WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Шизофренія. Маніакально-депресивні психози - Реферат

Шизофренія. Маніакально-депресивні психози - Реферат

ступінь - шизофазія, "словесний холодник", коли мова являє собою нескладний набір слів), при проникненні атактичних замикань усередину слова в мові хворих з'являються неологізми.
Негативні симптоми
До негативних симптомів відносяться
" Емоційна тупість - ослаблення любові до родичів і близьких людей, ослабленняпрофесійних інтересів, втрата інтересу до улюбленого раніше заняттям, ослаблення нищих емоцій (больової чутливості, харчового і статевого безумовних рефлексів). Характерно також поява емоційної неадекватності, поява якісної невідповідності емоційної реакції зухвалому її подразнику.
" Алогія - убогість чи повне припинення мови.
" Гіпобулія - ослаблення вольової активності, що характеризується слабістю спонукань, ослабленням бажань, звуженням кола доступних вольових актів.
" Абулія - повна відсутність спонукань.
" Парабулії - збочені форми діяльності, до яких відносяться парамімія - вигадлива міміка, парапраксія - перекручені манірні дії, хода, пози, жести.
4. Патогенез
Шизофренія часто протікає у виді приступів. Приступи характеризуються інтенсивною позитивною симптоматикою, а проміжки між ними - в основному негативній (позитивні симптоми можуть бути слабкі або бути присутнім тільки в стертому виді: дивні переконання і т.д.). Часто приступ буває тільки один за все життя. Якщо є негативні симптоми, а позитивні - слабкі чи узагалі відсутні, говорять про залишкову шизофренію.
З роками стан може значно покращитися, але про повне видужання говорити не можна, мова йде про ремісію хвороби. Дослідження 1987 року показало, що в пацієнтів, хворих шизофренією в 1950-х роках, у третині випадків стан істотно не змінився або погіршився, у третині випадків - значно покращилося, у третині випадків - хворі видужали.
5. Прогноз, соціальна адаптація, діагноз
Прогноз залежить від того, наскільки рано почате лікування. Крім того, ніж пізніше почалася шизофренія, тим легше протікає захворювання: шизофренія, що почалася в дитячому чи підлітковому віці, звичайно протікає дуже важко, а в середньому віці - легко.
Шизофренія не заразна і не смертельна, хоча шизофреніки живуть у середньому на 10 років менше психічно нормальних людей. Одна з причин - у тім, що шизофреніки часто кінчають життя самогубством (30 % усіх шизофреніків роблять спробу самогубства, 10 % - роблять самогубство; чоловіки-шизофреніки кінчають самогубством у 3 рази частіше жінок). Інша причина в тім, що шизофреніки курять значно частіше, ніж психічно нормальні.
Соціальна адаптація
По ступені інвалідності, шизофренія - одне з найважчих захворювань. По недавньому дослідженню шизофренії в 14 країнах [2], вона визнана третим по вазі захворюванням після квадруплегії (паралічу рук і ніг) і старечого слабоумства і перед параплегією (паралічем ніг) і сліпотою.
Діагноз
Об'єктивних методів діагностики шизофренії в даний час немає. Діагноз ставиться на підставі бесід з пацієнтом і аналізу його поводження.
У радянській психіатрії діагноз ставився на підставі наступної тріади: емоційна тупість, атактичне мислення, гіпобулія з парабуліею.
В західній психіатрії розроблені чіткі критерії психічних захворювань, у тому числі шизофренії. Діагностичним критерієм шизофренії, згідно DSM-IV-R, є сполучення наступних ознак:
" (A) Наявність не менше двох з наступних симптомів, протягом істотної частини місячного проміжку (чи менше, у випадку успішного лікування).
o Марення.
o Галюцинації.
o Безладна мова (наприклад, часте збивання чи теми безглуздість).
o Різко безладна чи кататонічна поведінка.
o Негативні симптоми, а саме емоційне огрубіння, алогія чи парабулія.
Якщо маревні ідеї є вигадливими (тобто вкрай неадекватними) чи галюцинації носять характер голосу, що коментує чи поводження думки пацієнта, чи не менш двох голосів, що розмовляють один з одним, досить одного симптому.
" (B) Соціальна/професійна некомпетентність. Протягом істотної частини часу з початку захворювання, рівень досягнень у сфері роботи, відносин між чи людьми відходу за собою набагато нижче, ніж до захворювання, а якщо захворювання почалося в дитинстві - нездатність досягти очікуваного рівня в області відносин між людьми, чи роботи навчання.
" (C) Тривалість. Симптоми тривають принаймні півроку. З цього напівроку принаймні протягом одного місяця симптоми задовольняють критерію (A) (активна фаза), а в інший час (залишкова і продромальна фаза), є негативні чи симптоми ж принаймні два із симптомів критерію (A) зберігаються в стертій, ослабленій формі (наприклад, дивні чи переконання незвичайний почуттєвий досвід).
" (D) Виключаються шизоаффективное расстройство і маниакально-депрессивний психоз. Чи фази депресивних, маніакальних чи змішаних епізодів немає протягом активної, чи їхня тривалість мала в порівнянні з загальною тривалістю активної і залишкової фази.
" (E) Причина не в прийомі чи наркотиків лік і не в якійсь непсихічній хворобі.
" (F) Якщо хворий страждав аутизмом чи іншими відхиленнями в розвитку, для діагностики шизофренії необхідно, щоб виражене чи марення галюцинації продовжувалися принаймні місяць (чи менше у випадку успішного лікування).
6. Клінічні форми шизофренії
Традиційно, виділяли наступні форми шизофренії:
" Проста шизофренія характеризується відсутністю продуктивної симптоматики і наявністю в клінічній картині лише власне-шизофренічних симптомів.
" Гебефренічна шизофренія (може включати гебефрено-параноидние і гебефрено-кататонические стану).
" Кататонічна шизофренія (виражені чи порушення відсутність рухів; може включати кататоно-параноидние стану).
" Параноидная шизофренія (є марення і галюцинації, але немає порушення мови, безладного поводження, емоційного збідніння; включає депресивно-параноідний і циркулярний варіанти).
Зараз виділяють також наступні форми шизофренії:
" Гебефренічна шизофренія
" Кататонічна шизофренія
" Параноідна шизофренія
" Залишкова шизофренія (інтенсивність позитивних симптомів низка)
" Змішана, недиференційована шизофренія (шизофренія не відноситься ні до однієї з перерахованих форм)
7. Труднощі діагностики, поширення, діагноз
Оскільки об'єктивних методів діагностики ні, лікарі часто розходяться в діагнозі. Так, відповідно до американського дослідження 1995 року, два психіатри тільки в 65 % випадках ставлять однаковий діагноз у випадку діагностики шизофренії ([4]).У СССР, на думку Володимира Леви, справа обстояло ще набагато гірше: діагноз "шизофренія" ставили майже всім психічно хворим.
Поширеність
Питання поширеності захворювання дуже

 
 

Цікаве

Загрузка...