприяти дуже м'яка постіль, тісний одяг (особливо трусики), гостра їжа, вживання алкоголю, читання на ніч збудливої літератури. Утворення сперматозоїдів і статевих гормонів у дорослого чоловіка відбувається до 50-55 років, потім поступово скорочується і припиняється зовсім.
Статеве дозрівання дівчаток відбувається в період від 9 до 16 років. У цей період посилено виділяються статеві гормони під впливом гормонів гіпофіза. Під їх впливом посилено розвиваються жіночі вторинні статеві ознаки: розвиваються молочні залози, волосяний покрив на лобку і під пахвами, інтенсивно росте кістяк і м'язи, набуваючи жіночих форм. Приблизно в 12-14 років у дівчаток починається менструація - ознака до-зрівання яйцеклітини у фалолієвих трубах. Менструація триває від 3 до 6 днів і відбувається приблизно через 28 днів. Спочатку менструація може бути нерегулярною, але через 2- 3 роки цикл стає регулярним. Крововтрата при менструації становить в середньому 50-100 мл. Між 45 і 50 роками настає менопауза - менструація стає нерегулярною, короткою чи тривалою, а потім зовсім припиняється.
Однак, незважаючи на те, що біологічна здатність до відтворення формується в дівчаток з появою менструації, а в хлопчиків - полюцій, справжня статева зрілість настає пізніше: у дівчат у 18-20 років, у хлопчиків - у 20-24 роки. До цього часу біологічна здатність до продовження роду доповнюється психічною і соціальною зрілістю.
Підлітки - це вже не діти, але ще і не дорослі люди. Підвищення секреції статевих гормонів обумовлює підвищену емоційність підлітків, зміну характеру. У цей період закладається багато рис, властивих конкретній особистості, виробляється уміння контролювати своє поводження, здатність володіти собою, своїми вчинками, настроєм, формуються моральні якості людини, її цілеспрямованість.
У цей період значно змінюються стосунки між хлопчиками та дівчатами: виявляється великий інтерес однієї статі до іншої, виникає бажання подобатися, кохати і бути коханим. У той же час юнаки і дівчата повинні пам'ятати, що зрілість чоловічого і жіночого організму зводиться не тільки до здатності чоловіка покласти початок вагітності жінки, а жінки - завагітніти, виносити дитину і народити її. Щоб виходити немовля необхідні спільні зусилля, а надалі потрібно створити всі умови для духовного і фізичного розвитку дитини. Це завдання не тільки матері, але і батька. Саме батько дитини повинен забезпечити всі умови жінці для виношування і виходжування нею дитини, для її розвитку і виховання. Для цього потрібно дозріти не тільки фізично, але і духовно, бути здатним взяти на себе відповідальність як моральну, так і матеріальну, за створення сім'ї та виховання дітей.
Режим і дисципліна підсилюють вольові якості, допомагають набута основні навички розумової і суспільно-трудової діяльності. Фізична і розумова праця, заняття спортом, повноцінне харчування, дотримання правил гігієни сприяють гармонійному розвитку підлітків, здорових, сильних, сміливих і духовно багатих людей.
СЕРЙОЗНА РОЗМОВА ПРО СЕКС
Розмова про інтимне життя дотепер досить скрутна для батьків і вчителів. Хоча ні для кого не секрет, що багато підлітків умудряються зазнати інтимного життя ще в школі. І мало хто в ці роки задумується про гігієну, про можливість захворювання і навіть про вагітність. Теоретично всі знають, що "від цього" бувають діти. Практично ж багато наївних школярок у "цікавому", як говорили бабусі, становищі продовжують чекати: а раптом розсмокчеться? Щоб такого не відбулося, уважно вивчіть цей розділ.
Хочете дитину в чотирнадцять років? Будь ласка! Ця лялька майже як жива, і її вимогливий, нестерпний лемент подіє на найміцніші нерви. (Це пронизливе ревіння не що інше, як записаний на плівку голос справжньої дитини.)
Репетує дитина кожні дві - чотири години, вдень і вночі. Єдиний спосіб її "заспокоїти" - тримати натиснутою кнопку в неї на спині приблизно 25 хвилин (стільки часу, як правило, треба, щоб погодувати дитину грудьми або із пляшечки).
Ідея винахідників полягає в тому, що ця лялька дає підліткам можливість відчути на власному досвіді, що таке маленька дитина 24 години на добу, і переконає їх, нарешті, що берегтися все-таки варто.
Першими батьківський тягар спробували на

 
 

Цікаве

Загрузка...