WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Хвороби, які передаються статевим шляхом? - Реферат

Хвороби, які передаються статевим шляхом? - Реферат

проходить 3-5 тижнів. У місці проникнення трепонеми (частіше на статевих органах, губах або на шкірі) з'являється ранка (шанкер). Через тиждень збільшуються сусідні лімфатичні вузли. Якщо не звертатися до лікаря і не лікуватися, то через 3-4 тижні ранка гоїться, а ще через місяць наступає другий період - повторний свіжий сифіліс. Він характеризується багатими шкірними висипаннями, що через 2-3 місяця зникають, а потім, через невизначений час, знову виникають. Це - повторний рецидивний сифіліс. При неповноцінному лікуванні або його відсутності може розвитися третій період, при котрому виникають важкі поразки внутрішніх органів і нервової системи, що призводять хворого до смерті.
Лікування Якщо хворий своєчасно звертається за медичною поміччю і строго додержується розпорядження лікаря, він може цілком звільнитися від інфекції. Лікування проводиться в залежності від стадії захворювання. По закінченні лікування перехворівщий сифілісом повинний находиться під контролем лікаря протягомі 2-5 років. Дуже важливо одночасне лікування обох партнерів, щоб уникнути надалі рецидивів.
ХЛАМІДІОЗ
Збудник Мікроорганізм, який називають Хламідія трахоматіс. Поражає переважно органи сечостатевої системи.
Шлях зараження У основному статтєвий.
Симптоми Захворювання звичайно з'являється через 1-4 тижні після інфіціювання. Відзначаються дискомфорт при сечовипусканні, незвичні виділення, біль насподі живота і у поясничном відділі. У жінок хламідії уражають шійку матки й урерту, при відсутності лікування процес може поширитися на яєчники і призвести до безплідності. У чоловіків може бути запалення яєчок. Якщо не додержуватися правила особистої гігієни, можливо запалення слизуватої оболонки ока. При відсутності відповідного лікування хламідії можуть стати причиною:
" безплідності в чоловіків;
" позаматкової вагітності (запліднена яйцеклітина проникає замість матки у фалопієву трубу);
" викиднів, передчасних родів, поразки очей, носоглотки, пневмонії, низької ваги новонародженого.
Дуже важливо, щоб обидва партнери звернулися до лікаря, якщо підозрюють, що заразилися хламідіозом. Хламідіоз може протікати безсимптомно, особливо в жінок. За допомогою аналізу клітин із піхви в жінок і з сечівника в чоловіків лікар зможе визначити наявність або відсутність хламідії.
Лікування Проводиться обом партнерам одночасно, навіть якщо в одного з них відсутні симптоми. Під час лікування варто уникати статевих контактів, щоб знову не заразити один одного. Дуже важливо одночасне лікування обох партнерів, щоб уникнути надалі рецидивів.
СНІД
Збудник Вірус імунодефіцита людини (ВІЛ), що уражає лейкоцити і викликає їхню загибель, тим самим різко знижує опірність організму. ВІЛ знищується при стерилізації й у правильно підібраному дезинфікуючому засобі.
Шлях зараження Існує три основних шляхи зараження ВІЛ:
" при статевому акті з людиною, зараженою ВІЛ;
" при використанні голок для внутрішнього введення ліків і наркотиків, які раніше використовував ВІЛ-інфікований; переливанні зараженої донорської крові;
" внутрішньоутробно від зараженої матері до дитини.
Найбільша кількість ВІЛ знаходиться в крові, спермі і піхвовому секреті. Від зараженої людини ВІЛ проникає в лейкоцити поки ще здорової людини. Заразитися ВІЛ можна тільки в тому випадку, якщо інфікована кров, сперма або піхвовий секрет потрапляють безпосередньо в кров або слизуваті оболонки здорової людини.
Симптоми Якщо людина заражена ВІЛ, це ще не означає, що він хворий на СНІД. Спочатку ця людина є носієм ВІЛ. У нього в організмі є присутнім ВІЛ, у той час як сама людина почуває себе здоровим і виглядає, як цілком здорова людина. Іноді можуть пройти роки, перед тим , як у людини, у чийому організмі є присутнім ВІЛ, дійсно з'являться симптоми захворювання на СНІД. Людина вірусоносій, що ще не хвора СНІДом, також являеться джерелом зараження ВІЛ. СНІД послабляє імунну систему людини і робить його сприйнятливим до різноманітного роду захворюванням, симптоми котрих часто не мають нічого спільного зі статевими органами, при СНІДі частіше усього спостерігається:
" постійне почуття втоми;
" пітливість ніг, особливо в нічний час;
" безпричинне схуднення до 10 кг протягом місяця;
" відсутність апетиту;
" тривалий час (більш місяця) понос, що продовжується;
" підвищена температура тіла, 37-38 °С протягом місяця;
" сухий кашель, що неприпиняється та непіддається лікуванню;
" задишка;
" висипання на шкірі;
" збільшені лімфатичні залози на шиї, під пахвами або в паху.
Під час розвитку СНІДа, йому супроводжують і інші захворювання, наприклад, запалення легенів, ракові захворювання шкіри, що привносят свої симптоми в прояви хвороби. Якщо в людини є вище перераховані симптоми, це ще не означає захворювання СНІДом. Для діагностики необхідно пройти спеціальне діагностичне обстеження (тест на наявність антител до ВІЛ).
Лікування НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ НІ ЛІКУВАННЯ, НІ ЛІКІВ ПРОТИ СНІДу НЕ ІСНУЄ!!!
ЩО ТАКЕ КОНТРАЦЕПЦІЯ ?
Контрацепція - це використання різних методів, за допомогою котрих можливо запобігання небажаної вагітності. Існує багато причин, через котрі деякі пари, що живуть статевим життям, не бажають мати дітей найближчим часом . Відсутність знань про контрацепцію і правила її використання завдає багато проблем для таких пар. Якщо Ви бажаєте зробити своє інтимне життя гармонічних, незалежно від випадків, зробіть правильний вибір контрацептивних засобів.
Ухвалення рішення про використання будь-якого із методів контрацепції краще зробити після того, як Ви ознайомитеся з усіма засобами контрацепції. Необхідно звернути увагу на те, що не існує ідеального засобу контрацепції. Для правильного вибору контрацептива необхідно знати як він діє, які в нього хиби і переваги, схему його використання.

 
 

Цікаве

Загрузка...